18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Dokumentalne Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się

Powstanie 2015
dzeyson • 2015-04-15, 20:18
Czy bylibyśmy gotowi na zamienienie się rolami z powstańcami?

Może mało sadystyczne ale warto zobaczyć.



Klip zrealizowany przez uczniów klasy 1E z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy.

2015-04-16, 22:16
Tylko ciekawe czym mielibyśmy walczyć w tym powstaniu? Krzykiem i dobrą nadzieją? Potrzebna jest broń, a my jako Polacy takiej nie posiadamy.

2015-04-16, 22:28
Davidzior napisał/a:

Tylko ciekawe czym mielibyśmy walczyć w tym powstaniu? Krzykiem i dobrą nadzieją? Potrzebna jest broń, a my jako Polacy takiej nie posiadamy.



Hm.. Nie chcę się czepiać akurat Ciebie koleś, ale to denerwujące jak pod każdego tego typu tematem się pojawiają teksty zerżnięte żywo z korwina. jakoś zanim on sam nie stał się tak popularny nie mówiło sie tyle o tym. powiem wam co by się działo jakbyście tę broń dostali, nawet jedną na głowę dla każdego, a nie dla rodziny! spieprzalibyście za granice i broń brali ze sobą w razie co jakby was ruscy dogonili.
za dostępem jestem i zgadza się, że gdyby każdy miał dostęp i miał tę broń, byłoby ewentualnym najeźdźcom trudniej - ale nie oszukujcie się już. skoczylibyście z tym swoim małym ku*asikiem przeciwko batalionowi ruskich którzy stoją pod waszą oborą?

2015-04-16, 22:29
Gdyby naszym krajem rządzili kompetentni ludzie, to każdy normalmny Polak uczyłby sie, pracował i rozwijał we własnym kraju i byłby traktowany z szacunkiem i na poziomie, no ale że rząd traktuje nas jak gówno to po ch*j walczyć za ten kraj skoro za granicą uważają nas za tanią siłe roboczą i w sumie wychodzi na to że nie ma rzadnej róznicy czy zyjesz w kraju czy za granicą i tu i tu traktuje sie Polaków tak samo :|

2015-04-16, 22:30
A nawiązując do samego filmiku, świetna robota :) Dużo ludzi w wieku 25+ strasznie zdziadziało (co widać chociażby w komentarzach na forach) w kółko napieprzają jaka ta młodzież zła, niedobra, niewychowana, tylko grają na komputerze i siedzą w necie, a za moich czasów (aż 15 lat wcześniej) to było lepiej. Proszę bardzo jeden z miliona dowodów, na idiotyzm tych słów :)

2015-04-16, 22:34
Powstanie powstaniem. Tego temu już poruszać nie będę. Robota dobra ale k***a... Polscy powstańcy w niemieckich flectarnach z polską flagą??? Ktoś dał mocno dupy w kwestii merytorycznej. Dla mnie to fail na miarę Spitfire'a z polską szachownicą w antyposlkiej kampanii na wyspach.

2015-04-16, 22:46
@greg, Zresztą już nie chodzi o to czy my mamy broń, czy nie. Popatrz czym oni walczyli w tym powstaniu. Nota bene powstaniu organizowanym przez jakieś parę miesięcy.
Przecież jak w tej piosence, na Tygrysy mieli Visy, to było kompletnie nieudolne powstanie. Czogłów sztuk dwie, wszystko zdobyczne. Artylerii zero. Broni ppanc pewnie też dużo nie było. Zerwali się w bój z takim wyposażeniem, że to podpada pod masową próbę samobójczą.

2015-04-16, 22:48
A ja bym walczył, nawet jakby inni uciekli i się poddali.

2015-04-16, 22:51
QuaPL napisał/a:

A ja bym walczył, nawet jakby inni uciekli i się poddali.


To byś się nawalczył :-D

@POPISowyNumer
Ano racja. Pod to to podchodzi. Zresztą wiadomo, że Ci ludzie oprócz nadziei mieli po prostu dość niemiaszków i się rzucili z nożami na karabiny. Zdawali sobie sprawę z sytuacji i wykończeni wojną woleli jeszcze coś od siebie dać niż czekać.

2015-04-16, 22:55
Brakuje mi tylko wątku Jarosława zbawiciela.

2015-04-16, 23:00
greg143 napisał/a:


To byś się nawalczył :-D



Wystarczy wziąć z jednostki broń, najlepiej kałacha i potem na wrogach zdobywać amunicję :)

2015-04-16, 23:17
@Necrojude i te RISy, latarki, panterka z 93 i M14 :lol: kwestia merytoryczna to nie danie dupy tylko całkowita porażka pod tym względem niestety

2015-04-16, 23:39
Ale tą dziewczynę w 0:49 to nawet ja bym rżnęła.. Oj rżnęłabym.. :oops:

2015-04-17, 00:20
Pewien Grzegorz co ch*j mu na nazwisko jest j***nym leszczem oplacanym przez PO ;)

Na ch*j tu mieszkasz w PL skoro Ci sie tutaj nie podoba, skoro do wszykiego sie przyp***asz? Wypie**alaj do ruskich albo szwobów j***ny frajerze!!!

2015-04-17, 00:37
bloodwar napisał/a:

Różnica była taka że wtedy ludzie byli idealistami i walczyli za Ojczyznę, nie za kawałek ziemi, nie za kilka spasionych świń na Wiejskiej ale za ideę - o lepsze miejsce do życia dla nas albo jeżeli nie dane nam będzie przeżyć wojny - dla naszych i naszych sąsiadów dzieci. A teraz? Teraz jakby były najmniejsze zwiastuny wojny 70% ludzi by pierwszego dnia sp***oliło za Odrę (uprzedzam pytanie - te 30% by też sp***oliło ale kilka dni później jakby ograbili to co zostawili tamci :)


Różnica była taka, że wtedy ludzie nie mieli internetu, telewizji etc. a jak wojna wygląda w rzeczywistości to sobie mogli jedynie wyobrażać dopóty nie trafili na front, wyobrażali sobie bóg wie co, przygoda, sława etc. do tego propaganda i ciągnęło ich do wojska. Wszystko się kończyło jak jeden z drugim trafiał do okopu i siedział tam pod ostrzałem w wodzie po pas i we własnym gównie. Pomijam oczywiście ludzi którzy trafili na front bo byli wtedy akurat we wojsku i wyboru zbytniego nie mieli. pie**oląc o ideach, porywach i walce za ojczyzne to można sobie gdybać biorąc pod uwagę oficerów i to też nie wszystkich ale jednostki. a nie 18-20 letnie mięso armatnie z okopów. Nie wiem czy w internecie jest to dostępne ale oglądałem kiedyś program gdzie ślązacy opowiadali o młodości i jak trafili do wh czy lw, jeden był w SS i opowiał o tym, że w dupie mieli idee tylko ciągnęło ich bo mudnury mieli, bo przygoda, bo mogli się poczuć ważni i mogli dziewczynom imponować. Co do sp***alania, kiedyś też sp***alali tylko ci co mieli pieniądze i możliwości. Zwykły plebs czym miał uciekać ? Na kozie za granice ? Tylko która ?

2015-04-17, 12:14
Ost z miasto44