Zrzutka na serwery i rozwój serwisu
Witaj użytkowniku sadistic.pl,Od czasu naszej pierwszej zrzutki minęło już ponad 7 miesięcy i środki, które na niej pozyskaliśmy wykorzystaliśmy na wymianę i utrzymanie serwerów. Niestety sytaucja związana z niewystarczającą ilością reklam do pokrycia kosztów działania serwisu nie uległa poprawie i w tej chwili możemy się utrzymać przy życiu wyłącznie z wpłat użytkowników.
Zachęcamy zatem do wparcia nas w postaci zrzutki - jednorazowo lub cyklicznie. Zarejestrowani użytkownicy strony mogą również wsprzeć nas kupując usługę Premium (więcej informacji).
Wesprzyj serwis poprzez Zrzutkę już wpłaciłem / nie jestem zainteresowany
- Kreatyna choć ogólnie uznawana za bezpieczną, może wpływać na obciążenie serca, zwłaszcza w połączeniu z dużymi ilościami płynów i stymulantami.
tak, właśnie w połączeniu ...
jest bezpieczna jako taka, chodzi o łączenie z tymi innymi suplami na pompę, naczynka
jeśli bierzesz kreatynę i ćwiczysz to ok
jeśli boostery typu tych co wypisałem i ćwiczysz - to też ok, warunek - jest się ogólnie zdrowym i serce ok
najgorzej jeśli to brać regularnie ale nie wyćwiczywać
serce jakby pracuje łatwiej kiedy jest przepływ krwi pod czas treningu
jeśli nie ćwiczysz/nie chodzisz/ nie biegasz - serce pracuje bardziej i dlatego się niszczy
pracując mięśniami jakby ułatwiasz pracę sercu
kreatyna może być jak katalizator tu, ale nie jako główny agent
powiem tak, te odżywki powinno się brać tylko na trening, właśnie ze względu na serce
"
Choć kreatyna jest ogólnie uznawana za bezpieczny suplement, istnieją dowody na to, że może wpływać na serce, zwłaszcza gdy jest stosowana w dużych dawkach lub w połączeniu ze stymulantami. Badania sugerują, że wysoki poziom kreatyny wewnątrzkomórkowej może wpływać na siłę skurczu mięśnia sercowego, a w pewnych warunkach, jak hipoksja, może prowadzić do problemów z przewodzeniem. Efekty te obserwowano głównie w badaniach in vitro i na modelach zwierzęcych, gdzie skrajnie wysokie stężenia kreatyny powodowały dysfunkcje serca, co jednak jest trudne do osiągnięcia w rzeczywistych warunkach przy stosowaniu normalnych dawek【13†source】【14†source】.
Kreatyna zwiększa dostępność energii w komórkach mięśniowych, co poprawia wydolność mięśni, jednak u osób ze słabszym sercem lub w połączeniu ze stymulantami, takimi jak kofeina lub substancje rozszerzające naczynia krwionośne (jak sildenafil/viagra), może prowadzić do nadmiernego obciążenia serca. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wpływie kreatyny na serce i potencjalnych zagrożeniach, polecam przeczytać przegląd badawczy [Nutrients na temat kreatyny w zdrowiu serca](13) oraz omówienie badań nad jej rolą w tkankach sercowych na [ResearchGate](14)."
Oto linki do badań dotyczących wpływu kreatyny na serce:
1.
2.
3.
4.
aha i nie wspomniałem że większość ludzi regularnie spożywa alkohol - a to już superbooster tych wszsytkich, wzmacnia działanie bo rozrzedza krew, a potem skrzepy itd
błędne koło
2 najlepsze odżywki które działają i są bezpieczne
to glutamina i kreatyna wg mnie
ale biorę inne też
ważna też ilość tej kreatyny
i pozostałych
są też inne czynniki które trzeba brać pod uwagę, np ciśnienie, praca narządów,..
co ty za linki podałeś? żaden z nich nie traktuje o tym o czym wspomniałeś.
co ty za linki podałeś? żaden z nich nie traktuje o tym o czym wspomniałeś.
masz rację, zdarza się , dzięki.
mdpi.com/2072-6643/15/6/1466
- [Mount Sinai - Creatine Information](https://www.mountsinai.org/health-library/supplement/creatine) [https://www.mountsinai.org/health-library/supplement/creatine]
- [Bodybuilding.com - The Dangers of Creatine](https://www.bodybuilding.com/content/is-creatine-bad-for-you-the-dangers-of-creatine-explained.html) [https://www.bodybuilding.com/content/is-creatine-bad-for-you-the-dangers-of-creatine-explained.html]
- [MDPI - Creatine in Health and Disease](https://www.mdpi.com/2072-6643/13/2/447) [https://www.mdpi.com/2072-6643/13/2/447]
https://www.bodybuilding.com/content/is-creatine-bad-for-you-the-dangers-of-creatine-explained.html
pierwszy link:
"Despite a few case reports and animal studies suggesting that creatine may impair kidney function, clinical trials with controlled designs do not support this claim."
