18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Pomysł na zmiany
jareckim16 • 2013-11-25, 13:26
Witam, jestem użytkownikiem sadistica od dłuższego czasu. Nie przejawiam większej aktywności, poza sucharem i stawianiem piw. Mieszkam aktualnie w Holandii i zastanawiałem się, czemu w Polsce jest nie najlepiej i jak to jakoś zmienić.
Nie rozmyślałem, nad każdym aspektem, dlatego opiszę tylko część. Część pomysłów jest wzorowana na wpisach z różnych for internetowych, z sadistica włącznie.

Jak się komuś nie chce czytać wywodu, niech od razu przewija.

Zawsze twierdziłem, że najlepsze rozwiązania, to proste rozwiązania. Przedstawię zatem temat w krótkim spisie treści.

1. System polityczny - zmiana ustroju, system wyborów
2. Zmiany administracyjne - nowe możliwości dla województw
3. Zmiany prawne - podatek od dochodów, marichuana, broń itp.
4. Polityka zagraniczna
5. Obcokrajowcy - religia i obywatelstwo
6. Edukacja - zmiany w systemie szkolnictwa
7. Inne

Od razu uprzedzam, że są to tylko pomysły, i liczę na uwagi. Zatem do rzeczy.

1. System polityczny

a) Zmiana ustroju

Likwidacja obcenego rządu(pozbawienie wszystkich przywielejów oraz emerytur,dodatków itp.) i utworzenie z członków nowej partii - izby wojewodów. W jej składzie byołby ich 16 oraz prezes izby. Obrady polegałaby na tym, że każdy z wojewodów przedstawia po kolei, propozycje zmian, wraz z argumentacją. Reszta wojewodów oraz prezes zgadza się, bądź przedstawia przeciwargumenty i za pomocą debaty izba dochodzi do porozumienia.
Debata by miała określony czas. W razie np, trzykrotnego braku porozumienia, rozporządzane jest referendum w każdym z województw i każdy obywatel mogący i chcący oddać głos (zatrudniony, rencista, emeryt, edukujący się) decyduje o uchwale.

b) System wyborow

System wyborów miałby mieć pierwotną formę, z lokalami wyborczymi, bądź możliwością głosowania przez internet.

2. Zmiany administracyjne

Każde województwo, na podobieństwo Stanów zjednoczonych, będzie mogło samo decydować o pewnych regulacjach na swoim terenie. W istotnych kwestiach będą rozporządzane referenda. Pozostaje ten sam układ województw, powiatów i gmin.
Istotna zmiana to znaczne ograniczenie liczby zbędnych urzędników, oraz uproszczenie prawa oraz procedur. Najpilniej jak się da.

3. Zmiany prawne

a) Podatek dochodowy - idąc głosem Korwina - Mikke - likwidacja (oprócz kilku wyjątków, o których będzie opisane w dalszej części) Bogaci powinni stać się bogatsi a biedni będą mieli możliwość wyjść na prostą.

b) Marihuana, prostytucja - legalizacja. Zawsze mnie zastanawiało, po co wydawać tonę hajsu na walkę z palaczami trawy, na utrzymywanie więźniów na tle narkotykowym - za pieniądze uczciwych ludzi. Po co walczyć z czymś na co od zawsze jest popyt, a w kółko pieniądze idą na czarny rynek. Dajmy ludziom legalnie zapalić i sadzić oraz czerpać dzięki temu korzyści finansowe. Nikt nikogo nie zmusza aby jarać. Tak samo jak i nikt nie zmusza do korzystania z prostytucji. Ale skoro są dziwki to znaczy, że są na nie chętni. Nie jestem za otwieraniem czerwonych ulic jak w Amsterdamie. Ale jestem za pomysłem Szwajcarów, którzy w jednym z kantonów otworzyli punkt, gdzie można podjechać autem, pobzykac i tyle. W ten sposób nie będziemy oglądać kurtyzan przy drogach czy tez latarniach, tylko będą legalnie wykonywać swoją pracę. Czy kiedykolwiek ktoś słyszał o patologiach w rodzinie związanych z paleniem trawy, typu przemoc w domu ? Czy ktoś zmarł w przejarania ? Nie będe tu wychwalać cech pozytywnych tego specyfiku, ale po prostu nie róbmy z tego zła wielkiego. Jak z wiary chrześcijańskiej ostatniego czasu.
Po legalizacji, policja by mogła się zająć normalnymi sprawami, a nie nękać obywateli za coś, co było od zawsze, jest i będzie. Legalizacja to ogromne ilości pieniędzy do skarbu państwa , gdyż sprzedaz marichuany oraz prostytucja byłaby opodatkowana.
Każde z województw by miało prawo do własnych regulacji w tej sferze

c) Spożywanie alkoholu - w każdym z miast zostają wyznaczone puknty, w których można w określonych godzinach spożywać lekki alkohol. W punkcie można również palić trawę i jest on nadzorowany przez funkcjonariuszy, którzy mogą interweniowac tylko w razie zakłócania spokoju.

d) Kościół - istotna kwestia. Dochody kościoła równiżz podlegają opodatkowaniu. W całym kraju ta sama stawka. Grzecznie dalej rzucamy na tacę i wzbogacamy się sami. I to grubo.

e) Broń - legalizacja na określonych warunków (wiek, szkolenie, pozwolenie). W tej kwesti zainspirowałem się trochę się dawniejszym wpisem, jednego z użytkowników sadola. Pomysł polega na tym, aby przeistoczyć Wojsko Polskie w głownie specjalistyczne jednostki a koszary przekształcić na arsenały. każdy z powiatów posiada przynajmniej 1 arsenał. Każdy zdrowy, pełnoletni obywatel przechodzi okresowe szkolenia ze strzelania. W ten sposób tworzymy jedną wielką armię, zamiast w kółko pakowac hajs w sprzęt, chociażby z ameryki. A dotąd nie mamy wiz. Dlaczego w stanach jest problem z gangami ? Bo jest legalna broń, ale nie jest legalna trawa i prostytucja. I mają czarnych.

f) Przestępczość - Kara śmierci jest chyba jedynym wyjściem, aby zastopować działalność morderców czy innych pojebów. Pedofile kastrowani. Jak można w jakikolwiek sposób tłumaczyć ruchanie dzieci ?;/

g) Turystyka i Gastronomia - pozbycie się podatku dochodowego, legalizacja trawy i prostytucji powinno znacznie zwiekszyć napływ turystów do Polski. Ja tam sobie mile wyobrażam opcję, zapalenia blanta w tatrach w schronisku i odetchnąć na świeżym powietrzu bądź przy jodzie znad morza. Wszystko to zwiększy wpływy w barach, restauracjach, hotelach. Zwiększy się ruch na kolei oraz na drogach. Za zarobione pieniądze w końcu można by zacząć naprawę służby zdrowia, kolei, dróg i w sumie to wszystkiego.

h) Zmniejszenie kosztów utrzymania pracownika przez pracodawcę - likwidacja ZUS oraz wprowadzenie ulg. Te działanie powinno zwiększyć realną, średnią płacę w kraju.

i) Homoseksualizm - żadnych adopcji dzieci przez związki homoseksualne. Jak chcą, to niech się całują, ściskają i bzykają, ale w domu. Na Polskiej ulicy nie ma miejsca na parady pedałów czy innych odmieńców. Mamy wiele poważniejszych problemów, niż słuchanie krzyków meneli,nierobów i ciot będących za wolną miłością.

k) K jak Kibice - Powrót rac i sektorówek na młyny - przecież przy tej nędznej lidze, to jeszcze ultrasi i kibice robią show, który przyciągnie innych ludzi. Oprawy i prawdziwy doping - Tak. Bandytyzm - Nie. A co do ustawek to niech się napieprzają miedzy sobą w lesie, skoro niezainteresowanym ludziom nie wyrządzają krzywdy. Za burdy na stadionie dożywotni zakaz stadionowy i grzywna. Polska była potęgą, tylko gdy była trzymana krótko.

4. Polityka zagraniczna - koniec lizania dupy UE i USA. Powinniśmy się zająć pierw swoimi problemami a nie innych. Jestem również za wycofaniem naszych żołnierzy z Afganistanu i innych rejonów zapalnych. Bo utrzymanie całego majdanu tam, tez nie należy do najtańszych.
Polityka zagraniczna oparta głównie na współpracy gospodarczej i nowych inwestycjach a nie na medialnej szopce.

5. Obcokrajowcy - religia, obywatelstwo.

a) Religia - Niech tam sobie każdy wyznaje co chce, ale niech się nie wpieprza w innych wyznania i życie. Polska jest i powinna zostać krajem wyłącznie katolickim, a obraza kościoła powinna być karana. Jak można pozwalać na kpienie chociażby z papieża? Nie jestem katolem, no ale trochę szacunku się należy. Nie powinnismy budować meczetów, a manifestacje wykrzykujące coś o dyskryminacji religijnej powinny być tłumione. Jak im się nie podoba to niech wrócą do kraju, gdzie mogą sobie rozkładać dywany w centrum miasta.

b) Obywatelstwo - Muzułmanin nie ma prawa do obywatelstwa. Skoro nie potrafią uszanować sami odrębności i kultury innych krajów, to w Polsce powinno to działać w drugą stronę. Nie pozwólmy na przywileje i benefity dla bezrobotnych imigrantów, skoro sami nie mamy socjalu ani pracy dla własnych obywateli. A w kwestiach formalnych to Polakiem może zostać osoba mieszkająca w kraju od 10 lat, zna Polski i ma zatrudnienie. Gotuje się we mnie jak taki obraniak czy inny wafel dostaje obywatelstwo za nic. Nie sprzedawajmy swojej tożsamości, puki ją jeszcze mamy. Bo sami dobrze wiecie jak wygląda ta sprawa za granicą.

5. Edukacja - likwidacja gimnazjum i powrót do starego systemu, 8-śmio klasowego. Wywalenie lewactwa z uczelni wyższych. Studia płatne, bądź dofinansowywane ale w zamian darmowy transport publiczny dla studentów. Uważam, że zamiast jednych praktyk w semestrze (bzdura), uczelnia powinna wprowadzić system 3-4 dni poświęconych na wykłady a 1-2 dni w tygodniu to zajęcia praktyczne dla studentów. Głównie w firmach a nie tylko w formie ćwiczeń czy laborek. Odbywałyby się one w dni wykładów. Oczywiście nie wszystkie kierunki dałoby się w ten sposób ogarnąć. Ale nie jest to większość.

6. Inne...

Podoba mi się system jaki zastosowano w transporcie publicznym w Holandii. Praktycznie w całym kraju, zamiast kupować oddzielnie bilety na autobus, tramwaj czy pociąg, masz jedną kartę która doładowujesz i odbijasz się nią, a system zgarnia odpowiednią kwotę za dany kurs. Znacznie ułatwia życie.

7. Wnioski

Wszystko kuleje od dawna a terminy oczekiwania u specjalisty sięgają aktualnych lat emerytalnych. Obecny jak i poprzedni rząd dał już popis. Nic nie zmienią. Każdą porażkę i kompromitację zakrywają kolejną szopką w mediach. Oderwijmy świnie od koryta i zacznijmy normalnie rozwijać to co zniszczono i to co jeszcze zostało i żyjmy w wolnej Polsce. Jaki normalny rząd pozwala na emigracje setek tysięcy obywateli za granicę? Wydaje mi się, że gdyby wprowadzono choć część z tych opcji, wróciłbym do kraju i zainwestowałbym zarobioną za granicą kasę w Polsce. I wiem, że nie ja jeden. Bo poza patologią, wyjechali również normalni ludzie, którym może nie do końca odpowiada życie za psi grosz w Polsce, ale nie zapomnieli o niej i chcą lepiej dla całego społeczeństwa a nie nachapać się dla siebie jak obecny rząd.

Nie jest to wszystko dokładnie dopracowane, gdyż chciałem przedstawić zarys możliwych zmian, aby żyło nam się lepiej w tym coraz bardziej jebniętym świecie. Bo jak nie my sami, to nikt o nas się nie zatroszczy. A historia już to niejednokrotnie pokazała. Przy obecnej władzy nie pozostaje nam za bardzo chyba na co czekać, bo nie jest kolorowo. Mam nadzieje, że komuś udało się doczytać do końca. Pozdrowienia z Rotterdamu sadole !
Zgłoś
Avatar
Roszp 2013-11-25, 13:32
Ten temat czeka out do polityki.
Zgłoś
Avatar
ran.dom.setup 2013-11-25, 13:35
fajnie brzmi, i fajnie by wyglądalo, ale obecnie takich propozycji jest setki niestety tam u góry jest juz taka korupcja ze na chwile obecną może byc tylko gorzej
Zgłoś
Avatar
pumba 2013-11-25, 13:35
szkoda mi twojej roboty, bo i tak nikt tego nie czyta.
Zgłoś
Avatar
tyrtum_pyrtum 2013-11-25, 13:40
Już PO i PIS mieli rozsądniejszy program wyborczy
Zgłoś
Avatar
Smutas 2013-11-25, 14:00
Przeczytał kilka artykułów o polityce i wielkim politologiem się zrobił. I takich, niestety, głupio-mąrdych polityków później may...
Zgłoś
Avatar
Hrodgar 2013-11-25, 14:11
Trochę populistyczne te zmiany.
Zgłoś
Avatar
blaq 2013-11-25, 14:15
a ja mu postawie piwko spodobalo mi sie zeby zamias armi byli wszyscy przeszkoleni ze strzelania hehe
Zgłoś
Avatar
Hangman108 2013-11-25, 14:46
Ten twój program jest prawie tak samo populistyczny, jak niemożliwy do zrealizowania. Lepiej się nie bierz za politykę, bo nikt nie potrzebuje następcy A. Leppera.
Zgłoś