18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Prezent na komunię
k................i • 2013-05-13, 0:39
Esencja obecnych pierwszych komunii.


Bo co niektórym się we łbach popierdoliło i życzą sobie quada, iPhone'a i lustrzankę za 3 kafle każde.
Zgłoś
Avatar
Loaloa 2013-05-13, 0:59 11
Katolicyzm jako taki czci bożka zwanego mamoną, więc nie dziwię się, że dzieci uprawiają kult dóbr doczesnych.
Zgłoś
Avatar
S................n 2013-05-13, 1:05 88
No ja miałem komunię w 1998 lub 1999 ( nie pamiętam dokładnie ) ale nie robiło się wtedy takich imprez jak na "wesele" niemal. Dostałem wieżę stereo i jakiś 1000 zł. ( tzw. "biba" była w u mnie w mieszkaniu w bloku 2 pokoje kuchnia i łazienka)

Dziś komunia to polega głównie na tym aby zrobić jak największą bibę, na której skorzystają przeważnie dorośli, a dzieciom zamydli się oczy skuterkami, komputerami, itd. i itp.
Wkurwia mnie to, że z komunii robi się tzw, "wyścig imprez", który przypomina wyścig zbrojeń w czasach zimnej wojny.
Niestety, ale taka prawda. Zza czasów mojego Ojca na komunię dostawało się zegarek i rower ( co było luksusem ) a dziś?

Komputer i zestaw kina domowego jest już mocno przereklamowany, więc ciekawi mnie co dostali w tym roku na komunię, samochód?

Tak wiem, że pierdolę jak ksiądz na kazaniu ale liczmy się z tym, że jednak mimo pierdolenia, racji jest w tym sporo. Czemu? No bo tego typu prezenty doprowadzają do rozpuszczania dzieci.
Rodzice nie zdają sobie nawet sprawy, że wychowują własne dzieci na rozwydrzonych bachorów, mimo, że chcą dobrze.

Niestety, ale taka prawda. Nie mam zamiaru tym nikogo urazić po prostu widzę jak jest.
Zgłoś
Avatar
markross 2013-05-13, 2:00
Dzisiaj w radiu słyszałem jak dzieci chwalą się co dostały na komunie, jeden 2k pln, drugi 3k a trzeci quada za 10k od wujka...
Zgłoś
Avatar
d................1 2013-05-13, 3:09 16
No spoko, zawsze mnie zastanawiało czemu ludzie tak hejtują to, że dziecko chce dostać iphona xboxa czy inny szajs. Dziecko to dziecko i zawsze będzie chciało gadżety. Ludzie mówią, że kiedyś to były odpowiednie prezenty na komunie a teraz to tylko rozpusta wśród dzieci, szkoda tylko że nikt nie patrzy że kiedyś rower na komunie był takim samym wypasem jak teraz obecne prezenty komunijne, po prostu nie było takich rzeczy, oprócz tego przecież nie każde dziecko jest obdarowywane Bóg wie jakimi prezentami. Naprawdę myślicie, że w obecnych warunkach ludzie są tak popierdoleni by ledwo wiążąc koniec z końcem fundować dzieciakowi quada? Zastanówcie się przez chwile zanim zaczniecie znowu biadolić jak to teraz młodzież ma za dobrze.
Zgłoś
Avatar
CoJaTamKurwaWiem 2013-05-13, 3:55 21
Zgłoś
Avatar
hienamas 2013-05-13, 4:13
Post na poziomie gimbazjum dziekuje dobranoc
Zgłoś
Avatar
-vokial- 2013-05-13, 5:25 3
Ja czekałem na rower , zegarek , oryginalną piłkę i oczywiście trochę kasy (zabranej przez rodziców)
Ale i tak wolę to niż dzisiejsze komunię z rozpuszczonymi bachorami
Zgłoś
Avatar
krzychu6 2013-05-13, 5:29 9
Kurde ale żem wymyślił ;D
Zgłoś
Avatar
abdul 2013-05-13, 6:57
smutne i prawdziwe
Zgłoś
Avatar
sinjids 2013-05-13, 8:39 1
Loaloa napisał/a:

Katolicyzm jako taki czci bożka zwanego mamoną, więc nie dziwię się, że dzieci uprawiają kult dóbr doczesnych.



Coś w tym jest. Aczkolwiek to świeccy odpowiadają za prezenty, świeccy z wypranymi przez konsumpcyjną i komercjalną popkulturę mózgami. Bo teraz komunia to głównie komercha.

A odnośnie imprez w restauracji zamiast w domu - wychodzi taniej i ładniej, ludzi po prostu stać na oszczędność czasu.
Zgłoś
Avatar
kaime 2013-05-13, 8:44
Kurwa, ale miałem radochę, jak dostałem zegarek...
Zgłoś
Avatar
p................a 2013-05-13, 9:46 4
ja do dzis nosze zegarek z komunii ludzie sie smieja bo to zwykly citizen ale mi przypomina o wujku mordercy
Zgłoś
Avatar
kyk 2013-05-13, 10:09
@Cdblaze ale żeś go pojechał. Normalnej gry za 30zł szkoda ci mu kupić? Rozumiem że jak by sie zapytał czy mu dasz my little pony na komunie to wtedy mógł byś mu tak odpowiedzieć, chociaż i tak pewnie tą całą historyjkę przed chwilą zmyśliłeś
Zgłoś
Avatar
EdmundKemper 2013-05-13, 10:33
Ale przecież bachory w tych czasach to zło najgorsze. Jak ja byłem nieco młodszy(12-13lat) to miałem szacunek do starszych i nie pyskowałem, a teraz byle gówniarz na ulicy Cię zaczepi, zacznie wyzywać i nic nie zrobisz. Bo pobijesz dziecko? Powiesz mu coś, to zrobi się jeszcze gorzej bo Cię zjedzie od kurew i innych. Rozpieszczone darmozjady, wyrośnie nam pokolenie nieudaczników, którzy nawet dupe będą komputerem podcierać.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie