18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Prezent na komunię
k................i • 2013-05-13, 0:39
Esencja obecnych pierwszych komunii.


Bo co niektórym się we łbach popierdoliło i życzą sobie quada, iPhone'a i lustrzankę za 3 kafle każde.
Zgłoś
Avatar
ss_adol 2013-05-13, 10:43 2
a ja się pytam, gdzie są kurwa moje pieniądze z komunii??!?
Zgłoś
Avatar
p................s 2013-05-13, 10:55
Komunia wspominam super, nie mogłem się doczekać kiedy wyjdę z tego zimnego kościoła i pójdę do chaty po prezenty
Zgłoś
Avatar
Lordzik92 2013-05-13, 10:59 3
Komunia - co to w ogole bylo za swieto... Czy ktorys z was doswiadczyl obecnosci Ducha Swietego? Czy ktos z was w wieku 8 lat potrafil zrozumiec idee religii? NIE! To wymysl KK by pod przykrywka kolejnego wymyslonego bozka otworzyc potrfele wiernych... Te wydarzenie nic nie zmienilo w naszym zyciu, oprucz tego ze rodzina sie spotkala i zlozyla sie na rower, komputer czy inny jakis wartosciowszy prezent ktorego bysmy nie dostali na zwykle urodziny. Ot cala magia tego wydarzenia...
Wiec nie ma co plakac ze teraz dzieciaki mysla tylko o prezentach, bo i dawniej tez sie wiele nie rozmyslalo o Bogu...
Kler w polsce bardzo dobrze wie, ze ludzie pierdola religijne zasady, maja w dupie rozwoj duchowy (ktorego zreszta KK i tak im nie daje, jedynie sztuczne bezuzyteczne rytualy) ale wiedza ze sa glupi i przywiazanie prostego ludu do tradycji kaze im dalej brnac w te klamstwa, obdarowujac koscielnych masa pieniedzy.
Zgłoś
Avatar
Tafariel 2013-05-13, 12:58
A później jeżdżą te skurwysyny na kosiarkach, a przepisów za chuja nie znają ... Niedługo będą im fury kupować żeby mieli czym jeździć jak prawko zrobią...
Zgłoś
Avatar
E................2 2013-05-13, 13:50
Tez mialem gdzies I K.Ś w 1998 i dostałem Playstation 1, TV, rower i jakies 1000zł PLEJSTEJSZYN !!
Zgłoś
Avatar
qwachu 2013-05-13, 15:25
Szeryfian napisał/a:

[..] Zza czasów mojego Ojca na komunię dostawało się zegarek i rower ( co było luksusem ) a dziś? [...]

Ja pierdole, mógłbym być Twoim ojcem
Idę zbijac trumnę, czuję się staro Smutno mi i potrzebuję okładu
Zgłoś
Avatar
S................n 2013-05-13, 18:28
qwachu napisał/a:

Ja pierdole, mógłbym być Twoim ojcem
Idę zbijac trumnę, czuję się staro Smutno mi i potrzebuję okładu



Nie czuj się staro bo zapomniałem dopisać, że także dostałem na komunię zegarek zgodnie ze "starym zwyczajem".

EdmundKemper napisał/a:

Ale przecież bachory w tych czasach to zło najgorsze. Jak ja byłem nieco młodszy(12-13lat) to miałem szacunek do starszych i nie pyskowałem, a teraz byle gówniarz na ulicy Cię zaczepi, zacznie wyzywać i nic nie zrobisz. Bo pobijesz dziecko? Powiesz mu coś, to zrobi się jeszcze gorzej bo Cię zjedzie od kurew i innych. Rozpieszczone darmozjady, wyrośnie nam pokolenie nieudaczników, którzy nawet dupe będą komputerem podcierać.



Oj tam pierdolisz, złap dzieciaka za rękę i strasz go, że idziemy na komisariat. ( mów to na głos, żeby ludzie wiedzieli, że to nie ty "molestujesz" dzieciaka a on jest czemuś winien ).

Ale już w momencie gdy go złapiesz powinien się rozryczeć.
Zgłoś
Avatar
Songo1848 2013-05-13, 19:09
ja na komunię dostałem pamiętam zestaw harrego pottera do oglądania na dvd i parę książek i trcohe kasy, a nie ps3, skuterki itp.
Zgłoś
Avatar
mikEWrona 2013-05-13, 19:37
@Szeryfian Co kurwa ? za czasow twojego ojca ? ja mam 21 lat i za mojej komuni rower i zegarek dostalem co bylo luksusem...
Zgłoś
Avatar
bezimiennytroll 2013-05-13, 20:21
mój brat ma komunię teraz jakoś i zastanawiam się jakie rodzice kupią meble. bo raczej młody nie dostanie więcej niż 10 % z pieniędzy
Zgłoś
Avatar
bobo1805 2013-05-13, 22:04
Szeryfian napisał/a:

No ja miałem komunię w 1998 lub 1999 ( nie pamiętam dokładnie ) ale nie robiło się wtedy takich imprez jak na "wesele" niemal. Dostałem wieżę stereo i jakiś 1000 zł. ( tzw. "biba" była w u mnie w mieszkaniu w bloku 2 pokoje kuchnia i łazienka)

Dziś komunia to polega głównie na tym aby zrobić jak największą bibę, na której skorzystają przeważnie dorośli, a dzieciom zamydli się oczy skuterkami, komputerami, itd. i itp.
Wkurwia mnie to, że z komunii robi się tzw, "wyścig imprez", który przypomina wyścig zbrojeń w czasach zimnej wojny.
Niestety, ale taka prawda. Zza czasów mojego Ojca na komunię dostawało się zegarek i rower ( co było luksusem ) a dziś?

Komputer i zestaw kina domowego jest już mocno przereklamowany, więc ciekawi mnie co dostali w tym roku na komunię, samochód?

Tak wiem, że pierdolę jak ksiądz na kazaniu ale liczmy się z tym, że jednak mimo pierdolenia, racji jest w tym sporo. Czemu? No bo tego typu prezenty doprowadzają do rozpuszczania dzieci.
Rodzice nie zdają sobie nawet sprawy, że wychowują własne dzieci na rozwydrzonych bachorów, mimo, że chcą dobrze.

Niestety, ale taka prawda. Nie mam zamiaru tym nikogo urazić po prostu widzę jak jest.


kto pamięta z zegarek montana z melodyjkami albo zestaw zegarek, kalkulator i długopis?
Zgłoś
Avatar
Freedom_69 2013-05-13, 22:25 1
@Szeryfian
I bardzo dobrze gadasz piwko dla Ciebie. Ja jestem '97 i na komunie dostałem rower i wieże,i byłem zadowolony,a "impreza" z racji dużej ilości krewnych i małego mieszkania odbyła się w dwugwiazdkowym hotelu i nikt nie narzekał. Dzieciom, tfu! "moim rówieśnikom" we łbach się już pierdoli, bo mamusia to, tatuś tamto kupi. Ja kieszonkowego nie mam, mam teraz dosłownie 19gr w portfelu, kase jedyną jaką dostaje to ta, którą sam zarobie/ dostane na urodziny albo gwiazdke. I co żyje? żyje. I nie narzekam. Wkurwiają mnie bachory gadające, że one MUSZĄ mieć nowy telefon, bo galaxy s2 jest już stary, ale pocieszam się tym, że życie kiedyś wszystko zweryfikuje
Zgłoś
Avatar
switelolo124 2013-05-13, 23:27
komunia- rok 2005 (małolat, i *uj )
raptem 15 osób, 500zł żadnych prezentów i jestem dumny, kolega - sąsiad z nad przeciwka, 45 osób, ponad 3k, quadzik 150ccm, wykurwiste kino domowe na które dalej sobie moge tylko marzyć... i teraz mu źle bo nie wie czy wymienić uszczelkę pod głowicą czy cały cylinder przy aucie...
Zgłoś
Avatar
K................n 2013-05-13, 23:57
@Szeryfian

No... mój ojciec na komunię dostał coś w rodzaju ptasiego mleczka i mówił że był bardzo szczęśliwy..
Ja komunii nie miałem[choć rodzina mnie przekonywała] i się cieszę, moim zdaniem dzieciaki wykorzystują to, bo wiedzą że mogą dostać zacne prezenty, co jest głupie bo rzeczywiście się przyzwyczają i dojdzie do tego, że zaczną dostawać za pójście do kościoła co niedziele. A zresztą, róbta co chceta, nie moje dzieci nie mój problem
Zgłoś
Avatar
TytanowyJanuszek 2013-05-14, 16:27
Ja swoją komunie w 2007 miałem w swoim domu
Przyszła najbliższa rodzina i znajomi około 30-40 osób dostałem kota,nie jakiegoś rasowego za kilka tysięcy tylko zwykłego dachowca od znajomej mamy,rower bmx bo to był lans i 1500 zł z czego wydałem 100 zł na oryginalną piłkę Adidasa a resztę mama wzięła na spłatę długów. Dostałem tyle tylko z racji tego że miałem zamożnego chrzestnego. Koszt samej imprezy wynosił jakieś 1000 zł
Rok 2012 komunia mojej bratanicy
Przyszło jakieś 100 osób może mniej.
Wynajęto namiot ocieplany za 4k zł oraz catering,kelnerki i kucharki.Bratanica dostała rower za 1k i tableta za 400.
Całkowity koszt imprezy wynosił około 11k zł
Kurwa gdzie ten świat zmierza
To co za kilka lat?Dzieciaki będą dostawać nieruchomości,luksusowe samochody i lokaty z 10.000 zł?
Pojebany jest ten naród
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie