18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Avatar
lukaszq15 2014-01-10, 22:14
fajne ale tak napawde tam zaden ptak nie lata
Zgłoś
Avatar
samolot1993 2014-01-10, 22:24 9
Dobry materiał, aż ciężko uwierzyć że to Polska. Jest piękna, tylko żeby życie było lepsze
Zgłoś
Avatar
Pfciuki 2014-01-11, 19:12 2
Wszystko pięknie, bo pokazano małą część, a nie całe miasto. Mogę się wypowiedzieć na temat Gdańska, wszystko pięknie pokazali, kawałek Motławy i długi targ... Gdyby pokazali drugą stronę Motławy to mielibyśmy stare ruiny spichrzów (wyspa spichrzów). Od wojny nic z tym terem nie zrobiono i ciągle się przekłada jakakolwiek rewitalizacja tego miejsca. Natomiast kawałek na lewo od długiego targu mamy masę zaniedbanych budynków, sypiących się kamienic i dziur po wykopaliskach, a idąc dalej totalnie zaniedbane dolne miasto. Prezydencik miasta (właściciel kilku mieszkań i sporym majątkiem... wiadomo na czym się dorobił) sypnął olbrzymią kasą (z UE) na muzeum, ponad 300mln, mieszkańcy będą się na to składać w celu utrzymania. Do tego jeszcze postanowił kolejne muzeum postawić (IIWS), zamiast na Westerplatte zrobić skansen i odbudować to miejsce tak jak to zaczęli miłośnicy. Ostatecznie po zmianie władzy kochany premier zakazał jakichkolwiek prac na Westerplatte, ale z miła chęcią postanowił wydać środki unijne na muzeum podziemne, aktualnie wielki basen z wodą i będzie trzeba kilkaset milionów dołożyć. . .przy okazji na tych inwestycjach każdy coś dla siebie pociągnie.
Przykład z jednego miasta, a na pewno w wielu miastach tak niestety jest. Bezmyślna władza i chęć wzbogacenia się na każdej inwestycji. Tak, mam trochę ból dupy, że prezydentowi nie zależy na tym żeby miasto było piękniejsze i musiałem się wyżalić akurat tutaj. Już kompletnie pominąłem dźwigi stoczniowe, które wkomponowały się w panoramie miasta, a urzędasy pozwoliły na sprzedaż tych obiektów na złom,a potem pod publikę odkupili jeden nie znaczący dźwig za dużo większe pieniądze.
Przede wszystkim trzeba by zmienić mentalność ludzi, wielu przeszkadza to że ktoś chce postawić coś nowego w miejscu starych sypiących się spichrzów, na siłę chcą ratować już i tak zniszczone ruiny co nie ma sensu. Po za tym wiele osób idzie głosować na tego samego prezydenta, bo był taki wcześniej i nie spojrzą nawet na innych kandydatów. Szczególnie się to tyczy starszych osób, które nawet nie interesują sie tym co sie dzieje w mieście, a potem idą zagłosować na tego którego znają z poprzednich lat. No i niestety coraz bardziej nieświadoma młodzież, która również nie głowi sie nad tym żeby sprawdzić chociaż innego kandydata, wszystko im jedno, a potem pierdzielą po forach, że prezydent debil, ze pieniądze marnuje, a sami na niego zagłosowali. No i najlepsza postawa, czyli nie iść na wybory i pozwolić na to żeby wygrał jak zwykle ten sam kochany prezydent rządzący od 1998 roku. . .

Film świetny, mamy wiele pięknych miejsc w Polsce, ale nadal wiele trzeba zmienić, bo niestety takie obrazki nie zawsze są obiektywne i pokazują tylko skrawek całego terenu.


Wyspa spichrzów
Jeszcze dodam, że aktualnie trwają prace przy wyspie spichrzów, planowane jest wyburzenie jednej ściany, bo grozi zawaleniem. Część oczywiście walczy o to żeby nie wyburzano sypiącej się ściany. . . ale już pomijając taką głupotę. Miasto przeznaczyło na rozbiórkę 600 tys. zł. Tymczasem najniższa oferta złożona przez Polskie Pracownie Konserwacji Zabytków wyniosła zaledwie 95 tys. Co tylko świadczy o tym jak ktoś chciał pociągnąć spory hajsiki do swojego portfela.
Zgłoś
Avatar
nowynick 2014-01-13, 14:09 8
up

