18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Kreskówka, której emisji zakazano w wielu krajach. Kościół grzmi iż jest to otwarty atak na wiarę katolicką. Bohaterami kreskówki są m.in: zdziecinniały papież, skorumpowani kardynałowie i pragnąca sławy zakonnica.

Zgłoś
Avatar
Magnic 2012-05-26, 11:49


Tyle w temacie.
Zgłoś
Avatar
pakicito 2012-05-26, 11:58
Cytat:

moje zdanie odnośnie religii "nie dla mnie to, ale szacunek mam"


ja też miałem szacunek, póki kościół nie zaczął się wpierdalać w politykę
Zgłoś
Avatar
P................C 2012-05-26, 12:01 4
pakicito napisał/a:


ja też miałem szacunek, póki kościół nie zaczął się wpierdalać w politykę



to chyba wiek w profilu pojebałeś
Zgłoś
Avatar
RdK 2012-05-26, 12:11
Szacunek do religii mam, co mnie w co kto wierzy. Ale dla kościoła - przeciwnie: nie chcę, nie lubię, zgubię.
Zgłoś
Avatar
okanslig 2012-05-26, 12:41
@all up "kłótnia w internecie jest jak udział w paraolimpiadzie. Nawet jeśli wygrasz i tak jesteś retardem."
Zgłoś
Avatar
miloes 2012-05-26, 13:27
Najpopularniejsza współcześnie wiara to debilizm.
Zgłoś
Avatar
EdmundKemper 2012-05-26, 13:42 1
A mnie najbardziej śmieszy jak ktoś mówi, że nie ma czegoś takiego jak moda na ateizm. W ciągu ostatnich 3 lat 80% moich znajomych stało się ateistami. I to nie dlatego, że mają jakieś pojęcie o tym co robi Kościół tylko dlatego, że według nich "księża to chuje i należy ich nie lubić bo tak".
Zgłoś
Avatar
timmy77 2012-05-26, 13:58 1
papasmerf111 napisał/a:

dobre, tylko nie rozumiem jednego, jaki sens ma wrzucanie samej czołówki ?



Żeby samodzielnie myślący ludzie byli świadomi zajebistej kreskówki, bo ja np. nie miałem pojęcia, że takie coś fajnego jest w produkcji i chętnie teraz sobie obejrzę
Zgłoś
Avatar
specodhec341 2012-05-26, 14:09 1
Kościół nie pakuje się w politykę - byłem na jednej z mszy, której fragment później pokazano w TVP. Ogólnie całość kazania była o tym, by starać się być lepszym dla siebie nawzajem. A w TVP pokazano fragment wypowiedzi dotyczący polityki (kompletnie wyrwany z kontekstu) i wyglądało to, jakby całe kazanie było homilią na temat spraw politycznych. Teraz jest problem i to poważny, bo przez takie manipulacje wygląda to jak wygląda.
Pedofilia? A w rządach państw, policji, sądownictwie czy jakichkolwiek innych instytucjach się nie zdarza? Tylko nikt tego nie nagłaśnia tak, jak pedofilię wśród księży, a przypadków w Kościele jest ZNACZĄCO mniej niż w jakichkolwiek innych instytucjach. Poza tym ksiądz to człowiek, a ludzie zdolni są do wszystkiego i NIE MA OD TEGO ODWOŁANIA. To, że ma papierek i koloratkę, nie oznacza, że ma być z reguły święty. Może być tak samo psychopatą jak każdy inny obywatel, nawet, jeśli na zewnątrz tego nie widać (poczytajcie sobie o cechach charakteru i innych aspektach psychiki - potrafią się ujawniać lub zmieniać nawet z dnia na dzień, człowiek także potrafi ukrywać coś w sobie przez dziesiątki lat itp.)
A co do Rydzyka - kościół nie przyznaje się ani trochę do jego "firmy", która przedstawia siebie jako "katolicki głos", co niestety jest dopuszczalne, a z katolicyzmem nie ma nic wspólnego.

Księża to ludzie - a wiadomo, jak można się zawieść na ludziach. Tak jak już mówiłem, papier i koloratka, doktorat czy profesorat nie czynią z niego świętego.

Jestem pewien, że wszyscy jesteście na tyle inteligentni i dojrzali, by przestać patrzeć na ludzi pod kątem stereotypów i tego, "co się mówi", przestać w kółko powtarzać te same rzeczy, które podsuwają Wam inni. Nic odkrywczego tym nie zdziałacie, a jedynie możecie zranić, zgnoić i zniszczyć coś, czego nie znacie, lub Wam się tak tylko wydaje, że znacie.
[Nigdy nie chciałem nikogo obrażać, i mam nadzieję, że i tym razem nikomu nie zrobiłem przykrości]
Tyle w temacie.
Zgłoś
Avatar
Necromantic 2012-05-26, 15:17 1
@up
Kościół się wpieprza do polityki i to nie tylko na mszach ale np na lekcjach religii. Sam byłem tego świadkiem.
Poza tym przypadków pedofilii w kościele jest znacznie więcej niż gdziekolwiek indziej, nie mówiąc już o pedalstwie i innych zboczeniach. A co do tego że księża to ludzie, mylisz się bo księża powinni być wzorem moralnym dla ludzi a nie przeciwieństwem wzoru, więc Twoje usprawiedliwianie tych chwastów nazywających się sługami Bożymi nie mają sensu.
Zgłoś
Avatar
Fullmoon 2012-05-26, 17:00
@up "Bożymi" z małej litery się pisze... , a tak poza tym to dobrze mówisz
Zgłoś
Avatar
hizoo 2012-05-26, 17:15
@up w Kościele jest więcej pedofilii i zboczeń niż gdziekolwiek indziej..? heh... spróbuj się dowiedzieć co w Europie odpierdzielają muslimy. Niestety 'poprawność polityczna' nie pozwala mediom obrażać a nawet mówić o muslimach (ze strachu oczywiście). Ktoś już wyżej powiedział, że łatwo jest oskarżać i gnębić, kogoś kto wiadomo, że Ci nic nie zrobi.
Zgłoś
Avatar
grejfrut88 2012-05-26, 23:41
@P@N K@C

po co szanujesz religię ?
Zgłoś
Avatar
marna 2012-05-26, 23:46
ło mamo znów temat o kościele..
Zgłoś
Avatar
specodhec341 2012-05-26, 23:50
Necromantic napisał/a:

@up
Kościół się wpieprza do polityki i to nie tylko na mszach ale np na lekcjach religii. Sam byłem tego świadkiem.
Poza tym przypadków pedofilii w kościele jest znacznie więcej niż gdziekolwiek indziej, nie mówiąc już o pedalstwie i innych zboczeniach. A co do tego że księża to ludzie, mylisz się bo księża powinni być wzorem moralnym dla ludzi a nie przeciwieństwem wzoru, więc Twoje usprawiedliwianie tych chwastów nazywających się sługami Bożymi nie mają sensu.


Lekcje religii? Ja też mam księdza na religii i nie jestem z niego zadowolony - także zgadzam się. Ale powtórzę to jeszcze raz - to tylko człowiek, w dodatku jest obywatelem tego kraju, więc może chyba mieć coś z życia? Może pogadać o polityce jak np. nauczyciel historii, WOSu czy ktokolwiek inny z Twojego środowiska?
Co do publicznego wypowiadania się o polityce w kościołach - ambona nie jest miejscem na takie coś. Jeśli ktoś łamie tę zasadę, to jest złym księdzem

- Polityk czy policjant powinien być wzorem społecznych cnót, przykładności i troski o państwo!
- Chleb powinien być do jedzenia!
- Pasta powinna być do zębów!
Tak można cały dzień wyliczać, kto ma być do czego. TO TYLKO LUDZIE I NIE MOŻNA OD NICH WYMAGAĆ WIĘCEJ NIŻ OD LUDZI. Jedynie oni mogą WYMAGAĆ SAMI OD SIEBIE WIĘCEJ, co rzeczywiście POWINNI robić, jeśli kierują się sumieniem. Że niektórzy tego nie robią, ich problem. Ksiądz jaki jest, każdy może zobaczyć. Jeśli jest pedofilem, nie ma się co rozczulać - do pierdla z nim jak z każdym innym przestępcą, jak z każdym człowiekiem, który łamie prawo, bo człowiek to człowiek i błędy popełnia.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie