18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Polska walcząca...
białywęgorz • 2013-07-31, 21:21
Witam, zapewne wiecie że Polska to najbardziej zaciekły do walki naród, nie ważne czy w kraju dzieje się dobrze, czy też źle - jak zachodzi potrzeba, to jesteśmy praktycznie nie do pokonania. Przedstawię wam tutaj 3 najważniejsze bitw dla Rzeczpospolitej, jak i dla losów całej Europy!

JESTEŚ POLAKIEM! PRZECZYTAJ!

1. Bitwa warszawska 1920 rok

ZSRR chciała zapanować nad całą Europą Zachodnią, pech chciał, że ich pierwszym i ostatnim rywalem była Polska. Chociaż ta bitwa nie była zwieńczeniem całej wojny Polsko - Bolszewickiej, to jej wynik z góry zakończył działania Rosjan. Ostatnią bitwą była bitwa nad Niemnem. Rosjanie posiadali ok. 100 000 piechoty natomiast Polska "zaledwie" 67 000. Straty po stronie polskiej wyniosły "tylko" 7 tys. natomiast po stronie Rosyjskiej aż 5 krotnie większe, bo aż 40 000 poległych. Wojna ta uchroniła Europę przed skomunizowaniem jej, a z pewnością by to nastąpiło, bo jedynie Niemcy mogli stawić jakikolwiek opór Rosjanom, ale był bo to jedynie opór...

2. Bitwa nad Beresteczkiem

Gdyby nie ta wygrana, dzisiaj Europa mogłaby żyć w religii islamskiej (może oprócz Polaków, my zawsze powstawiamy). Bitwa stoczona podczas Powstania Chmielnickiego na Ukrainie. Łączna liczebność wojsk Tatarko-Kozackich sięgała aż 160 tys., a Polski 70 tysięcy. Nie trudno się domyślić, że stłumiliśmy wrogów, straty po naszej stronie wyniosły tylko 700 wojujących (to bardzo mało, jak na tak liczebną armię), natomiast po stronie Tatarskiej... 40 000. Był to wielki sukces Rzeczpospolitej

3. Bitwa pod Wiedniem

Bitwa składa się z dwóch epizodów - oblężenia i bitwy. Pierwsze odbywało się podczas nieobecności Polaków, a wszystko miało miejsce na terenie Austrii. To kolejna bitwa, w której Polska ratuje Europę przed islamizacją. Łączna liczebność wroga podczas samej bitwy wynosiła ok. 70 tysięcy, natomiast po stronie Polskiej ok 20 tysięcy, w której przeważała Husaria, jazda Austriacka i Niemiecka. Łączne straty po "naszej" stronie wyniosły ok. 4 tysiące, natomiast po stronie islamskiej 10 000. Co prawda ta bitwa była jedynie epizodem, całej wojny Polsko - tureckiej, jednakże był to milowy krok w przegnaniu tatarów...

Oczywiście bitw było o wiele więcej, ale przedstawiłem te najbardziej znaczące.
Zgłoś
Avatar
Pan_Marszałek 2013-07-31, 21:31 1
Erdo napisał/a:

bo jedynie Niemcy mogli stawić jakikolwiek opór Rosjanom, ale był bo to jedynie opór...



Niemcy rozbrojone po przegranej w I Wojnie Światowej miały zerowe szanse, żeby chociaż spowolnić bolszewików. Ogólnie wszystkie kraje Europejskie były wykończone wojną i nie miały wystarczająco ludzi, aby przeciwstawić się agresorowi.
Zgłoś
Avatar
mr_9mm 2013-07-31, 21:41
Erdo napisał/a:

jak zachodzi potrzeba, to jesteśmy praktycznie nie do pokonania

może oprócz Polaków, my zawsze powstawiamy

Nie trudno się domyślić, że stłumiliśmy wrogów, straty po naszej stronie

hoho, to ty stary chłop jesteś, skoro walczyłeś w tamtych bitwach...
Zgłoś
Avatar
białywęgorz 2013-07-31, 21:59
Mówiłem o narodzie, do którego sam należę...
Zgłoś
Avatar
kom5 2013-07-31, 22:18 1
Nie należy zapominać o bitwie pod Hodowem. Miała miejsce w 1694 roku. 400 Husarzy powstrzymało około 100 razy liczniejszą armie Tatarską. Po więcej informacji odsyłam do Wikipedii.
Zgłoś
Avatar
mr_9mm 2013-07-31, 22:41 2
Erdo, przypisujesz sobie ich zasługi i tyle. Pewnie do weteranów z IIwś też gadasz "ale dokopaliśmy Niemcom"...
:edit:
Co do bitwy warszawskiej wojsko polskie miało dużo szczęścia: zdobycie radiostacji wroga, złamanie szyfrów, poznanie planów przeciwnika, otrzymanie dużej ilości amunicji od Węgrów...
Cytat:

W początkach lipca 1920 rząd Węgier premiera Pála Telekiego podjął decyzję o udzieleniu pomocy Polsce, przekazując nieodpłatnie i dostarczając w krytycznym momencie wojny na własny koszt drogą przez Rumunię zaopatrzenie wojskowe: 48 milionów naboi karabinowych Mausera, 13 milionów naboi Mannlichera, amunicję artyleryjską, 30 tysięcy karabinów Mauser i kilka milionów części zapasowych, 440 kuchni polowych, 80 pieców polowych. 12 sierpnia 1920 do Skierniewic dotarł transport m.in. 22 milionów naboi do Mausera z fabryki Manfréda Weissa w Czepel.
Łącznie w latach 1919-1921 rząd Królestwa Węgier przekazał Polsce blisko 100 milionów pocisków karabinowych, ogromne ilości amunicji artyleryjskiej, sprzętu i materiałów wojennych.

Ale o tym jakoś nigdy nie wspominacie.
Zgłoś
Avatar
białywęgorz 2013-07-31, 23:02
O Boże, walczyli dla Polski, mówiłem tak jak by w imieniu Polski, nie da się tego nawet wytłumaczyć...
Zgłoś
Avatar
Dymekx 2013-08-01, 11:21
@mr_9mm ciekaw jestem ile razy gdy oglądałeś naszych atletów krzyknąłeś "Mamy medal!!!", czego ty się przypierdalasz?
Zgłoś
Avatar
burz 2013-08-01, 11:35
"jak zachodzi potrzeba, to jesteśmy praktycznie nie do pokonania"

Byliśmy...
Zgłoś
Avatar
mr_9mm 2013-08-01, 12:22
@Dymekx
Nigdy tak nie krzyknąłem to raz, a dwa lepiej powtórz historie powstania. (Zapomniałem to dopisać w temacie, w którym jak niedorozwój uważałeś, że AK chciało by ruscy im pomogli, lub podważałeś fakt, że tylko 10% powstańców było uzbrojonych i miało amunicje na 2-3 dni walki. Niedługo wrzesień, nowy rok szkolny, wróć do podstawówki na lekcje historii pseudo-patrioto)
Zgłoś
Avatar
Kamilp4 2013-08-01, 12:38 1
~@mr_9mm
To My Polacy, baranie
a Ty kim jesteś? Euroobywatelem? a te 9mm to ci po obcięciu kutasa musiało zostać
Zgłoś
Avatar
Crem0wy 2013-08-01, 12:45
mr_9mm, zapomniałeś dodać że Piłsudski o dziwo wykazywał postawę dość pro-Sowiecką w tej wojnie bo przyszłe ZSRS w tym samym czasie toczyło wojnę domową z carskimi Białymi którzy stanowili dość znaczącą siłę militarną. Gdyby Piłsudski chciał to Polacy docisnęli by pasa i ruszyli z ofensywą to nigdy nie wiadomo czy w między czasie zachód nie wysłał bo nam pomocy tak samo jak Białym i czy byśmy się z Białymi nie spotkali w Moskiwe patrząc na ostatnich wieszanych na placu Czerwonym.
Zgłoś
Avatar
bogdanznosa 2013-08-01, 14:11
Polska to nie naród, Polska to kraj. Polacy to naród.
Zgłoś
Avatar
mr_9mm 2013-08-01, 14:18
@Kamilp4
Z tym akurat nie trafiłeś. 9mm to kaliber mojego ulubionego pistoletu Parabellum, przy pomocy którego leczono ludzi mających problem z czytaniem ze zrozumieniem jak ty.

@Crem0wy
Faktycznie, zapomniałem.
Zgłoś
Avatar
Splifcior 2013-08-01, 21:59
mr_9mm chuj Ci w dupe za sam awatar, co do Twoich postów to nic nie powiem bo szkoda gadać.
Zgłoś