Marudzisz. Byłem raz w Gdańsku i jakoś głównie zapamiętały mi się zabytki nie syf. W każdym mieście na świecie można odszukać papierek czy psią kupę i na niej się fokusować a tu nie o to chodziło. Autorzy filmu pokazali piękne polskie miasta w miłych dla oka ujęciach i odwalili kawał dobrej roboty. PIWO
Zgłoś
Avatar
sauerps 2014-01-13, 18:42
jakoś wolę miejsca zdecydowanie związane z przyrodą niż miejskim betonem... chociażby góry Ale i tak materiał mega
Zgłoś
Avatar
krz2 2014-01-13, 18:44
No niby tak ale ja już tam wszędzie byłem..
Zgłoś
Avatar
aras0992 2014-01-13, 19:02
Pufcik nie wiem jak Ty ale wg mnie wyspa jest remontowana może mieszkasz w innym Gdańsku.

W I i II kwartale 2013 r. na budowie prowadzone będą roboty:

rozbiórkowe – luty 2013 r.
saperskie i archeologiczne – luty 2013 r.
konstrukcyjne – pogrążanie ścianek szczelnych Larsena – rozpoczęcie marzec 2013 r.
Planowane zakończenie całego zadania – listopad 2013 r.

Zakres robót obejmuje:

roboty oczyszczeniowe dna,
roboty rozbiórkowe,
roboty kafarowe,
roboty wykonania konstrukcji nabrzeża wraz z wyposażeniem nabrzeża,
wykonanie nawierzchni i schodów na nabrzeże,
roboty sanitarne,
wykonanie oświetlenia nabrzeża wraz z zasilaniem elektroenergetycznym,
wykonanie monitoringu,
nadzór archeologiczny,
nadzór saperski,
organizacja ruchu na czas budowy
Zadanie podzielono na dwie części:
Część I – Nabrzeże IX
Nabrzeże IX jest odcinkiem wzdłuż zachodniego brzegu Wyspy Spichrzów od Mostu Zielonego do północnego cypla wyspy, składającym się z 13 sekcji o długości 258,65 m. W ramach modernizacji przewidziane zostało wykonanie nabrzeża na dwóch poziomach. Ciąg pieszy na konstrukcji płyty pomostu nabrzeża na wysokości ponad 2,5 m n.p.m., oraz dwa lokalne obniżenia pomostu na wysokości 1,24 m n.p.m. Pierwsze z nich obejmować będzie bieg schodowy i rampę dla osób niepełnosprawnych. Drugie natomiast zawierać będzie obustronne zejście biegami schodowymi. Nawierzchnia pomostu wykonana zostanie z drewna. Dodatkowo od strony ul. Stągiewnej zaplanowane zostały schody z platformą dla niepełnosprawnych mocowaną do balustrady.

Część II – Nabrzeże X
Nabrzeże X jest kontynuacją odcinka IX wzdłuż brzegu Wyspy Spichrzów od północnego cypla wyspy do Mostu Stągiewnego. Składa się ono z 23 sekcji o łącznej długości 325,64m. Będzie to nabrzeże typu oczepowego.

W ramach realizacji zamówienia zarówno dla nabrzeża IX i X zaplanowane zostały elementy wyposażenia nabrzeża takie jak: odbojnice, drabinki wyjściowe, sprzęt ratowniczy, barierki ochronne, pomost drewniany oraz elementy ozdobne i pachoły cumownicze. Dodatkowo w odległości 5,10 m od linii nabrzeża przewidziano wykonanie ciągu spacerowego o nawierzchni z kostki granitowej. Wzdłuż nabrzeży wykonane powstanie również oświetlenie i kanalizacja teletechniczna dla potrzeb monitoringu.
Zgłoś
Avatar
fibb 2014-01-13, 19:34
Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy...
Zgłoś
Avatar
Izmael 2014-01-13, 19:59
I to bez ironii

Zgłoś
Avatar
Gossu1988 2014-01-13, 20:07
powinno być "Polska z lotu drona"
Zgłoś
Avatar
Vika 2014-01-13, 22:05
5:17 Będzin <3 wincyj takich filmów!
Zgłoś
Avatar
bhopp 2014-01-13, 22:27
Wreszcie coś co ukazuje piękno tego krajuu.
Zgłoś
Avatar
raskolnikov74 2014-01-13, 22:33
Wiedzcie, że te piękne widoki to zasługa Tuska.

Zgłoś
Avatar
Varyz 2014-01-13, 22:48
Dzięki za wstawkę - chociaż zabrakło mi trochę przyrody. Były zamki w Ogrodzieńcu i Będzinie - warto zwiedzić
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie