18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (10) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:50
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 16:26
POLSKA vs NIEMCY
L2b • 2013-11-17, 11:27
...miałem chwile wolną więc zrobiłem takie małe zestawienie OCZYWISTEGO absurdu....



... a Wy jakie macie zdanie w tej kwestii ???

aha żeby nie było że przynudzam, to daję kolesia z jajami na twarzy...

...

...

Zgłoś
Avatar
pylaochos 2013-11-17, 22:29
Zauważyliście, że w niemieckiej reklamie na końcu id modelu telewizora nie ma końcówki "SS" która jest w Polskim ogłoszeniu?
Zgłoś
Avatar
ellsworth 2013-11-17, 22:36 1
Pavmar napisał/a:



nie porównuj w ten sposób. W hamburgu cena wynajmu kawalerki to koszt około 800E, ale za to w magdeburgu, gdzie mieszkam kosztuje mnie kawalerka 32m kw. 214E. To tak jakbyś porównywał koszt mieszkania w Warszawie i w Gołdapii czy jak się nazywa ta mieścina przy wschodniej granicy.


Przecież Magdeburg to byłe NRD. To ty nie wiesz, że wschód Niemiec od momentu zjednoczenia zaczął się gwałtownie wyludniać i że ten proces trwa do dziś? Nie wiesz, że stoi tam olbrzymia ilość pustych mieszkań, których nikt nie chce wynająć i właściciel się cieszy, ze opchnął je komukolwiek za cokolwiek? Nie wiesz, że tam wiele osób 'wynajmuje' mieszkania na zasadzie 'nic nie chcę za wynajem, po prostu uiszczaj opłąty i utrzymuj je w dobrym stanie', bo żal sprzedawać za grosze i liczą, że nastaną lepsze czasy? Jeżeli chcesz mówić obiektywnie o cenach wynajmu w Niemczech to mów o landach zachodnich, a nie pustyni wschodu. Wtedy wyjdzie, że Niemiec za samo wynajęcie mieszkania płaci więcej niż w Polsce jest średnia krajowa i to brutto.
Zgłoś
Avatar
boberm 2013-11-17, 22:38
Słyszałem kiedyś powiedzonko, żeby nie porównywać siebie do innych, tylko do siebie z przeszłości. Jakby spojrzeć na Polskę z tej perspektywy to nie jest tak źle.

Żartuje, jest chujowo jak w Afryce i trzeba spierdalać i poczekać aż to wszystko się rozjebie, potem wrócić, zgarnąć zgliszcza i budować od nowa.
Zgłoś
Avatar
xagon 2013-11-17, 23:26
Lololoney2 napisał/a:

Wódka 0,5 w Polsce - 20 zł
W Niemczech (najtańsza) - 20 ojro

Ty to jednak pierdolniety jesteś... Niemcy to ty widziałeś chyba w dupie pierdoło.
Najtańsza 0.7l jest po 5.5 euro pajacu... Wiem bo piję.
Zgłoś
Avatar
Pavmar 2013-11-18, 5:50
ellsworth napisał/a:


Przecież Magdeburg to byłe NRD. To ty nie wiesz, że wschód Niemiec od momentu zjednoczenia zaczął się gwałtownie wyludniać i że ten proces trwa do dziś? Nie wiesz, że stoi tam olbrzymia ilość pustych mieszkań, których nikt nie chce wynająć i właściciel się cieszy, ze opchnął je komukolwiek za cokolwiek? Nie wiesz, że tam wiele osób 'wynajmuje' mieszkania na zasadzie 'nic nie chcę za wynajem, po prostu uiszczaj opłąty i utrzymuj je w dobrym stanie', bo żal sprzedawać za grosze i liczą, że nastaną lepsze czasy? Jeżeli chcesz mówić obiektywnie o cenach wynajmu w Niemczech to mów o landach zachodnich, a nie pustyni wschodu. Wtedy wyjdzie, że Niemiec za samo wynajęcie mieszkania płaci więcej niż w Polsce jest średnia krajowa i to brutto.


