18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
🎉🎉🎉 🥳🎂 17 urodziny sadistic.pl 🎂🥳 🎉🎉🎉
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:41
Avatar
peacepraiser 2013-12-15, 22:42
To jest akurat bielik amerykański, czyli sugerujesz, że powinni nas wyswobodzić nasi najwięksi sojusznicy zza wielkiej wody? Nic z tego. Nawet gaz z łupków nie pomoże.
Zgłoś
Avatar
akvir 2013-12-15, 23:02
ta kaczka to pewnie tylko przypadek ^^
Zgłoś
Avatar
yeloneck 2013-12-16, 1:17 2
ktbffh napisał/a:

Tylko, że nasz bielik nie jest orłem tylko pochodzi od sępowatych.



Tyś głupi jak but. Każdy Orzeł należy do rodziny jastrzębiowatych, tak samo jak i Sępy. Orły dzielą się jeszcze na podrodzinę myszołowów a sepy po prostu na sępy. Tutaj kończy się podobieństwo, jednak takson dla obu grup pozostaje ten sam. Na szczęście jestem ekspertem.
Zgłoś
Avatar
Pepe89 2013-12-16, 2:13 1
Proszę bardzo.



I bielik nie jest orłem. Należy do rodziny jastrzębiowatych, podrodzina - orłany a nie orły. A orzeł przedstawiony na naszym herbie (z ornitologicznego punktu widzenia) to orlik krzykliwy albo orlik grubodzioby. Pozdro.
Zgłoś
Avatar
lufnik1946 2013-12-16, 8:58
Pytanie, tylko którą kaczkę ma wpierdolić?
Zgłoś
Avatar
yeloneck 2013-12-16, 11:22
Pepe89 napisał/a:

Proszę bardzo.

Obrazek

I bielik nie jest orłem. Należy do rodziny jastrzębiowatych, podrodzina - orłany a nie orły. A orzeł przedstawiony na naszym herbie (z ornitologicznego punktu widzenia) to orlik krzykliwy albo orlik grubodzioby. Pozdro.



Zdania są podzielone, naukowcy nadal spierają się o tą kwestię. Ja w swojej wypowiedzi miałem na myśli Orła ze zdjęcia, czyli Bielika amerykańskiego i Bielika zwyczajnego, występującego między innymi w naszym Państwie. Pewne jest natomiast to, że żaden Orzeł nie należy do podgrupy sępowatych.
Zgłoś
Avatar
che.guevara 2013-12-16, 13:15 1
Jedną Kaczkę już trafił szlag.
Zgłoś
Avatar
shogun 2013-12-16, 23:04
Orzeł z godła to nie orzeł a raczej bielik orły mają nogi upierzone po same szpony a bieliki nie, poza tym na terenie polski tylko taki ptak pasuje do tego z opisu w legendzie, stare bieliki są bardzo jasne.
Zgłoś