kolejny:
"In a few studies of people with heart failure, those who took creatine in addition to receiving standard medical care, increased the amount of exercise they could do before becoming fatigued, compared to those who took placebo."
trzeci nie istnieje
czwarty:
"Based on this analysis, it can be concluded that creatine supplementation has several health and therapeutic benefits throughout the lifespan"
natomiast dalej w treści padają takie zdania:
"As performance-related studies assessed health and safety markers, evidence began to accumulate that creatine supplementation may also offer some health and/or therapeutic benefits as we age [4,12,14,67,69,70,71,131]. In this regard, creatine supplementation has been reported to help lower cholesterol, triglycerides and/or manage blood lipid levels [77,132,133]; reduce the accumulation of fat on the liver [133,134]; decrease homocysteine thereby reducing risk of heart disease"
w skrócie, każdy z tych linków udowadnia coś całkowicie przeciwnego do tego co pisałeś wcześniej.
pierwszy link:
"Despite a few case reports and animal studies suggesting that creatine may impair kidney function, clinical trials with controlled designs do not support this claim."
kolejny:
"In a few studies of people with heart failure, those who took creatine in addition to receiving standard medical care, increased the amount of exercise they could do before becoming fatigued, compared to those who took placebo."
trzeci nie istnieje
czwarty:
"Based on this analysis, it can be concluded that creatine supplementation has several health and therapeutic benefits throughout the lifespan"
natomiast dalej w treści padają takie zdania:
"As performance-related studies assessed health and safety markers, evidence began to accumulate that creatine supplementation may also offer some health and/or therapeutic benefits as we age [4,12,14,67,69,70,71,131]. In this regard, help lower cholesterol, triglycerides and/or manage blood lipid levels [77,132,133]; reduce the accumulation of fat on the liver [133,134]; decrease homocysteine thereby"
w skrócie, każdy z tych linków udowadnia coś całkowicie przeciwnego do tego co pisałeś wcześniej.
dużo napisałem.
co dokładnie nie zgadza się ? lub czego nie rozumiesz ?
cały czas mowa o kreatynie?
5 gram dziennie na ok 75 kg - nie szkodzi prawie nikomu, osobom np z chorymi nerkami lub z sercem może szkodzić, zatrzymuje dużo wody ...
ogólnie jest nie szkodliwa
ale może być katalizatorem
myślałem, że to wynika
[ Dodano 2024-10-27, 11:38 ]
link
"
Badania dotyczące kreatyny pokazują, że suplementacja jest zazwyczaj bezpieczna, ale może być ryzykowna dla osób z istniejącymi problemami z nerkami. W przypadku zdrowych osób, dotychczasowe badania kliniczne wykazały, że kreatyna nie wpływa negatywnie na funkcjonowanie nerek, mimo że może powodować wzrost poziomu kreatyniny we krwi, co czasem może być mylnie interpretowane jako wskaźnik uszkodzenia nerek. Kilka studiów wskazało jednak, że długotrwałe stosowanie kreatyny przez osoby z chorobami nerek może pogarszać ich stan zdrowia i obciążać nerki【https://www.mayoclinic.org/drugs-supplements-creatine/art-20347591】
【https://www.mdpi.com/2072-6643/15/6/1466】.
W kontekście zdrowia serca, kreatyna jest badana pod kątem korzystnych efektów, szczególnie u osób z niewydolnością serca. Jednak suplementacja w większych dawkach może potencjalnie prowadzić do niekorzystnych skutków ubocznych, takich jak zatrzymanie wody i wzrost masy ciała, co w niektórych przypadkach może wpływać na obciążenie układu krążenia【https://www.mdpi.com/2072-6643/15/6/1466】.
Sugerowane jest więc, aby osoby z istniejącymi problemami nerkowymi lub wątpliwościami co do wpływu kreatyny na zdrowie konsultowały się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji.
"
Pociąg, dotknięcie wysokiego napięcia, upadek z wysokości tak , ale zawał?
Jeśli chcesz wyłączyć to oznaczenie zaznacz poniższą zgodę:
Oświadczam iż jestem osobą pełnoletnią i wyrażam zgodę na nie oznaczanie poszczególnych materiałów symbolami kategorii wiekowych na odtwarzaczu filmów