Wiem o tym, tylko nie wiem czy Ty wziąłeś wszystko pod uwagę. Fakt jest pełno pustych mieszkań i rzeczywiście się cieszą, że mogą je komuś wynająć. Teraz właśnie się cieszą, bo i te tereny zaczynają zaludniać Polacy. Ale po co mi to mówisz i po co każesz mówić o landach zachodnich jako subiektywna ocena kosztów wynajmu. Jeśli mamy mówić o landach zachodnich trzeba też wziąć pod uwagę, że w landach zachodnich zarabia się również więcej. Bo zarobki wschodnich i zachodnich landów również się różnią i to nawet z tego co kiedyś czytałem sporo, jeśli bierzemy pod uwagę te same klasy robotnicze.
I głównie tu się rozchodzi o to, że można godnie żyć w niemczech. We wschodnich landach można żyć na jako takim poziomie i jeszcze odłożyć z najniższej krajowej. A w zachodnich landach z tego co wiem, mimo droższych mieszkań również można godnie żyć. To właśnie z tego powodu ludzie ze wschodnich landów emigrują na zachód. To przez to wschód pustoszeje. Gdyby tam była lipa, że człowiek by nie mógł wyżyć za to co zarobi to by siedział dalej we wschodnich landach.
Zgłoś
Avatar
czarkowskY 2013-11-18, 8:57 1
Blezzer napisał/a:

Za takie grafiki ambitne się brać, a nie wiedzieć, że dzielą nas dwie rzeki: Odra i Nysa łużycka. Oj, nieładnie.



Na dodatek porównanie cen mediamarkt z dupy, telewizor w PL 3,3tys, w DE po przeliczeniu 3,2tys. No różnica kolosalna!
Zgłoś
Avatar
win1905 2013-11-18, 9:18
2 rzeki, kurwa 2 rzeki nas dzielą.
Zgłoś
Avatar
Pavmar 2013-11-18, 11:55
Cytat:

Ale po co mi to mówisz i po co każesz mówić o landach zachodnich jako subiektywna ocena kosztów wynajmu.


oczywiście miałą być obiektywna ocena kosztów.
Zgłoś
Avatar
xdiabelx 2013-11-18, 21:11
Tylko tutaj nikt nie przelicza, że zarabia 4tyś zł. Ma się ten tysiąc euro i za nie trzeba tu przeżyć. Na pewno łatwiej jest niż w Polsce ale szału nie ma. Żeby porównać jakość życia trzeba przeliczać prawie 1 do 1. Ty zarabiasz 1500 zl, ja 1200 euro, ty za mieszkanie płacisz 500 zl, ja 500 euro. itd
Zgłoś
Avatar
Delemele 2013-11-18, 21:31
Z tego co wiem dzielą nas dwie rzeki Odra i Nysa Łużycka.
Zgłoś
Avatar
WalniętyKnur 2013-11-20, 1:04
tranzystor napisał/a:



Bardziej nie na miejscu jest to, że się wypowiadasz na tematy, o których pojęcia nie masz


W której części mojej wypowiedzi coś się nie zgadza?

Ciesin napisał/a:



Za to mówienie, że w Polsce jest dobrze, mamy prężną gospodarkę, dobrobyt i jesteśmy wysokorozwiniętym krajem Europy środkowej, oraz ważnym partnerem innych "mocarstw" jest jak najbardziej na miejscu


Gdzie zauważyłeś w mojej wypowiedzi, że twierdzę o potędze naszej gospodarki?

Avalanger napisał/a:

Dzięki L2b

Człowieku, z bloku państw postsowieckich Polska jak na moje jest druga od końca, tuż przed Ukrainą, w której warunki są tak chujowe, że nazwałbym to spokojnie trzecim światem.


Jak dla mnie ukraina to niestety ale satelita rosji - stanu umysłu.
Zgłoś
Avatar
fifif 2013-11-21, 22:17
Wszystko fajnie, nie chcę mówić, że coś przekręcasz specjalnie czy że racji nie masz, bo sam mieszkam w Niemczech i znam doskonale polskie i tutejsze realia... Ale jeden mały błąd popełniłeś, podałeś niemiecką pensję kelnera netto (1200€) i porównałeś do polskiej najniższej płacy brutto (1181PLN), różnica dalej pozostanie miażdżąca, lecz jeżeli już bawisz się w podawanie cyferek i przeliczanie, rób to dokładnie I fakt faktem, tutaj jedzenie jest nieco droższe, nieruchomości, wynajem i rachunki nawet dość sporo droższe, jednak dużo więcej się zarabia, a wszelaki sprzęt ma tę samą cenę, w dodatku obarczoną niższym podatkiem.
Zgłoś
Avatar
L2b 2013-11-22, 20:52
fifif, 1181 to też jest stawka netto, - czyli 1600 zł brutto
Zgłoś