18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Polski Quake niszczy ludziom życie...
M................i • 2013-03-02, 22:59


No no, gdzie mogę przeznaczyć swoj 1% podatku dla tej akcji?

Mały bonus:
Zgłoś
Avatar
Black Snake 2013-03-03, 13:27
Wąski, bilet zawsze kupowałem i miałem (pomijam kurwa fakt, że dziennie byłem zmuszony kupować dwa bilety za 2.20zł, zamiast dwóch za 1.50zł bo innych nie było -.- O miesięcznym to już nie wspomnę). Raz nigdzie u mnie w mieście nie szło kupić biletu - czyli jak zawszę muszę kupić u motorniczego - motorniczy też nie miał. A z cwelem kobuchem się nie dogadasz. I w ten sposób zamiast zapłacić raz 69zł za bilet miesięczny, musiałem dziennie kupować bilety za 4.40zł - więc już byłem stratny i dodatkowo raz nigdzie biletów nie było i wjebali mi karę 100zł. Cwele i tyle. Ostatni miesiąc jeżdżę komunikacją miejską bo tylko problemy z nimi są.
Zgłoś
Avatar
opportunist 2013-03-03, 13:34
InzMamon13 napisał/a:


Wcześniej czy pózniej w internecie pojawi się cenzura (ponieważ jest to ostatni bastion wymiany informacji wolny od komercyjno-korporacyjnych popularnych mediów - internet jest poza ich kontrolą)


Mówisz o tym jakby to już zostało przesądzone. Lepiej trochę uwierzyć w siebie i pisać komentarze typy 'nie pozwolimy na to', bo dzięki temu jak przyjdzie co do czego ludzie chętniej wyjdą na ulicę jak w przypadku ACTA.

Poza tym wulgarne komentarze w memach z Andrzejem? Śmiejemy się z siebie, z typowo polskich cech i zachowań a akurat te mema w żaden sposób nie urażały osoby p. Ławrynowicza, którego wizerunek i tak był publiczny ze względu na wykonywaną pracę.
Zgłoś
Avatar
bania88 2013-03-03, 13:36 1
MojeAvi napisał/a:


Co ty pieprzysz.
Dlaczego mam płacić za usługe która często się spóźnia.
Dlaczego mam płacić za usługę, gdzie cena jest ustawiana według ilości mieszkańców korzystających z sieci - A nie indywidualnie?
Dlaczego gdy bilet jest na 1h a trasa trwa 40 minut to często jest tak, że sie autobus nie wyrabia? - Muszę płacić karę
Dlaczego kary są tak wysokie. (180zł Szczecin, kiedys 270).
Dlaczego system nie mógł by być taki:
- Nie masz biletu jesteś złapany, możesz jeździć przez kolejne 3 miesiące w cenie kary.Miasto zyskuje pieniążki po jakimś czasie a traci tylko kartonik.



Ale ty kurwa glupi jestes.
Ja osobiscie jak mi jakas usluga nie odpowiada to z niej nie korzystam, ale to widocznie tylko ja jestem jakis inny.
To tak jakbys kurwa ze sklepu rzeczy wynosil pod pretekstem "Dlaczego mam płacić za towar, ktorego cena nie jest ustawiana indywidualnie?" bo przeciez ty masz mniej kabony to dla CIEBIE powinno byc za grosze.
Zgłoś
Avatar
korinogaro 2013-03-03, 14:10
Black Snake napisał/a:

bilet zawsze kupowałem i miałem (pomijam kurwa fakt, że dziennie byłem zmuszony kupować dwa bilety za 2.20zł, zamiast dwóch za 1.50zł bo innych nie było -.- O miesięcznym to już nie wspomnę). Raz nigdzie u mnie w mieście nie szło kupić biletu - czyli jak zawszę muszę kupić u motorniczego - motorniczy też nie miał.



Trzeba było iść do kilku kiosków ze skargą (ja zagroziłem pozwem o próbę wyłudzenia pieniędzy) na działanie MZK w Twoim mieście i odwołaniem od kary z uzasadnieniem braku dostępności biletów (patrz groźba pozwem). Ludziska by Ci dali podpisy (mi dali) i wysłałem pismo do MZK. Anulowali karę, przeprosili i dostałem jakiś tam bełkot, że mają kłopot z drukarnią i jakieś tam pierdolenie o Chopinie.
Zgłoś
Avatar
Wąski 2013-03-03, 14:52
@Black Snake
To chyba że tak. Na początku źle cie zrozumiałem i myślałem że przez 2 miesiące jeździleś bez biletów bo ich nie mogłeś dostać.
Zgłoś
Avatar
Captain's Burger 2013-03-03, 15:10
Oczywiście coś związane z internetem to od razu pierdolą jaki internet jest zły. Może zakażmy internetu. Ten kraj kocha zakazywać,a przecież telewizja to jedyne rzetelne medium.

Wkurwia mnie ten TVN.
Zgłoś
Avatar
SSMAN_MEGADETH 2013-03-03, 15:40
toż to końska spierdolina, spierdolina ze Szczecina...
Zgłoś
Avatar
mtweeman 2013-03-03, 15:54
Co do ujawniania wizerunku to się zgodzę, ale trochę z innej beczki...

Tak jak ktoś napisał wcześniej często zdarza się, że osoby jeżdżą całe życie bez biletów i gdy zostaną złapane mają pretensje do kontrolera. Istnieje jednak znakomita większość osób, które bilety kupują. Problem jaki pojawia się często we Wrocławiu to niedziałające biletomaty. O ile za dnia można jeszcze kogoś poprosić, żeby kupił bilet i oddać mu gotówkę, to wieczorami czasem nie jest tak łatwo, bo w autobusie jest np. pusto i ktoś zwyczajnie nie ma karty, itp. Sam wielokrotnie doświadczyłem też sytuacji, gdy automat połyka mi gotówkę, czy pobiera pieniądze z konta, ale biletu nie wydaje. Wiele biletomatów po prostu nie działa i nie jest to awaria trwająca tydzień czy dwa, ale kilka miesięcy.

Kolejna sprawa to zasadność istnienia służby jaką jest kontroler biletów. Dwa lata temu bylem w Barcelonie na wakacjach i tam sprawa została kapitalnie rozwiązania (nie wiem czy dotyczy to całej Hiszpanii). Kierowca autobusu wpuszcza ludzi tylko "przednimi" drzwiami, pozostałe są zamknięte i służą do wysiadania. Wchodzący pasażerowie przesuwają się jak najbardziej do tyłu i nie mają z tym najmniejszego problemu - każdy chce przecież wsiąść. Przy wsiadaniu do autobusu kierowca patrzy, czy obywatel kasuje bilet/posiada miesięczny. Jeśli biletu nie ma, to może go zakupić u kierowcy. Wyjątkową sytuację stanowią osoby poruszające się na wózku inwalidzkim, czy kobiety z wózkami, w ktorych wiozą dzieci - dla nich otwiera się środkowe drzwi. Nikt z ludzi czekających na przystanku nie myśli przy tym, żeby na chama wepchać się do autobusu i nie zapłacić. Społeczeństwo ma odpowiedni poziom kultury i myśle, że stanęliby murem za kierowcą, gdyby ten "cham" miał jakiś problem. Sprawa dla nich jest prosta - czemu ja mam płacić a ktoś ma jechać za darmo. System działa i ma się dobrze. Mam nadzieję, że kiedyś w Polsce coś takiego będzie stosowane.
Zgłoś
Avatar
lukbro 2013-03-03, 16:36 1
Jak się kasy nie ma, to się zapierdala na piechote. Cebulaki.
Zgłoś
Avatar
ellsworth 2013-03-03, 18:12
O ile dobrze wiem (niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę), to fotografowanie lub nagrywanie ludzi wykonujących pracę nie jest zabronione, ponieważ nie fotografuje się jego jako konkretną osobę, tylko jako kogoś wykonującego określoną pracę.
Zgłoś
Avatar
Gorgor 2013-03-03, 18:47
ellsworth napisał/a:

O ile dobrze wiem (niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę), to fotografowanie lub nagrywanie ludzi wykonujących pracę nie jest zabronione, ponieważ nie fotografuje się jego jako konkretną osobę, tylko jako kogoś wykonującego określoną pracę.



Odpowiem Ci tak: Jeżeli ktoś nakręci reportaż o pracy kontrolerów to pokazuje ich twarze czy są niewidoczne lub zamazane?
Zgłoś
Avatar
KANIBAL22 2013-03-03, 22:26
Sam jeżdżę bez biletu już parę ładnych lat, zainkasowane kilkadziesiąt mandatów. Faktem jest że nie trawie kanarów wszak zdaje sobie sprawe że tak działa system i oni musza być ale dlaczego do kurwy nedzy przyjmują na te posady, jebanych lumpów z ulicy albo jakieś dziwne elementy, nawet na nich patrzeć nie moge bo tak szkaradnie wyglądają.
Zgłoś
Avatar
ellsworth 2013-03-03, 22:27
@up. A co to ma do rzeczy? Poza wąskim gronem osób, których twarzy pokazywać nie wolno (jak np. policjanci tajniacy) wszystkich innych pokazywać można, bo pokazujesz, jak sam zauważyłeś KONTROLERA, a nie pana Kowalskiego. Równie dobrze mógłbyś pytać czy pokazując pracę strażaka, albo dróżnika zamazuje się im twarze.
Zgłoś
Avatar
kropka89 2013-03-03, 22:38
Kanar to chuj. Nie mówie tu oczywiscie o wszystkich, ale kanar jesli tylko moze to wlepi ci mandat. Zadne gadanie ze myslales ze jeszcze jest aktywny bilet albo jak ci sie skonczy czas na bilecie itp. Placisz w chuj kasy a na chwile sie zagapisz i placisz podwojnie bo u kanara nie ma przebacz. Dlatego ci panstwo sa tak nielubiani.
Zgłoś
Avatar
dodii 2013-03-03, 23:01 1
Jak czytam niektóre komentarze to aż mi się śmiać chce, nie wiem jak u was ale u mnie w mieście miesięczny bilet, na każdy autobus kosztuję 50zł, normalny jednorazowy to wydatek 4zł. Macie problem z 5*zł? Śmiechu warte. Jeszcze komentarze typu, że ktoś nie płaci bo się autobus spóźnia, że woli na gapę jechać, są po prostu niedorzeczne. Potem nie macie biletu kanar wchodzi do autobusu a wy macie jakieś pretensje, a powiem wam coś cwaniaczki, ja za wasze darmowe wycieczki płace, bo przy ustalaniu cen biletów bierze się pod uwagę także to, że są takie żydy jak wy co nie mogą nawet tych pieprzonych paru zł wydać na miesiąc.

Cytat:

Kanar to chuj. Nie mówie tu oczywiscie o wszystkich, ale kanar jesli tylko moze to wlepi ci mandat. Zadne gadanie ze myslales ze jeszcze jest aktywny bilet albo jak ci sie skonczy czas na bilecie itp. Placisz w chuj kasy a na chwile sie zagapisz i placisz podwojnie bo u kanara nie ma przebacz. Dlatego ci panstwo sa tak nielubiani.



w robocie też powiedziałbyś w środę do szefa "myślałem, że jest poniedziałek?"
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie