18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Losowe Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się

Witajcie sadole, surfując po sieci trafiłem na ciekawy artykuł. Po tagach nie znalazłem [aż dziw bierze :roll: ].
Szwecka Agencja Służb Prawnych, Finansowych i Administracyjnych [Kammarkollegiet] rozpatrzyła wniosek Erik i Jenny Hedin by zalegalizować kościół satanistyczny przez nich prowadzony. Mówiąc krótko w Szwecji oficjalnie działa już kult diabła... Podobno pozyskiwali członków wręczając im środki do higieny intymnej zapraszając ludzi na wykłady o związku feminizmu z satanizmem :mrgreen: Dla chętnych link do artykułu w źródle. :lodowka:

2019-08-04, 22:12
Bywają regularnie dysputy typu: "gdyby nie religia to skąd mielibyśmy moralność". Otóż moralność bez religii ma się bardzo dobrze, nawet jeszcze lepiej niż z nią.

A co do legalizacji owego kościoła - w sumie czemu nie? Latający potwór spaghetti ma prawo, to i sataniści. Chociaż religia wydaje się być zbędna, to jednak jak już ktoś chce w coś sobie wierzyć, to powinien mieć możliwości i dowolność. Wg mnie jak najbardziej OK.

2019-08-04, 22:19
Satanizm to głównie wolność i mądrość. Lucek może, nie musi, być dodatkiem. Kościół szatana to ciutkę coś innego.
To tyle jeśli chodzi o podstawy w skrócie.

2019-08-04, 22:53
Szymon86 napisał/a:

Nie ma czegoś takiego jak: "diabeł", : "szatan".
Wymyślono to by nie obwiniać stwórcy, czyli tzw. boga.
Żadna nowość, w us and ej od dawien dawna oficjalnie działa kościół tzw. szatana, który niczym się nie różni od innego kultu, religii . Budują posągi behemotha.


nie behemota tylko Baphometa.

freaky napisał/a:

Zaraz sataniści w Szwecji będą domagać się zmiany flagi narodowej, bo obecność krzyża obraża ich uczucia religijne.



bez sensu przecież wiara w szatana implikuje wiare w boga.

i na odwrót wszyscy chrześcijanie wyznaja szatana (choć się go wyrzekają :) )

2019-08-04, 23:11
Żeś autorze doj***ł to pieca... woda na młyndla gimboateuszy :amused:

2019-08-04, 23:24
Ojojoj jakie to bardzo straszne, oj joj, cotobędziełolaboga tERaS!!111?XYZ Jak to tak moszna, wierzyć w jakiegoś szatanka a nie jeżunia, żyda na kiju, ojoj, aj waj!A tak serio, to z tego co czytam to ten akurat odłam sat. durny jak mało który, bardzo dobrze, niech się dwie grupy debili żrą ze sobą nawzajem.

2019-08-04, 23:41
Piszecie o Szwecji, a w Hamburgerowni tez zatwierdzili prawa dla kosciola Szatana.

2019-08-05, 00:07
Co w tym dziwnego?

killua napisał/a:

nie behemota tylko Baphometa.
bez sensu przecież wiara w szatana implikuje wiare w boga.
i na odwrót wszyscy chrześcijanie wyznaja szatana (choć się go wyrzekają )



Nie wyznają szatana xD po prostu uznają jego istnienie.

2019-08-05, 08:09
Szymon86 napisał/a:

Nie ma czegoś takiego jak: "diabeł", : "szatan".
Wymyślono to by nie obwiniać stwórcy, czyli tzw. boga.
Żadna nowość, w us and ej od dawien dawna oficjalnie działa kościół tzw. szatana, który niczym się nie różni od innego kultu, religii . Budują posągi behemotha.



Różni się. Dzisiejszy kościół szatana to oddawanie czci nauce, postępowi i nowoczesności. Z założenia ma stać w opozycji do KK, który hamuje rozwój i postęp oraz ogłupia i okrada ludzi.
Są dwa rodzaje kościoła szatana. Pierwszy ten co wyżej drugi to założony przez Antona Szandora LaVeya.

Ca...........on
2019-08-05, 19:45
Też mi nowość. W Polsce też jest kościół szatana i nazywa się polityka.