18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Praca
diablo5257 • 2017-12-13, 9:22
Szef przychodzi o 15 do pracownika i rzuca na biurko stertę papierów.
- Zrobisz mi z tego raport i opracowanie.
- Może jeszcze na jutro?
- Jakbym chciał na jutro, to bym, kurwa, przyszedł jutro.
Zgłoś
Avatar
Insaner 2017-12-13, 20:19
Jajcarz napisał/a:


No nie wiem. Kumpel pracuje w warszawskim korpo i od paru miesięcy zarabia pięciocyfrową kwotę. Myślę, że w wieku 25 lat to są naprawde zacne pieniądze jak na nasze polskie warunki.



Gówno prawda, często zarobisz z dwa razy więcej w małej firmie niż wielkim "międzynarodowym korpo". W małej firmie praca nie jest stabilna, nie ma miliona benefitów, ale można nieźle zarobić. W korpo za to spokój - prywatna opieka, bony, inne duperele, z pracy wylecieć ciężko nawet jak się opierdala. Tylko pensja mniejsza.

Tarab85 napisał/a:



Grasz na ryzykownym boisku. Ja w ogóle nie skończyłem studiów, ani humanistycznych, ani technicznych. Całe życie robię, to co lubię, nigdy w życiu nie miałem szefa, a piczki po politechnice to pracują dla mnie. Jebać to po jakim jesteś kierunku, jak robisz to co lubisz i jest to Twoja pasja*, a nie tylko zajęcie od 8 do 16 to zarobisz w każdym zawodzie.

*nie dotyczy walenia konia i oglądania sadistica - na tym się raczej nie dorobicie.



Tak, tylko jeśli temu zatrudnionemu cokolwiek nie będzie pasować to pójdzie do innego pracodawcy i tego nie odczuje, a może nawet zyska. Natomiast jak Twój biznes jebnie to tak szybko strat nie odrobisz, a bez żadnego wykształcenia ciężko będzie znaleźć jakąś inną robotę.
Zgłoś
Avatar
Tarab85 2017-12-13, 20:43
Insaner napisał/a:


Tak, tylko jeśli temu zatrudnionemu cokolwiek nie będzie pasować to pójdzie do innego pracodawcy i tego nie odczuje, a może nawet zyska. Natomiast jak Twój biznes jebnie to tak szybko strat nie odrobisz, a bez żadnego wykształcenia ciężko będzie znaleźć jakąś inną robotę.


Wystarczy otworzyć inny. Jak myślisz o przyszłości to i będziesz miał za co. A w ostateczności - prowadzenie firmy przez kilka lat dodaje znacznie więcej wagi do CV, niż dyplom jakiejkolwiek uczelni. Jeżeli dany zawód nie wymaga uprawnień, licencji i innych komunistycznych wynalazków to doświadczenie liczy się dużo bardziej.
Zgłoś
Avatar
BrianGriffin 2017-12-13, 20:54 1
Tarab85 napisał/a:

Jeżeli dany zawód nie wymaga uprawnień, licencji i innych komunistycznych wynalazków to doświadczenie liczy się dużo bardziej.



Chciałbyś się przelecieć samolotem z pilotem który nie ma licencji, ale twierdzi, że ma doświadczenie?
Zgłoś
Avatar
Tarab85 2017-12-13, 21:02 2
BrianGriffin napisał/a:



Chciałbyś się przelecieć samolotem z pilotem który nie ma licencji, ale twierdzi, że ma doświadczenie?



Jeżeli faktycznie by to doświadczenie miał, to bym chyba wolał, niż ze świeżakiem od razu po szkoleniu bez doświadczenia.
Zgłoś
Avatar
TrissMerigold 2017-12-13, 22:11
Tarab85 napisał/a:



Jeżeli faktycznie by to doświadczenie miał, to bym chyba wolał, niż ze świeżakiem od razu po szkoleniu bez doświadczenia.



Zwłaszcza z pilotem który w wyniku zdobywania swojego doświadczenia rozbił samolot. Tak, tak jasne.
Zgłoś
Avatar
Kardio_Error 2017-12-13, 22:52 3
dobrze ze mam bogatych starych i nie musze pracowac w korpo
Zgłoś
Avatar
A................r 2017-12-14, 0:40
To jak w jednej mojej pracy trochę

- To masz do zrobienia
- Na kiedy to jest do zrobienia?
- Na wczoraj.
Zgłoś
Avatar
poligon6 2017-12-14, 10:00 2
"Korpo czy nie korpo, to ma małe znaczenie, jeśli masz zawód który jest potrzebny. Wtedy i tak wszyscy będą cię szanować. Politechnika pozdrawia humanistyczne piczki, od których i panowie po szkołach zawodowych są o wiele więcej warci i cenieni ."

A mi się śmiac chce z tych wszystkich inzynierów jak popierdzielają na budowach, warsztatach i fabrykach. Czasami oglądam ich z klimatyzowanego biura jak latem w upale użeraja się z robolami. a wystarczy mieć głowe na karku i bez politechniki mozna si dorobić.
Zgłoś