18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:52
Avatar
XwOLF 2014-02-14, 15:42 83
POV - kojarzy mi się tylko z jednym. If you know what i mean ;>
Zgłoś
Avatar
ran.dom.setup 2014-02-14, 15:54
jest moc
Zgłoś
Avatar
majsterklepka 2014-02-14, 16:08 2
0,30 kolo z radarem zbiera plon
Zgłoś
Avatar
proxik17 2014-02-14, 19:21 1
Raczej nie z Soczi ...
Zgłoś
Avatar
mietekpodnietek 2014-02-14, 23:51
Goscie maja jaja. Jeden maly blad i lecisz w sina dal bez kontroli jak kukla.
Zgłoś
Avatar
PiotrekMMA 2014-02-14, 23:56 3
@up no nie wiem mi się wydaje, że w saneczkarstwie margines błędu jest dość duży i tory sa tak wyprofilowane, że ciężko się chyba wypierdolić.
Zgłoś
Avatar
mietekpodnietek 2014-02-15, 0:08
@2up Pewnie masz racje, ja sie w sumie nie znam na saneczkarstwie. Mimo to uwazam ze zawodnicy uprawiajacy ten sport musza cechowac sie odwaga zeby bujnnac sie na taka predkosc.
Zgłoś
Avatar
LucaBrasi 2014-02-15, 0:26
Zjechałbym nawet na dupie
Zgłoś
Avatar
BorgBorg 2014-02-15, 0:27
W jaki sposób oni wykręcają lepsze czasy?? Kwestie aerodynamiczne czy co ? :/
Zgłoś
Avatar
niezbytepicki 2014-02-15, 0:38 20
ale jak wylecisz z toru, to nie ma zmiłuj się
Zgłoś
Avatar
FuFu. 2014-02-15, 0:42
@up
jest dużo aspektów zbierających się w jedność jaką jest wynik końcowy, np, sam rozbieg już dużo wnosi, każde wyjście z zakrętu to dodatkowe czasy bo zależy jak się wstrzelą, często zdarza im się odbijać od ścian co na prostym odcinku zabiera ok 10-15 km/h prędkości. Zawodnicy kierują, hamują, wychylają (tak jak mówiłeś aerodynamika). Największy wpływ ma oczywiście rozwijana prędkość którą tu się tak każdy jara i doświadczenie wspierające technikę wykonania. ;d Ale powiem tak leżenie na kanapkę w sankach w składzie dwa razy parówka nie jest spoko. Wgl nie jest. ;D
Zgłoś
Avatar
Locorooco 2014-02-15, 11:38
Trochę tłumaczenia:

Margines błędu musi być prawie zerowy gdyż powiedzmy masz jeden wiraż, następnie masz odbitkę a potem kolejny duży wiraż, to jeśli z tej odbitki nie zejdziesz dobrze to tracisz po 1 prędkość, po 2 zjebałeś wiraż już na poprzednim wirażu.

Saneczkarstwo polega na dobrym starcie oraz na idealnym wejściu i wyjściu z wirażu.
-Źle wejdziesz - tracisz prędkość
-Źle wyjdziesz - albo Cie wyrzuca i się wywalasz, albo tracisz prędkość

Co do odbijania się:
Masz do wyboru dać nogi na lód i zniszczyć buty za kilkaset euro robione na specjalne zamówienie lub się lekko odbić i wyrównać - obydwie te rzeczy skutkują stratą prędkości.

Co do błędu i latania w siną dal:

Chuja prawda że błąd i lecisz, albo się obijasz albo wywracasz

Uprzedzam pytania jak się tym steruje:

Poprzez płozy, minimalnie naciskamy lewą płozę to skręcamy w prawo, minimalnie naciskamy prawą to skręcamy w lewo. Jeśli chcemy podtrzymać się na wirażu (czyt. jedziesz środkiem wirażu a nie latasz od dołu do góry co idealnie potrafi nasz olimpijczyk) to przytrzymujemy tą płozę naciśniętą aż do zejścia z wirażu. Z wirażu trzeba schodzić już mniej więcej w 60% wirażu.
Zgłoś
Avatar
MrTijomono 2014-02-16, 21:20
Gacie pełne od samego patrzenia
Zgłoś
Avatar
bujak81 2014-02-16, 22:11
w soczi nie mają plastronów z wiessmanem kretynie
Zgłoś