18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (0) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking Odznaki
Zarejestruj się Zaloguj się

Powstanie 2015
dzeyson • 2015-04-15, 20:18
Czy bylibyśmy gotowi na zamienienie się rolami z powstańcami?

Może mało sadystyczne ale warto zobaczyć.



Klip zrealizowany przez uczniów klasy 1E z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy.

2015-04-15, 20:28
Gdybym już musiał zamieniać się z powstańcami, to chciałbym zostać jakąś młodą "powstańczynią" - zamknąłbym się w mieszkaniu i bawił cycuszkami do czasu aż by mnie rozerwały niemieckie bomby i polskie cegły.

2015-04-15, 20:51
Ja bym zwiał za granicę lub się poddał. Przecież nic nie mogą zrobić Janusze uzbrojeni w glocki (zakładając że dojdzie do poluzowania prawa o broni) w starciu z czołgami, rakietami itp.

2015-04-15, 20:52
Różnica była taka że wtedy ludzie byli idealistami i walczyli za Ojczyznę, nie za kawałek ziemi, nie za kilka spasionych świń na Wiejskiej ale za ideę - o lepsze miejsce do życia dla nas albo jeżeli nie dane nam będzie przeżyć wojny - dla naszych i naszych sąsiadów dzieci. A teraz? Teraz jakby były najmniejsze zwiastuny wojny 70% ludzi by pierwszego dnia sp***oliło za Odrę (uprzedzam pytanie - te 30% by też sp***oliło ale kilka dni później jakby ograbili to co zostawili tamci :)

2015-04-15, 21:11
Widzę że część dziadków z Dębicy nie wywaliła mundurków

2015-04-15, 22:10
@bloodwar
Wydaje mi się, że sam idealizujesz. Wszystkie nasze "narodowe" zrywy dotyczyły wąskich grup kilku, czasem kilkudziesięciu tysięcy ludzi. Piłsudskiego w czasie I wś witały drzwi i okna zabite deskami, bo nikt nie chciał cierpieć za "Ojczyznę". II RP nie różniła się bardzo od III RP, ciągłe kłótnie polityków i walka o stołki. Dzisiaj też wielu walczyłoby z agresorem. Wielu nie dla idei, ale dlatego, że tu jest wszystko co kochają i bez tego ich życie nie miałoby sensu. Tracisz wszystko, więc chcesz chociaż komuś dopie**olić na koniec. Tak samo myślało pewnie wielu powstańców.

Sam, mam nadzieję, nie walczyłbym za kraj. Większość ludzi, nie tylko politycy, to zwykłe k***y, które chcą rodaka tylko wydymać na parę złotych. Pozostają budynki, zabytki, dzieła sztuki, ale czy warte są one ludzkiego życia? Z drugiej strony, gdyby w bombardowaniach zginęła cała moja rodzina i większość przyjaciół a za granicą czekało mnie żebranie o chleb, wtedy pewnie złapałbym co miał pod ręką i poszedł się ponapie**alać.

2015-04-15, 22:21
Czy tylko ja uważam,że ŻADEN kraj nie jest godny oddania za niego życia?
Dla mnie nie ma znaczenia,czy to Polska,czy Niemcy,czy Rosja.Ważne,żeby moim przyszłym dzieciom żyło się dobrze.

2015-04-15, 22:37
Zaś zaczynają smucić o tym męczącym powstaniu. Już lepiej k***a o tym zapomnieć jak o innych wygranych, no ale stolyce rozj***ło to trza męczyć i męczyć naród. Trzeba klęski świętować i wybuchy przegranych wojen bo to Polska - musi być żałosna i upokorzona.

2015-04-15, 23:01
@ulifont
To się nazywa branie na litość.
@ExOvill
Dałem ci piwo za mądre słowa w 1 sprawie ale cofnąłbym za 2 sprawę. Kiedy wy się k***a debile nauczycie że czym innym jest średnia wymierzanych kar a czym innym górna granica kary. x.x

2015-04-15, 23:14
Usunąłem 2 część,bo nie mam informacji odnośnie jak na serio jest z wyrokami.

Za miganie się od woja jest góra 5lat
To ile max jest za gwałt?
Ale mówię o zwykłym gwałcie,a nie z nożem, okaleczeniem itp.

2015-04-16, 09:26
Za zwykły od 2 do 12.
Za wszelkie dodatki typu niebezpieczne narzędzie, szczególne okrucieństwo, grupówka a od niedawna też kazirodczy i na nieletniej od 3 do 15. Ale średnia i tak jest w pobliżu 3-4 lat, trochę ch*jowo :-/

2015-04-16, 14:54
Podczas wojny potrafimy się zjednoczyć i dokopać innym, a jak stanu wojennego niema to siedzimy na dupach i marudzimy.

2015-04-16, 15:14
Tak, tylko że PW dokopało tylko nam samym. A już szczególnie Warszawie i jej mieszkańcom. Niczego nie zmieniło w sensie politycznym. Nie było do wygrania bez obcej interwencji. Więc po co tyle młodych, nabuzowanych do walki ofiar? Po co tyle ofiar wśród cywilów? Po co miasto legło w gruzach?

2015-04-16, 16:37
@up bo mieli dość okupanta, bo mieli nadzieje na lepsze jutro. Bo chcieli wolnej Polski. Wielu ich nie zrozumie, bo nie żyli pod okupacją. Żyjemy teraz w wolnym kraju, ale niech ktokolwiek spróbuje pomyśleć jakby się czuł żyjąc przez 4 lata w strachu, że każde wyjście na ulice może oznaczać śmierć. Mieli tego dość. Ale nie gloryfikujmy zniszczenia Warszawy i decyzji o powstaniu, gloryfikujmy tych młodych i starych, którzy zdecydowali się na walkę. Pamiętajmy o nich, bo oni myśleli o nas.

2015-04-16, 22:11
to jest bardziej sadystyczne niż się komuś wydaje