18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Avatar
Butter 2012-11-20, 12:32
@peroksysom nie generalizuj cyberpunku do Deus Ex, cyberpunk istniał wcześniej, tak samo augmentacja, cybernetyka i inne takie tam. Szczeże polecam Czarne Oceany Dukaja, naprawde dobra książka nie tylko pod względem technicznym ale i społeczno-politycznym.
Zgłoś
Avatar
Lingu 2012-11-20, 12:40
peroksysom napisał/a:

Cały klimat i stylistyka nawiązuje do cyberpunku, który przedstawia przyszłość świata właśnie w ten sposób. Aktualnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych dzieł odnoszących się do tego klimatu jest gra Deus Ex, a w szczególności najnowsza część DX - Human Revolution.



Nie zapomniałeś o Cyberpunk 2020?

Z resztą seria DX niedługo przejdzie na dalszy plan. Studio CDProjekt od jakiegoś czasu pracuje nad grą Cyberpunk 2077. Ciekawe czy ta pozycja odniesie sukces tak jak Wiedźmin
Zgłoś
Avatar
contowsky 2012-11-20, 16:34
wie ktoś z jakich nutek składa się film?
Zgłoś
Avatar
Diiii 2012-11-21, 0:05
Odezwę się, co do angielskiego. Od kilku lat w pracy codziennej współpracuje tylko z ludźmi anglojęzycznymi. I mieszkam za granicą - na Bałkanach w prawdzie, ale chodzi o używanie języka od lat. Jest mi potrzebny do życia , pracy itd. I napisanie, że wymagany jest język na tym poziomie , co w opisie oznacza jedną z dwóch rzeczy - ale nie ma pojęcia o angielskim i to tak dla szpanu, albo totalna ignorancja i chęć wywyższenia. Pozdrawiam.
Zgłoś
Avatar
peroksysom 2012-11-21, 2:27
@ Butter
Nie chciałem generalizować do DXa ale w pewnym sensie tak to mogło wyglądać - po prostu chodziło mi o to, że filmik pod którym komentujemy wybitnie powiela większość motywów z tej gry. Zaznaczę jednocześnie, że znam twórczość J. Dukaja i również bardzo mi się podoba, ale nie jest tak bardzo osadzona w klimacie tego filmiku, więc przytaczanie tej książki uznaję za chęć polecenia jej szerszemu gronu użytkowników sadola.

@ Lingu
Przyznam się, że zapomniałem. Chyba było to spowodowane tym, że C 2020 średnio przypadł mi do gustu - grałem w tę grę w sumie jednocześnie z DX 1, a to była dla mnie ciekawsza pozycja.
Jednakże podzielam Twój entuzjazm odnośnie Cyberpunk 2027 - też mam nadzieję, że będzie to godny polecenia zabijacz czasu. Wspierajmy Polski biznes gier - bez "bulu" i pełni nadziei. ^^
Zgłoś
Avatar
beowulf111 2012-11-21, 19:53
dobrze że nie dożyje takich czasów
Zgłoś