18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Polski samolot odrzutowy
BongMan • 2012-08-03, 13:11
Dobrze wiedzieć, że w Polsce coś się dzieje, coś idzie do przodu.

W skrócie. Jest to projekt wydajnego, taniego i wszechstronnego samolotu dla zwykłych ludzi.

Cytat:


FLARIS LAR 1 nie jest luksusowym przedmiotem budującym prestiż. Jest nowoczesnym środkiem transportu osobistego dającym wyjątkową wolność podróżowania. Bliżej mu do domowych urządzeń użytkowych, drugiego samochodu, motocykla czy łodzi motorowej. Jest nieocenionym narzędziem transportu osobistego dla menadżera, lekarza, inżyniera, a także na wypady z przyjaciółmi czy rodziną.
Twój samolot czeka na przyczepie w Twoim garażu. Wystarczy zaholować go na najbliższe lotnisko, zamontować skrzydła i w drogę.
Aby wystartować i wylądować FLARIS LAR 1 potrzebuje jedynie 250 m trawiastego pasa. Pilot z licencją turystyczną i jego 4 pasażerów dotrze z centrum kraju do najbardziej odległego miejsca w Polsce w niespełna 0,5 h. Dalsza podróż? FLARIS LAR 1 pokonuje 2000 km w 3 godziny.

Ma doskonałość aerodynamiczną porównywalną z szybowcem oraz nowoczesny system bezpieczeństwa – spadochron ratowniczy. Przybliżony koszt paliwa to około 1 zł za 1 km. FLARIS LAR 1 nie ma sobie równych. Tworzy nową kategorię samolotów odrzutowych – FAMILY JET.

FLARIS LAR 1 jest pierwszym na świecie biznesowo-rodzinnym odrzutowcem, który został wykonany w najnowszych technologiach preimpregnatów węglowych. Dzięki zastosowanym innowacjom powstała wybitnie lekka, a jednocześnie wytrzymała konstrukcja.

Masa startowa samolotu – z pełnym zbiornikiem i 5 osobami, wynosi niespełna półtorej tony i jest niższa o 40% od masy innych samolotów porównywalnej wielkości.

FLARIS LAR 1 – najważniejsze zalety:

Łatwy pilotaż
Możliwość operowania z lotnisk trawiastych
Kompozytowa technologia
Prędkość przelotowa – 700 km/h
Pułap – 9000m (FL290)
Zasięg – 2500 km
Bezpieczny spadochronowy system ratunkowy
Masa użyteczna – 400 kg
Bardzo mała masa startowa – 1500 kg
L/D=18 (wyjątkowa doskonałość aerodynamiczna)

FLARIS LAR 1 to samolot wyprzedzający istniejące rozwiązania pod wieloma względami, a przede wszystkim łatwością użytkowania i bezpieczeństwem. Zaprojektowaliśmy maszynę, której pilotaż jest tak prosty, że do jej prowadzenia wystarczy licencja amatorska.

Samolot wybacza pilotowi wiele błędów oraz pozwala operować nawet na trawiastych lotniskach. Dzięki wyjątkowej doskonałości aerodynamicznej (L/D=18) i jednobryłowemu kadłubowi w kształcie kropli, FLARIS LAR 1 może przy wyłączonym napędzie pokonywać lotem ślizgowym18 km na każdy kilometr utraty wysokości. W wyjątkowych sytuacjach zagrożenia może zostać uruchomiony spadochronowy system ratunkowy.






flaris.pl/
Zgłoś
Avatar
Z................y 2012-08-04, 2:41
soban2100 napisał/a:

Czyli jednak się da kurwa zrobić system ratowniczy w samolocie. Czyli wychodzi na to, że takie pierdolne samoloty, którymi lata po 200,300 osób też by mogły mieć taki system, chociażby coś ala "wysuwana kabina z samolotu". Kabina wysuwa się z samolotu i pasażerowie lecą sobie spadochronem, to lepsze niż śmierć w zgliszczach, do tego dobry nadajnik lokalizacyjny i proszę bardzo. Samolot z silnikami spada na ziemię, a ludzie cali i zdrowi. Czyli chodzi tylko o kasę, bo to wszystko kosztuje, nie chodzi o ludzi, tylko o interes, który musi się kręcić.



Pomysłowy z Ciebie Dobromir, jednak w samolotach pasażerskich to by nie zadziałało. Oglądałem jakiś czas temu program na ten temat, przy awionetkach, nawet większych samolotach odrzutowych ma to sens, problemem jest bardzo duża masa spadochronu i gabaryty. Przy większych maszynach problemem jest również otworzenie samego spadochronu i rozłożenie się go w odpowiednio krótkim czasie.
Zgłoś
Avatar
lubieplacki12 2012-08-04, 2:58
Na bogato, kurwa.
Zgłoś
Avatar
PureWhite 2012-08-04, 6:39 4
Pomysłodawca popełni samobójstwo wcześniej niszcząc dokumentacje a wykonawca projektu zginie w tragicznym wypadku.
Premier kupi od Izraela super nowoczesne samoloty dla cywili za jedyne 785 mld zł.
Projekty polskiego samolotu znajdą się za 2 lata w rękach MOSSADu, który sprzeda nam to samo 4 razy drożej.
Zgłoś
Avatar
clemenza 2012-08-04, 7:26
made in poland = gówno
po 2 miesiącach zacznie się psuć
Zgłoś
Avatar
nielogiczny 2012-08-04, 8:13
kurwa,chociaż taki fotel mieć
Zgłoś
Avatar
Lupido 2012-08-04, 9:29
Zly_wrecz_okropny napisał/a:



Problem w tym, że to właśnie najwięcej imbecyli jest w wieku do 40 lat.



Pierdolisz... Rok temu mój ojciec (rocznik 1965 - 46lat) siedząc naprzeciwko kalendarza pytał się mnie, czy "kwiecień" pisze się przez "ń".
Z kolei dziadek od str. mamy bardzo inteligentny i interesuje się wszystkim co napotka. Do niego mam o to szacunek, że dba o rozwój mimo wieku.
Wniosek... Jak ktoś nie chce się rozwijać to się rozwijał nie będzie, a może nawet się w nim cofnie i wiek nie ma znaczenia.
Te młode pokolenia pewnie do tego 30 r.ż. zaczynają otwierać oczy na całą manipulację w mediach i realia życia tutaj...
Jeśli się mylę to poprawiać, ale ja to widzę tak, a jestem ciekaw głosu ekspertów
Zgłoś
Avatar
zipek 2012-08-04, 12:14
To nie poleci chcą je robić u nas w szybowcowych w bielsku na bazie orki. Po rozmowie z głównym inżynierem i wysłuchaniu tego jaki jest to "mądry" pomysł stwierdzam fakt, że jakby nawet znalazł się na tyle szalony oblatywać, który w to wsiądzie to ten samolocik będzie latał jak cegła. Samolot nie zmienia się konstrukcyjnie tylko zamiast 2 pchających silników będzie zastosowany właśnie silnik odrzutowy tuż za głową pilota. Zmieni się ŚC, co za tym idzie, rozmieszczenie naprężeń itd itp (jak chcecie się więcej dowiedzieć to zapraszam do google). Turbina odrzutowa też waży więcej i zużywa DUŻO więcej paliwa, czyli też musimy go mieć więcej na pokładzie, idąc tym tropem masa samolotu wzrośnie. Chociaż nie wiem jak by chcieli to to cholerstwo nie poleci
Zgłoś
Avatar
krz2 2012-08-04, 12:32
Polacy mają wspaniałą myśl technologiczną, lecz niestety często pracują dla zagranicznych producentów... Ostatnio Pani profesor z mojej szkoły mi opowiadała o jakimś nowym przewodniku stworzonym przez polskich chemików, że świetnie się nadaje do urządzeń elektronicznych i byłby bardzo tani przy tym. Ciekawe na jakim etapie testów to jest.
Zgłoś
Avatar
Ileev 2012-08-04, 14:10
Ta. A później dostaną je w prezencie posłowie. Coś jak Ipady.
Zgłoś
Avatar
PytaCz 2012-08-04, 14:10
I tak prędzej, czy później wpierdolą się nim w sosenki
Zgłoś
Avatar
G................a 2012-08-04, 16:51
Jaki jest przewidywany koszt tego cuda?
Zgłoś
Avatar
Tomikchomik1 2012-08-04, 22:23
Jak zawsze, rzad nie da kasy, bo stwierdzą że się nie opłaca, i projekt zostanie sprzedany za grosze krajowi, który zbije na tych samolotach majątek.
Zgłoś
Avatar
typhoon_2008 2012-08-05, 12:46
zamiast hejtować idź na studia, projektuj, buduj, pracuj, zapierdalaj. a nie stękaj jak to w polsce jest hujowo. duzo sie dziejee tylko trzeba to dostrzegać.
Zgłoś