18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:09
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 19:01
🔥 Zguba motocyklisty - teraz popularne
Pomnik radziecki
saseq • 2013-06-11, 11:37

"Pomnik który znajduje się w miejscowości Buczkowice nieopodal Bielska Białej. Na pomniku widnieje sierp i młot oraz napis "Ku chwale bohaterom armii radzieckiej, którzy zginęli w walce o Polskę Ludową ".
Teraz chciałbym się dowiedzieć co ten młot i sierp tam robi skoro jest zakaz prawny propagowania takich symboli?
Zgłoś
Avatar
Bezem 2013-06-11, 11:46 2
Ciekawe za ile na skupie by poszło, z czego jest?
Zgłoś
Avatar
remi1982 2013-06-11, 11:47 103
Zadziwiają mnie ludzie, którym przeszkadzają pomniki żołnierzy obcych armii, którzy de facto nie z własnej woli ginęli za obcy im kraj. Jeśli chodzi o mnie, to może sobie być na nim sierp i młot, nawet swastyka. Jeśli mamy takie nastawienie, nie powinien nas dziwić fakt, że Ukrainców wkurwiał Cmentarz Orląt Lwowskich. Dopierdalając się do takich szczegółów, niczym nie różnimy się od Libijskiej hołoty, która niszczyła cmentarz żołnierzy poległych pod Tobrukiem.
Nie jestem komunistą a moje poglądy nie są lewicowe, tak gwoli ścisłości.
Zgłoś
Avatar
kucma19 2013-06-11, 11:50 17
to swiadczy o tym jak komuna wyprala nam mozgi. swastyka w pewnym rekonie swiata jest postrzegana tak jak zostala do tego stworzona czyli symbol radosci i szczesliwosci. natomiast sierp i mlot byl i jest i bedzie w kazdej czesci swiata postrzegany jako smierc i zniszczenie, ten kto wydal zgode i za stworzenie tego powinien byc postawiony przed sadem. ale problem polega na tym ze u nas komunizm ma sie lepiej jak nigdzie indziej. serce mi krwawi bo wiem ze nie ma sensu tlumaczyc bo kto wie ten wie a kto nie wie tego nie przekonasz a ja nie chce sie wkurwiac bo sierp i mlot obraza mnie tak jak by mnie auter tego zwyzywal.
Ludzie którzy uciekali przed ruskimi, ludzie ktorzy zgineli przez ta wschodnia dzic placza razem ze mna.

przykry obrazek
Zgłoś
Avatar
cicik 2013-06-11, 12:03 41
to nie jest pomnik przyjaźni Polsko - sowieckiej tylko pomnik ku czci zwykłych ludzi którzy dostali karabin do ręki i których stalin przegonił parę tys kilometrów od swoich domów gdzie mieszkały ich matki , zony dzieci .. i tu kurwa polegli wiedząc tylko tyle ze walczą z hitlerowcami ...
jestem strasznym antykomunista, ale odpierdolcie sie od takich pomników czy cmentarzy poległych...
Zgłoś
Avatar
dr_dex 2013-06-11, 12:37 15
cicik napisał/a:

to nie jest pomnik przyjaźni Polsko - sowieckiej tylko pomnik ku czci zwykłych ludzi którzy dostali karabin do ręki i których stalin przegonił parę tys kilometrów od swoich domów gdzie mieszkały ich matki , zony dzieci ...



a ze przy okazji grabili co popadnie i ruchali kogo popadnie to juz chuj. W końcu dziadzia stalin im taka wykurwista krzywdę zrobił ...

Zgłoś
Avatar
Radysh 2013-06-11, 13:53 7
To jest fragment historii.
Niszczenie świadectw ubiegłych lat, jakie by one nie były, to największe kurewstwo.
Zgłoś
Avatar
piotrek0171 2013-06-11, 13:58 7
historycy , komunizm nie byl fajna sielanka, fakt u nas obecnie ma sie dobrze, wszedzie mozna zobaczyc gebe che guevary i leb wlodzimierza, z pomnika powinien byc usuniety symbol sierpa i mlota a sam pomnik niech zostanie, w koncu jakby nie patrzec to pomnik ku czci jakichstam poleglych a nie ku czci stalina i bohaterow wojsk nkwd co strzelali nawet do swoich, nas Polakow moze obrazac tak samo uzywanie symboli komunizmu jak i faszyzmu ale jak widac niestety hakenkreuz budzi o wiele wiecej emocji niz jakistam sierp i mlot mimo ze czerwoni byli i sa wieksza zaraza
Zgłoś
Avatar
!Timon 2013-06-13, 0:51 3
Mogli tylko sierp i młot usunąć z tego pomnika i nic więcej. Szacunek dla poległych to jedno a symbole komunizmu to drugie i nie mają ze sobą nic wspólnego.
Zgłoś
Avatar
Shaggy93 2013-06-13, 12:58 2
remi1982 napisał/a:

Zadziwiają mnie ludzie, którym przeszkadzają pomniki żołnierzy obcych armii, którzy de facto nie z własnej woli ginęli za obcy im kraj. Jeśli chodzi o mnie, to może sobie być na nim sierp i młot, nawet swastyka. Jeśli mamy takie nastawienie, nie powinien nas dziwić fakt, że Ukrainców wkurwiał Cmentarz Orląt Lwowskich. Dopierdalając się do takich szczegółów, niczym nie różnimy się od Libijskiej hołoty, która niszczyła cmentarz żołnierzy poległych pod Tobrukiem.
Nie jestem komunistą a moje poglądy nie są lewicowe, tak gwoli ścisłości.


Racja trzeba te pomniki traktwać jako posiadające wartość historyczną. poza tym u mnie w mieście są 2 takie jeden z sierpem i młotem a drogi przedstawia żołnierza polskiego i rosyjskiego idacych ramie w ramie. wystarczy pamięć a pomniki nie zmienią niczego. niech sobie stoją i przypominają co to jest propaganda.
Zgłoś
Avatar
EdmundKemper 2013-06-13, 13:00 3
Bo dopóki nie nawołuje do komunizmu to można używać tych symboli. Inna sprawa, że sierp i młot jakoś lewakom nigdy się nie kojarzy z komunizmem, a samo słowo swastyka już ich przyprawia o ból dupy.
Zgłoś
Avatar
korinogaro 2013-06-13, 13:06 1
Panie remi1982 wypowiadał się pan składnie, z sensem inie gwałcąc elementarnej logiki więc tylko głupek mógłby pana oskarżyć o lewactwo.
Zgłoś
Avatar
emdeka 2013-06-13, 13:07 3
@remi1982
Z tą różnicą, że cmentarz orląt lwowskich został zbudowany w czasie, gdy Lwów był Polski, a leżący tam ludzie walczyli o to by miasto było nadal polskie i to jest różnica. A napis może być źle postrzegany bo polska tfu ludowa miała swój normatywny wyraz dopiero w konstytucji z 1952r, bo do tej pory obowiązywała Marcowa z 1921. więc jak mogli walczyć o coś co nie istniało ? to nie było wyzwolenie tylko zniewolenie i nie broń ruskich żołnierzy, bo nawet nie zdajesz sobie sprawy ile nakradli i zostawili bękartów w Polsce. Propaganda czerwonych działa swoje, zapomnij o tym, że oni walczyli o nasz kraj, oni nasz kraj mieli zdobyć i przejąć władzę. A jeśli tak bardzo chcesz wpisać w to ideologie to zwróć uwagę na to, że brali udział w wojnie żeby ocalić swoje życie bo za nimi szły oddziały NKWD.
Zgłoś
Avatar
JURIJ_77 2013-06-13, 13:08 3
remi1982 napisał/a:

Zadziwiają mnie ludzie, którym przeszkadzają pomniki żołnierzy obcych armii, którzy de facto nie z własnej woli ginęli za obcy im kraj. Jeśli chodzi o mnie, to może sobie być na nim sierp i młot, nawet swastyka. Jeśli mamy takie nastawienie, nie powinien nas dziwić fakt, że Ukrainców wkurwiał Cmentarz Orląt Lwowskich. Dopierdalając się do takich szczegółów, niczym nie różnimy się od Libijskiej hołoty, która niszczyła cmentarz żołnierzy poległych pod Tobrukiem.
Nie jestem komunistą a moje poglądy nie są lewicowe, tak gwoli ścisłości.



zgodzę się z Tobą w 100%. Takie rzeczy traktować należy nie jako chwałę reżimu, ale jako monument poświęcony czyjejś śmierci, który ma z resztą wartość historyczną i ma przypominać o takich czasach, o których nie chcielibyśmy by się powtórzyły.

emdeka napisał/a:

więc jak mogli walczyć o coś co nie istniało ?



walczyli BY zaistniało, a nie o coś, co nie istniało.

emdeka napisał/a:

A jeśli tak bardzo chcesz wpisać w to ideologie to zwróć uwagę na to, że brali udział w wojnie żeby ocalić swoje życie bo za nimi szły oddziały NKWD.



czyli de facto sam sobie przeczysz, bo z Twoich słów wynika, że byli do walki zmuszeni przez NKWD - i gdyby nie to, nie byli by w Polsce. Także pomnik należy traktować jako pamięć żołnierza i jego tragicznego losu, a nie dopisanej do tego ideologii.

Dajcie już spokój - prawda jest taka, że gdyby Ruscy i Niemcy nie fiknęli przeciwko sobie, to Polski nie było by w cale. W Europie były by tylko te dwa państwa.
Zgłoś
Avatar
!Timon 2013-06-13, 13:16 1
@JURIJ_77

Tylko oni walczyli by zaistniało coś zupełnie innego niż Polacy chcieli i mieli w planach.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie