18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:41
🔥 Głaskanie misia - teraz popularne
Avatar
Kakushkin 2012-08-28, 0:48
100 razy lepsze niż jakaś chujowa trąbka z oklepaną melodią i morze łez, dla mnie to okazało o wiele więcej szacunku niż wielogodzinne salutowanie.
Zgłoś
Avatar
rozyk 2012-08-28, 1:18
@Ant1984 jak urywa ci noge tracisz przytomnosc a nie placzesz, za duzo szeregowca ryana , po za tym kazdy zolnierz ma w swoimw ekwipunku strzykawki , w takim wypadku z silnym narkotykiem , tracisz noge kolega obok ci wstrzykuje i nie czujesz nic , albo budzisz sie w szpitalu polowym albo latasz z aniolkami pozdro dla nie ulomnych
Zgłoś
Avatar
rych12345 2012-08-28, 1:21
chciałbym żeby mój pogrzeb tak wyglądał
Zgłoś
Avatar
Aragon1988 2012-08-28, 1:57
Efekt lepszy niż na meczu All Blacks, bo i wojownicy 'prawdziwsi'.
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2012-08-28, 7:24
Eee, ja tam bym wolał na moim pogrzebie mieć grane "Scotland the Brave", tak jak na pogrzebach policjantów i strażaków w USA i Kanadzie



Chociaż z drugiej strony - jak bym był martwy to chyba by mnie pierdoliło co grają nad moją trumną, mogliby puścić choćby i Justina Biebera
Zgłoś
Avatar
TYMB4R`k 2012-08-28, 11:08
Tylko mi idą ciarki po plecach ?? !!!!
Zgłoś
Avatar
Whiltierna 2012-08-28, 11:23
cornishon69 napisał/a:

Skąd jest ten taniec? W wielu filmikach się już przewijał



Zacznij czytać komentarze - będziesz wiedział.
Zgłoś
Avatar
ko2 2012-08-28, 13:31
@ Ant1984

(...) Co do mnie np... jeśli mnie kiedyś zmuszą do pójścia zabijać innych (na wojnę), to pójdę (bo inaczej sąd polowy i najczęściej kula w łeb). Będę się zgadzał na wszystko ...do czasu, aż dostanę broń do ręki. A wtedy prędzej zabiję swojego dowódcę, niż tych, których on mi każe zabijać(...)

(...)Ale przecież wszystko zależy od rodzaju wojny. Jeśli uznam, że jest słuszna (np. bronić kraj przed najeźdźcą), to będę walczył. Ale to ja tak muszę uznać. (...)

wówczas spotkasz takiego samego płaszczaka o zawężonym horyzoncie jak Ty który nie będzie wierzył w tę wojnę, a w związku z tym, iż Ty zostaniesz dowódcą szybciutko zakończysz walkę i w Twoim przypadku to akurat dobrze ...

sam sobie przeczysz wszystkie wojny są złe natomiast w niektórych trzeba czegoś bronić takim ludziom po latach oddaje się honor dlatego, że poświęcili swoje życie, a nie siedzieli w cieplutkich fotelikach - nie chciałbym być z Tobą w plutonie właściwie z Tobą to nawet kolejki elektrycznej nie chciałbym poprowadzić ot wszystko
Zgłoś
Avatar
mayday1707 2012-08-28, 14:07 1
Już ktoś napisał że to Haka i jak widać Nowa Zelandia. Już po pierwszych krokach widać że będzie to haka a po drugie rytuał ten jest wykorzystywany przy wszystkich możliwych okazjach:

All Blacks i ich słynny rytuał bojowy


I na weselu także można:


Zawsze wygląda to bardzo efektywnie no i zagrzewa czy to do walki czy do zabawy a nawet urozmaica imprezę

Ogólnie szkoda że nasi przodkowie czego takiego nie wymyślili. Jedyny rytuał to spożywanie wódy w dużych ilościach
Zgłoś
Avatar
Kozar 2012-08-28, 16:14
Wydaje mi się że gdybym chciał aby ktoś mnie wspomniał, to raczej w formie twórczych przemyśleń, a nie skupiał się na jakiś durnych "wojennych" tańcach. Nauczyć człowieka tańczyć potrafią debilne programy w stylu "you can dance" czy "idol", ale nauczyć myśleć potrafi tylko ktoś wartościowy. Takie "pożegnanie" traktowałbym jak obelgę, no chyba że byłbym tak pustym sołdatem jak żałobnicy.
P.S. uprzedzając posty wszechwiedzących - sam służyłem w armi ponad 14 lat
Zgłoś
Avatar
JURIJ_77 2012-08-28, 16:21
Ant1984 napisał/a:

Urobione bezmózgi. Żaden nie chce umierać ani zostać ranny, ale każdy pójdzie na wojnę. "Bo tak każą". "Bo tak już jest".
Oddają hołd zabitym kolegom, zaogniają swój gniew względem wroga. Są skorzy, by zabijać, ale płaczą jak dzieci, gdy im urwie nogę. I tak każda ze stron konfliktu.
I każda strona uważa, że to oni są tymi dobrymi, że to oni mają słuszność. A żaden się nie zastanowi, czy aby na pewno ma rację, tylko próbuje zmusić do tego przekonania drugą stronę.
Każda jednostka na wojnie myśli, że to właśnie jemu się uda, że on przeżyje. A większość ginie.
Ci zaś, co przeżyją są kalekami fizycznymi, lub psychicznymi - bo do końca życia nie mogą zapomnieć o okrucieństwie i bezsensie wojny.
A dlaczego to wszystko? - Bo tak nam każą.
Bo przedstawiali nam całe życie, że wojna to coś fajnego. Nauczyli nie myśleć, nie kwestionować, dostosować się do reszty i słuchać poleceń.
Biedne bezmózgi. Chodzą jak w zegarku.
To są prawdziwi macho? Bo idą w jatkę dać się zabić, lub okaleczyć? No tak - w nagrodę dostaną kawałek błyszczącej blaszki, z której powinni być dumni i której inni powinni im zazdrościć. A potem jako weteranów i tak nie będzie się ich szanować.
Myślą, że są wielcy? Prawdziwy cwaniak siedzi w miękkim fotelu i wydaje polecenia ich generałom.

Ja to widzę tak: zwykli ludzie, najczęściej młode chłopaki są wysyłani na wojnę, na którą tak naprawdę nie chcą iść. Boją się. Woleliby prędzej zagrać razem w piłkę, napić się, pogadać, przelecieć niejedną dziewczynę. Nawkładano im wzniosłych haseł do łbów, stłumiono pozostałe myśli, nauczono robić tak, jak grupa (każdy z osobna już nie byłby taki odważny i przekonany do wojny), dano karabin i pokazano kierunek. I teraz zwykłe chłopaki idą się nawzajem zabijać. Bo przecież po obu stronach są zwykli ludzie, którzy zabijają innych zwykłych ludzi. Ot takie wzajemne zabijanie się. I mnóstwo cierpienia, wrzasków i jęków.
Pamiętajcie, że zawsze mamy wybór. ZAWSZE.
Co do mnie np... jeśli mnie kiedyś zmuszą do pójścia zabijać innych (na wojnę), to pójdę (bo inaczej sąd polowy i najczęściej kula w łeb). Będę się zgadzał na wszystko ...do czasu, aż dostanę broń do ręki. A wtedy prędzej zabiję swojego dowódcę, niż tych, których on mi każe zabijać.

Ale przecież wszystko zależy od rodzaju wojny. Jeśli uznam, że jest słuszna (np. bronić kraj przed najeźdźcą), to będę walczył. Ale to ja tak muszę uznać.



Niektórzy mają po prostu inny system wartości. Ja poszedłem, bo chciałem, nikt mi nie kazał - a mogłem inaczej zarabiać na życie - skończone 2 dzienne kierunki studiów jednocześnie, 4 języki obce, z dwóch uprawnienia na tłumacza przysięgłego ... wojsko? To jest styl życia, każdy kto wstępuje do wojska godzi się ponieść związane z tym konsekwencje. Ja np. nie wyobrażam sobie, bym mógł robić w życiu cokolwiek innego. I nie dlatego, że ktoś wyprał mi banię i czy nie myślę samodzielnie ... ja po prostu to ... lubię lubię ten stan niepokoju na każdym wyjeździe, adrenalinę, niepewność ... może to zabrzmi okrutnie ale ... lubię wojnę - taki się urodziłem.

Wydaje mi się, że albo przespałeś ostatnie 10 lat, albo żyjesz w tylko sobie znanym świecie - od kilku lat nie ma już powszechnego obowiązku odbycia zasadniczej służby wojskowej (niestety...), więc nie wiem do kogo kierujesz tą ponad połowę swojego tekstu. W obecnych czasach nikt nikogo do wojaczki nie zmusza.

Czytając to co napisałeś mam wrażenie, że masz za złe całemu światu, że istnieje coś takiego jak zawód żołnierza. Niestety wojny były zawsze, są i będą - człowiek jest zwierzęciem, a każde zwierzę walczy.
Zgłoś
Avatar
Kozar 2012-08-28, 16:22
i jeszcze co do poniektórych argumentów: to że razem odwalaliśmy taki taniec (swoją drogą zajebisty) przed meczem, to nie znaczy że że ja chcę taki na pogrzebie, jak z kumplem pukałem jedną laskę, to nie znaczy że ma to samo robić na moim grobie.
Zgłoś
Avatar
s................n 2012-08-28, 18:29
zajetynick napisał/a:

Nudne się już robią te teksty z murzynami.

Zwłaszcza w takim temacie powinny być warnowane.



Ale nie zostały zwarnowane, bo moderatorzy akurat byli w dobrym humorze, bo chwilę wcześniej stykali się pisiorami na forum

Jutro pener albo marnotrawna znowu będą sfrustrowani i będą sypać warnami i banami na lewo i prawo z byle powodu <ziew>

Aha, i nie zdziwię się jak mi usuną ten komentarz.

Bo ten typ źle znosi krytykę.
Zgłoś
Avatar
ĸuń 2012-08-28, 20:32
sergeantlipton, racji nie masz nic a nic
Zgłoś
Avatar
gienia777 2012-08-29, 0:47
Sadol uczy, sadol bawi
Ten taniec nazywa się ' Haka'.
Pochodzący z Nowej Zelandii zagrzewał stare ludy do walki i umacniał ich morale.
W dzisiejszych czasach Haka jest 'tancem' narodowym Nowej Zelandii i uczą tego w szkołach podstawowych. Najbardziej efektowna Haka jest przed meczem rugby podczas gry nowozelandzkiej druzyny - All Blacks.

na yt jest kilka filmow, polecam
Zgłoś