18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Dokumentalne Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się

Nie ma to jak oczytany minister. Mądrego to i miło posłuchać 8-)

2017-10-22, 19:04
@Rozchędażacz

Czy według Ciebie to wina BrianGriffina, że Polacy są ograniczonym umysłowo lewicowym narodem socjalistycznym?
Nie rozumiem tego całego bólu dupy, fakt, zgadzam się, NIE CAŁY naród, ale 50% tego narodu co chodzi na wybory, no może mniej, z 35% na pewno odejmując wyborców kukiza
, 35% tego narodu to j***na dzicz, która jedyne co ma do zaoferowania dla tego kraju to albo k***y karakany socjaliści z PiSu udających prawicę albo k***y karakany socjaliści z PO udających wolnorynkowców lub postkomune z SLD.


2017-10-22, 19:04
fristero napisał/a:

Ale hajs mu się zgadza.


jaki hajs?
nie ma na podwyżki na lekarzy (zapisy są już na 2023 rok
kopalnie na Śląsku polikwidowane
zwolnionych około 6000 nauczycieli
kasy na nowe autostrady/drogi też już nie ma
propaganda sukcesu to nic innego jak sztuczki księgowe i drenowanie spółek państwowych, które przerzucają koszty na konsumentów (ceny energii elektrycznej jedne z najwyższych w Europie)
W lutym wejdą jak co roku nowe ceny i inflacja nie będzie na poziomie 2-3 %, tylko będzie koło 4%.
I żeby nie było wesoło. Do tej pory nie ma śmigłowców (bo kasy na nie też już nie ma).

2017-10-22, 19:07
o przech*j taki troche bardziej wyksztalcony petrus...

2017-10-22, 19:59
BrianGriffin napisał/a:



Zastanów się kto bardziej psuje wizerunek Polski - ja, szkalując taką patologię m.in. w internecie, czy całe rzesze katoli, sebixów "patriotów", karyn, januszy, walki o karpie i świeżaki i miliardy innych przykładów, na które szkoda klawiatury. Jestem 100 razy bardziej przykładnym obywatelem tego j***nego kraju niż cała wasza patola. Płacę spore podatki, nie śmiecę na ulicy, nie jestem uciążliwy dla sąsiadów, kasuję bilety w metrze oraz nie rzucam się z łokciami do otwartej kasy.

A, i mam cie w dupie :lol:



ale ty jesteś zwykłym liberuzem. Już wole tych sebixów niż takiego patola zrobionego przez brata i siostrę. Mamusia z braciszkiem poharcowała i niedorozwój powstał. Ot cała historia twojego wojowania w necie.

2017-10-22, 20:00
BrianGriffin napisał/a:



"kasuję bilety w metrze"



No tak... To wszystko już jasne skąd to ego :D
I obstawiam, że rodowitym to nie jesteś :)

2017-10-22, 20:11
@up

Nigdy nie mieszkałem w Warszawie, ale tylko tam poruszałem się metrem. Niestety pudło ;-)

2017-10-22, 20:29
domat1 \

A
wzrost gospodarczy, dobre prognozy finansowe agencji ratingowych, zmniejszenie dziury budżetowej, uszczelnienie systemu podatkowego (co też jest uderzeniem w mafie vatowskie), rekordowe wyniki w spółkach państwowych- nawet takich które przynosiły straty

to też propaganda?

https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/spolki-skarbu-panstwa-wyniki-gielda,198,0,2366918.html


PS. Dzięki Morawieckiemu Polska pierwszy raz uczestniczyła w G20(Morawiecki na zaproszenie ministra finansów Niemiec). Profesjonalista i spec.


Jest wiele spraw za które można krytykować pis. Przede wszystkim media państwowe i kurski. Ale wolę już gorsze media niż złodziei i nieudaczników. Zmiany były i są potrzebne, a państwo musi być realne a nie teoretyczne.

2017-10-22, 20:30
@up Jak jest tak cudownie i wspaniale to czemu nie ma hajsu na ochronę zdrowia?

2017-10-22, 20:45
bo jesteśmy biednym krajem, nie zauważyłeś??? Powodem biedoty przede wszystkim historia i nasi sąsiedzi Niemcy, Ruscy z towarzyszmi pzpr. No ale teraz trzeba się odbudować za pomocą polityki i ekonomi. I myślę, że Morawiecki idzie w dobrym kierunku.

Wydatki na służbę zdrowia stopniowo rosną wraz z rozwojem gospodarki. Wszystko po kolei.

Twoje pytanie brzmi jakbyś pytał czemu Polacy w różnych branżach nie zarabiają jak Niemcy. I w sumie to dobre pytanie ale odpowiedź już trudniejsza

2017-10-22, 20:49
@up? Tak? Jesteśmy biednym krajem? To jakim sposobem stać nas na 500+? Jakim sposobem stać nas na utrzymywanie bandy posłów z których każdy musi mieć co najmniej jedno biuro, ochroniarza, sekretarkę, limuzynę z kilometrówką, komputer i fundusz reprezentacyjny? Dlaczego ładujemy kasę z podatków w obstawę i organizację miesięcznic smoleńskich? Jakim cudem Morawiecki zrezygnował z kilku miliardów dywidendy od PKO BP? Czemu od lat dopłacamy do nierentownych kopalni? Tak nie zachowuje się kraj który nie ma pieniędzy.

MówięPrawdę napisał/a:


Wydatki na służbę zdrowia stopniowo rosną wraz z rozwojem gospodarki. Wszystko po kolei.


To ciekawe bo w chwili obecnej przeznaczamy na to 4,67% PKB co czyni nas pod względem nakładów Bangladeszem Europy. Mamy 2,2 lekarza i 4 pielęgniarki na 1000 mieszkańców, na operację zaćmy czeka się 2 lata, na wymianę biodra 4. Więc tak, jesteśmy ubogim krajem. Ubogim intelektualnie, skoro nie potrafimy pojąć że niedofinansowanie ochrony zdrowia to w gruncie rzeczy utrata zasobów ludzkich z generowaniem kosztów związanych ze świadczeniami. Taniej jest raz zapłacić 100 tys za leczenie niż przez 30 lat wypłacać nawet te 1000zł renty. Inni to jakoś umieją pojąć a Polacy (bo to z narodu wywodzą się politycy, nie z kosmosu) nie.

2017-10-22, 21:12
1. 500+ z perspektywy Niemca, Francuza i wielu innych to i tak bieda i żart.(serio muszę Cię przekonywać, że Polska jest biednym krajem?) A skutki programu to też temat na dłuższą ekonomiczno-społeczną dyskusję. Nawet przy takich wydatkach socjalnych (które wpisują się w solidarnościowe wartości) budżet wygląda lepiej niż za PO

Liczba posłów to też nie przypadek. Związane jest to z ilością osób głosujących i obszarów wyborczych.

Jeżeli chodzi o biura i limuzyny to nie mam zbyt wielu informacji, ale nie chciałbym żeby przedstawiciele państwowi jeździli golfem. Reprezentują kraj więc nie może być wiochy. szanujmy się.

O dywidendzie i kopalniach nic nie wiem więc będę wdzięczny za link z informacjami na ten temat.

2. PiS nie zmniejszył wydatków na służbę zdrowia, a jakoś wcześniej, przez ostatnie 25 lat ,,wolności" ten problem nie był tak palący. Każdy chce więcej ale jest jak jest. Co mają powiedzieć np. nauczyciele?

https://www.facebook.com/NagrodaZlotegoGoebbelsa/photos/a.447609275444525.1073741828.447606255444827/715835035288613/?type=3



ps.Może byś podał link do rankingu tych % PKB

2017-10-22, 21:29
Proszę bardzo: Dywidenda. Rezygnuje bo jest dobrze https://businessinsider.com.pl/gielda/morawiecki-pko-bp-nie-powinno-wyplacac-dywidendy/yyn4xj0
Ponadto zrezygnował z 9mld USD z FCL bo jest dobrze i jesteśmy stabilni finansowo https://www.tvp.info/34404155/wicepremier-morawiecki-rezygnujemy-z-92-mld-dolarow-linii-kredytowej-mfw
Jesteśmy tak bogaci, że dopłacamy do węgla http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/556767,55-zl-rocznie-od-podatnika-na-gornika.html


Może z parlamentarzystami mnie poniosło, ale mnie to już wk***ia. Tu miliardzik pójdzie precz, tam ze 4 a obcina się finansowanie kardiologii interwencyjnej (zabiegi ratujące życie ludziom z zawałem) która do tej pory stała na światowym poziomie. Tak nie zachowuje się dobry gospodarz.
Cytat:

2. PiS nie zmniejszył wydatków na służbę zdrowia, a jakoś wcześniej, przez ostatnie 25 lat ,,wolności" ten problem nie był tak palący. Każdy chce więcej ale jest jak jest. Co mają powiedzieć np. nauczyciele?

PiS może i nie zmniejszył ale pozwolił na status quo, a jak nie idziesz do przodu to się cofasz. 6% PKB na ochronę zdrowia w 2025 to mrzonka bo
1. PiS już dawno nie będzie rządził, więc ta obietnica to gruszki na wierzbie
2. Cały pozorny wzrost nakładów wpie**oli inflacja bo to że teraz jest hossa jeszcze nie znaczy ze utrzyma sie przez 8 lat.
Poza tym fakt że czegoś jeszcze nie sp***olili nie jest zbyt przekonującym argumentem.
Co do nauczycieli, nie odmawiam im prawa do godnych zarobków bo mają cholernie ważną i niewdzięczną robotę (ja bym te gówniaki powyzabijał, a oni jakoś nad nimi panują i użerają się z ich zj***nymi rodzicami) i jak zastrajkują to z chęcią ich poprę.

P.S. Link do danych odnośnie nakładów. Żeby zobaczyć dane o których mówię musisz zaznaczyć % of GDP i zostawić tylko kryterium compulsory (inaczej pokaże Ci sumę nakładów publicznych i prywatnych). https://data.oecd.org/healthres/health-spending.htm#indicator-chart

2017-10-22, 21:42
Jak zwykle burza na temat rządzących z małym dodatkiem plucia na własny naród. Nie zawiedliście mnie i czekam na więcej :amused:



2017-10-22, 21:45
@up Weź mi stąd tego białego murzyna co dzieci r*cha :P

2017-10-22, 21:47
Trochę się zamotał, ale dzielnie walczył i wyszedł z tego :)