18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
theredking 2013-02-02, 16:02
Z nami Polakami im tak łatwo nie pójdzie
Zgłoś
Avatar
d................s 2013-02-02, 17:47
Arashel napisał/a:


Księga Wyjścia, rodział 21, werset 14, zaraz chwilę po treści dekalogu:
"Jeśli zaś ktoś posunąłby się do tego, że bliźniego zabiłby podstępnie, oderwiesz go nawet od mego ołtarza, aby ukarać śmiercią."



Fakt. I jeszcze lepiej: kto złorzeczy lub bije rodziców - śmierć; ale już gdy zabije się niewolników, trzeba tego, kto zabił, surowo ukarać, nie zabijać itd. Masz rację, choć zadziwiające jest to PRAWO KARNE. Najlepszy fragment:

"Jeśliby wół pobódł mężczyznę lub kobietę tak, iż ponieśliby śmierć, wówczas wół musi być ukamienowany, lecz nie wolno spożyć jego mięsa (...)"
Zgłoś
Avatar
Adder 2013-02-02, 17:49
Ale nie.. to my jesteśmy tacy strasznie nie tolerancyjni dla tych zjebów islamskich
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2013-02-02, 20:07
dionizodoros napisał/a:

Fakt. I jeszcze lepiej: kto złorzeczy lub bije rodziców - śmierć; ale już gdy zabije się niewolników, trzeba tego, kto zabił, surowo ukarać, nie zabijać itd. Masz rację, choć zadziwiające jest to PRAWO KARNE. Najlepszy fragment:

"Jeśliby wół pobódł mężczyznę lub kobietę tak, iż ponieśliby śmierć, wówczas wół musi być ukamienowany, lecz nie wolno spożyć jego mięsa (...)"



Co chcesz mi powiedzieć...? Że skoro po prawie jasno widać że było pisane dla koczowniczego ludu żydowskiego to "prawdziwy" chrześcijanin a prawo sobie wybierać z niego w imię postępu te zasady które mu się wydają bardziej cywilizowane...
Pudło. To jest urok chrześcijaństwa. Wiara polega na tym i wielu innych głupich zasadach których przestrzegać oni powinni.
Zgłoś
Avatar
d................s 2013-02-02, 21:20
Nie, nie chciałem tobie tego powiedzieć - nie zamierzam mówić o słuszności prawa, którego nie zamierzam przestrzegać; nie jestem wyznawcą chrześcijaństwa ani judaizmu. Mówię jedynie: te ustępy wydają mi się śmieszne (śmieszne w sensie "zabawne", nie "godne potępienia"). Przy czy dodaję: miałeś rację, jest tak, jak wcześniej mówiłeś a natchniony teolog mijał się z prawdą (a chłopak wykłada na Uniwersytecie Wrocławskim).

Ale czy było pisane dla ludu koczowniczego? Odważna teza lecz, moim zdaniem, nieuzasadniona. Wszelkie filozofowanie wymagało spokoju ducha, a to, jak już zauważył Ksenofont i Arystoteles, uzależnione jest od zapewnionej przyszłości, tzn. od spokoju o jutro. Wszelaka wielka myśl kulturowa zawsze tworzona była w obrębie państwa (tj. od społeczności myślącej w tych samych kategoriach ideowych). Tak samo - doktryna Mahometa nie przebiłaby się spośród innych, gdyby faktycznie nie oddawała istoty nastrojów ówczesnego społeczeństwa.

Zresztą... Koczowniczy lud hodować miałby bydło?
Zgłoś