18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
maaateeusz 2010-10-05, 17:55 2
@tranzystor
Tak się składa, że ponad wieloma to on jest jeśli chodzi o znajomość prawa i najzwyczajniej umie to wykorzystać. Na Polskich drogach TRZEBA znać prawo! Zdjęcie z radaru z widocznym innym samochodem jest nieważne, dlatego często warto prosić o oryginalne zdjęcie na komendzie, bo specjalnie ucinają do takich rozmiarów aby innego samochodu nie było widać. Kolejna sprawa to gdy ma się dużo punktów najprostszą metodą, by nie stracić prawka jest odmówienie mandatu. Sąd Grodzki ma prawo jedynie do ukarania nas mandatem pieniężnym i do obciążenia kosztami za sprawę, ale nie ma już prawa do nakładania punktów. To może zrobić tylko policja. Słyszałem też o kolesiu który odmówił przyjęcia mandatu tylko po to, żeby w sądzie powiedzieć "Ja zgadzam się, że przekroczyłem prędkość, ale panowie policjanci również! Nie jechali na sygnale, więc nie mogli łamać przepisów, a łamali je jadąc za mną 150 i wyprzedzając na podwójnej ciągłej. Więc im chyba też należy się mandat, prawda?" I kierowca zamaskowanego policyjnego Renault Megane Sport został ukarany tymi samymi mandatami Nie wiem ile jest w tym prawdy, ale Polskie prawo jest tak dziurawe, że jestem w stanie uwierzyć w wiele takich przygód...

@Lares86
Ale wykroczeń można zrobić więcej i zapłacić też więcej. Pasy 100, rozmawianie przez telefon 100, brak świateł 100, przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h 100, występ w Uwaga Pirat - bezcenne

Miało być "o ponad 50 km/h 500"
Zgłoś
Avatar
mcmt 2010-10-05, 17:57 2
Czlowiek spokojnie jadacy, wyprzedzajacy TIR'a na jakims skrzyzowaniu z dupy, wybudowanym jak domki do terenu zabudowanego w Misiu jest ZLY "bo jest z kasa". Jedzie za szybko jest ZLY "bo ma szybki samochod".

Wszyscy sa zli a potem... taki forumowy krzykacz nagle wsiadzie do czegos porzadnego i swiatopoglad o 180* sie zmienia - historia jak swiat stara.
Zgłoś
Avatar
MCL 2010-10-05, 18:22
Ok, zna ktoś finał tej akcji?
Zgłoś
Avatar
omajgasz 2010-10-05, 18:46
tranzystor napisał/a:

Jebany, gruby świniak z kasą. Powinni mu dopierdolić 1000zł, albo zatrzymać prawo jazdy, nauczyłby się, że nie jest ponad pozostałymi.



Mimo wszystko ma większą wiedzę od Ciebie i pewnie będzie się w stanie obronić. Piwo dla tego pana.
Zgłoś
Avatar
katmandu 2010-10-05, 20:17 8
może mi ktoś wyjaśnić gdzie on ich zgasił ??

jakoś mi to umknęło
Zgłoś
Avatar
mysiek84 2010-10-05, 20:48 1
Ty coś to nagrał co robiłeś w moim domu?
Zgłoś
Avatar
zonk 2010-10-05, 20:50
jak dla mnie to oni bardziej go zgasili cwaniaka jednego tym że go na komendę zwinęli.
Zgłoś
Avatar
Sonal 2010-10-05, 21:05
Kto tu kogo zgasił? hehe Idiota przez swoje kretyńskie wyjechanie, że jest prawnikiem zmarnował godzinę na przesłuchanie, a potem o wiele więcej bo sprawa będzie sie toczyć w sądzie wg. siedziby policji - jak jest nie miejscowy - to jeszcze sobie do nich pojeździ.
Zgłoś
Avatar
Resterwers 2010-10-05, 22:02 2
Liczyłem, że przytoczy im jakiś kodeks, podpunkt, konstytucje czy walnie jakimś tekstem po którym się nie pozbierają a tutaj taka rozmowa w zasadzie zwykłego kierowcy. Zresztą dziwne, że nie pokazali mu tego filmiku na miejscu bo przecież to nie jest jakieś tajne nagranie.
Zgłoś
Avatar
Black Snake 2010-10-05, 22:06 1
@up, pewnie dowalił jeszcze czymś, ale w TV nie pokazali. Po sądach nie będzie się wałęsał, bo pewnie ma plecy i nawet na komendzie go nie przytrzymają 15 minut.

PS widzę, że jak w niektórych tematach, odpowiedzą najpierw ci za tym, że dobrze ktoś zrobił, a później jak już nikt nie czyta to przychodzą jacyś debile i mówią, że tak mnie powinno być...
Zgłoś
Avatar
misiequt 2010-10-05, 22:29
maaateeusz napisał/a:

@tranzystor
widać. Kolejna sprawa to gdy ma się dużo punktów najprostszą metodą, by nie stracić prawka jest odmówienie mandatu. Sąd Grodzki ma prawo jedynie do ukarania nas mandatem pieniężnym i do obciążenia kosztami za sprawę, ale nie ma już prawa do nakładania punktów.


Nie wiem gdzieś to wyczytał ale nawet mówione było w tvn turbo, że sąd rzeczywiście nie ma prawa nakładania punktów karnych, bo robi to policja od razu po wystawieniu mandatu wbija w system i fakt odmowy przyjęcia mandatu wcale nie uchroni cię od punktów. Punkty dostajesz jak i kare pieniężną, jedynie w przypadku udowodnienia swojej niewinności przed sądem grodzkim mandat ulega wycofaniu.
Zgłoś
Avatar
~PowerBoBass 2010-10-06, 0:20
Jak tak patrzę na ten materiał, to widać na nim typową gadkę policji:

-Przyjmuje Pan/Pani mandat?
-Nie.
-To jedziemy na komendę i straci Pan/Pani godzinę czasu a potem sąd bla bla bla...

Też tak miałem nieraz - jak przyjmowałem mandat za prędkość ze skruchą, to zatrzymanie trwało 15 minut. A jak zaczynałem kręcić, dopytywać i wykręcać się (nie na zasadzie "dogadamy się"), że nie mają dowodu, że suszara nie ma homologacji, to zaczynali straszyć, przesłuchaniami, sądem itd., itp., więc w miarę normalny, szary kierowca przyjmuje ten jebany mandat. Cała filozofia działania policji - wykorzystać niewiedzę zatrzymanego, ewentualnie zastraszyć i sprawa załatwiona...

Szkoda słów.
Zgłoś
Avatar
majlo1985 2010-10-06, 11:39
vass napisał/a:

To samo się tyczy suszarek, to żeden dowód. Co z tego że suszarka wyświetla godzinę pomiaru i odległość. Jak obok jedzie kilka samochodów.


Jak obok siebie jedzie kilka samochodów to milicjant najczęściej nawet nie podnosi suszary. Każdy nawet średnio rozgarnięty kierowca podważy pomiar z kilkoma samochodami.
Zgłoś
Avatar
mcmt 2010-10-06, 14:44
Sprawe wygra, bo nie widac numerow sprawcy. Czarne E60 jest na tyle popularnym samochodem, ze wielu moglo tamtedy przejechac.
Zgłoś
Avatar
zonk 2010-10-07, 7:00
taak, zwłaszcza że oni odrazu wyjechali za nim... ogarnij się..
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie