18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
Direx 2012-08-27, 22:49
zapraszam do lektury na youtube odnośnie HAKI podczas rugby youtub e.com/watch?v=zmM7QeoCP1Y
Zgłoś
Avatar
Moja_Pani 2012-08-27, 22:50
Niech mi ktoś wytłumaczy, tak łopatologicznie...co oni chcą przekazać / zademonstrować?
Siłę / złość ?
Zgłoś
Avatar
booore 2012-08-27, 22:50 1
Haka jest Haka.
Piwko leci.
Zgłoś
Avatar
xsl 2012-08-27, 22:55
tomsson napisał/a:

Chyba nie grałem w jakąś gre, albo nie bylem na kwejku, bo nie wiem o co chodzi.



Encyklopedię też rzadko przeglądasz. Hasło: 'haka'.
Zgłoś
Avatar
Fiszek 2012-08-27, 22:56 1
@2up Haka jest ludowym tańcem wojowników z Nowej Zelandii jest nauczona w szkołach i w wojsku. Najprawdopodobniej jest wykonywana aby pożegnać "wojowników"(Żołnierzy).
Zgłoś
Avatar
rozyk 2012-08-27, 22:57 1
zaloze sie ze to bylo tak , byl zolnierz ktory wymyslil te wszystkie ruchy i slowa tego co bylo na filmiku i pewnego dnia na warcie powiedzial , zaspiewajcie mi to na moim pogrzebie , nikt nie wzial sobie do serca , ale jak umarl cala kompania postanowila spelnic jego wole , albo mnie wysmiejecie albo zaczniecie wystawiac piwa jak pojebani , albo umre w archiwum, ale w sumie bede mial sie doskonale dalej co kolwiek sie stanie a filmik szczena opadla
Zgłoś
Avatar
Adenozynotrifosforan 2012-08-27, 22:58
cli Haka wojenna to pokazywanie siły
Zgłoś
Avatar
Rodzyn 2012-08-27, 23:07
Zawsze lubiłem oglądać jak zawodnicy Nowej Zelandii wykonywali Hakę przed meczem rugby.

p.s w 14 sekundzie słychać "Waaazzuuup!"
Zgłoś
Avatar
BUBi 2012-08-27, 23:08
Słuchajcie drodzy FACHOWCY. Momentami żal dupę ściska czytając tutaj komentarze. To jest taniec wojowników Nowej Zelandii jak już wspomniał pan Fiszek.
Zgłoś
Avatar
Ant1984 2012-08-27, 23:18 8
Urobione bezmózgi. Żaden nie chce umierać ani zostać ranny, ale każdy pójdzie na wojnę. "Bo tak każą". "Bo tak już jest".
Oddają hołd zabitym kolegom, zaogniają swój gniew względem wroga. Są skorzy, by zabijać, ale płaczą jak dzieci, gdy im urwie nogę. I tak każda ze stron konfliktu.
I każda strona uważa, że to oni są tymi dobrymi, że to oni mają słuszność. A żaden się nie zastanowi, czy aby na pewno ma rację, tylko próbuje zmusić do tego przekonania drugą stronę.
Każda jednostka na wojnie myśli, że to właśnie jemu się uda, że on przeżyje. A większość ginie.
Ci zaś, co przeżyją są kalekami fizycznymi, lub psychicznymi - bo do końca życia nie mogą zapomnieć o okrucieństwie i bezsensie wojny.
A dlaczego to wszystko? - Bo tak nam każą.
Bo przedstawiali nam całe życie, że wojna to coś fajnego. Nauczyli nie myśleć, nie kwestionować, dostosować się do reszty i słuchać poleceń.
Biedne bezmózgi. Chodzą jak w zegarku.
To są prawdziwi macho? Bo idą w jatkę dać się zabić, lub okaleczyć? No tak - w nagrodę dostaną kawałek błyszczącej blaszki, z której powinni być dumni i której inni powinni im zazdrościć. A potem jako weteranów i tak nie będzie się ich szanować.
Myślą, że są wielcy? Prawdziwy cwaniak siedzi w miękkim fotelu i wydaje polecenia ich generałom.

Ja to widzę tak: zwykli ludzie, najczęściej młode chłopaki są wysyłani na wojnę, na którą tak naprawdę nie chcą iść. Boją się. Woleliby prędzej zagrać razem w piłkę, napić się, pogadać, przelecieć niejedną dziewczynę. Nawkładano im wzniosłych haseł do łbów, stłumiono pozostałe myśli, nauczono robić tak, jak grupa (każdy z osobna już nie byłby taki odważny i przekonany do wojny), dano karabin i pokazano kierunek. I teraz zwykłe chłopaki idą się nawzajem zabijać. Bo przecież po obu stronach są zwykli ludzie, którzy zabijają innych zwykłych ludzi. Ot takie wzajemne zabijanie się. I mnóstwo cierpienia, wrzasków i jęków.
Pamiętajcie, że zawsze mamy wybór. ZAWSZE.
Co do mnie np... jeśli mnie kiedyś zmuszą do pójścia zabijać innych (na wojnę), to pójdę (bo inaczej sąd polowy i najczęściej kula w łeb). Będę się zgadzał na wszystko ...do czasu, aż dostanę broń do ręki. A wtedy prędzej zabiję swojego dowódcę, niż tych, których on mi każe zabijać.

Ale przecież wszystko zależy od rodzaju wojny. Jeśli uznam, że jest słuszna (np. bronić kraj przed najeźdźcą), to będę walczył. Ale to ja tak muszę uznać.
Zgłoś
Avatar
dr_dex 2012-08-27, 23:35
2:48: wybieram bramke nr 3
Zgłoś
Avatar
Apollon 2012-08-27, 23:48 2
Godne pożegnanie, prawdziwego wojownika.
Naprawdę aż dreszczyk przeszedł mi po plecach.
Piwo leci.
Zgłoś
Avatar
jóźek_róra 2012-08-27, 23:52 1
Wiara w ludzi i tradycje wraca w takich momentach.
Zapiera dech w piersiach.
Zgłoś
Avatar
KacperskiDGG 2012-08-27, 23:53
A u nas zatańczyli by poloneza ??
Zgłoś
Avatar
cornishon69 2012-08-28, 0:45
Skąd jest ten taniec? W wielu filmikach się już przewijał
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie