18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:31
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
aaaaaaaaaaaaaa 2019-08-04, 19:00
Ja myślę, że głównym przesłaniem tego filmu winno być "Zapinajcie kaski motopizdy".
Kiedyś nie było chipsów i jeździło się bezpieczniej...
Zgłoś
Avatar
gabriel0 2019-08-04, 19:34
O ładnie. Za motopizdę piwko.
Zgłoś
Avatar
C0C0JUMBO 2019-08-04, 19:59 1
Cześć tych kolizji to po prostu nieuwaga, ludzki błąd... Ale Ci debile rażąco łamiący przepisy (np ostatnie kilka nagrań) to powinno się im nogi upierdalać na wysokości szyi by już taki skurwiel innych nie narazal.
Zgłoś
Avatar
Budrys2000 2019-08-04, 20:33 5
C0C0JUMBO napisał/a:

Cześć tych kolizji to po prostu nieuwaga, ludzki błąd... Ale Ci debile rażąco łamiący przepisy (np ostatnie kilka nagrań) to powinno się im nogi upierdalać na wysokości szyi by już taki skurwiel innych nie narazal.



Skąd się bierze ta mania pisania "ci" wielką literą?
Zgłoś
Avatar
aaaaaaaaaaaaaa 2019-08-04, 20:51 7
Budrys2000 napisał/a:

Skąd się bierze ta mania pisania "ci" wielką literą?



To nie mania, to forma grzecznościowa, forma wyrażenia szacunku...
Ale pisanie "Ci" w stosunku do debili... no trochę niezrozumiałe.
Mam nadzieję, że trochę Ci wyjaśniłem tę kwestię
Zgłoś
Avatar
c................a 2019-08-04, 20:55 6
Budrys2000 napisał/a:

 Budrys2000



Bo tak uczono przed erą gimbazy w szkołach ośmioklasowych. Dziś tego nie trzeba robić, ale kiedyś był szacunek dla każdego i pisząc per Pan / Ty / Ciebie używało się dużych liter.
Zgłoś
Avatar
aaaaaaaaaaaaaa 2019-08-04, 20:58
camadoria napisał/a:

Budrys2000.



Te 2000 w nicku niekoniecznie oznacza rok urodzenia. Może wtedy pierwszy raz zamoczył, może poszedł na studia, może kupił pierwsze auto...

Zgłoś
Avatar
Budrys2000 2019-08-04, 21:36 16
Do wszystkich powyższych, co nie załapali i zrobili z siebie debili, chcąc zabłysnąć. Wyjaśniam:
Formę "Ci" stosujemy, gdy zwracamy się z szacunkiem do drugiej osoby liczby pojedynczej: dziękuję Ci = dziękuję Tobie. To zaimek osobowy "ty" odmieniony w trzecim przypadku (komu/czemu). W powyższym zdaniu "Ci debile rażąco łamiący..." nie chodzi o drugą osobę liczby pojedynczej, to zaimek wskazujący (ci debile = oni).
Zatem: ci debile (a nie: Ci debile), którzy się do mnie przyjebali, wykazują elementarny brak wiedzy o języku polskim. Przeprosiny przyjęte, macie dzieciaki darmowe korepetycje z zagadnienia na poziomie trzeciej klasy szkoły podstawowej.
Zgłoś
Avatar
aaaaaaaaaaaaaa 2019-08-04, 22:00 1
Budrys2000 napisał/a:


Zatem: ci debile (a nie: Ci debile), którzy się do mnie przyjebali, wykazują elementarny brak wiedzy o języku polskim.



No niestety tym zdaniem pokazałeś, że też do debili się zaliczasz.
Zgłoś
Avatar
n................l 2019-08-04, 23:46 2
@up
Nawet w formie pisemnej każde zdanie zdanie zaczynasz od "No"? Nie żal ci klawiatury?
Zgłoś
Avatar
Black Snake 2019-08-05, 1:24 3
"Ci", "Tobie", "Ciebie" - tylko w listach. W innych sytuacjach jest to błąd.
Zgłoś
Avatar
Wiewór 2019-08-05, 13:24
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Ja myślę, że głównym przesłaniem tego filmu winno być "Zapinajcie kaski motopizdy".



Albo raczej Polaki powinni wrócić do jazdy na osłach na oklep i bryczek na konie srające bo takie dzikusy nie mogą prowadzić samochdów, które mają więcej mocy niż oni IQ.
Zgłoś
Avatar
andrzejrobert75 2019-08-05, 15:42 1
płochliwe te smarty.
Zgłoś
Avatar
Smokw 2019-08-05, 17:37 2
Black Snake napisał/a:

"Ci", "Tobie", "Ciebie" - tylko w listach. W innych sytuacjach jest to błąd.



Halo. Tutaj XXI wiek. Mamy listy, smsy, posty na sadisticu i wiele innych. Nie mówiąc o gazetach i tym podobnych.

Budrys2000 napisał/a:

Do wszystkich powyższych, co nie załapali i zrobili z siebie debili, chcąc zabłysnąć. Wyjaśniam:
Formę "Ci" stosujemy, gdy zwracamy się z szacunkiem do drugiej osoby liczby pojedynczej: dziękuję Ci = dziękuję Tobie. To zaimek osobowy "ty" odmieniony w trzecim przypadku (komu/czemu). W powyższym zdaniu "Ci debile rażąco łamiący..." nie chodzi o drugą osobę liczby pojedynczej, to zaimek wskazujący (ci debile = oni).
Zatem: ci debile (a nie: Ci debile), którzy się do mnie przyjebali, wykazują elementarny brak wiedzy o języku polskim. Przeprosiny przyjęte, macie dzieciaki darmowe korepetycje z zagadnienia na poziomie trzeciej klasy szkoły podstawowej.



Szkoda klawiatury. Przypominasz szachistę próbującego rozegrać mecz szachowy z gołębiem. po Twojej stronie są reguły i taktyka, a oni chodzą i "srają" po tej szachownicy.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie