18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Avatar
Ranger 2013-07-25, 0:26 2
Cytat:

Spoko - karabiny Tor albo Alex z powodu dużej renomy konkurentów na wielki sukces eksportowy raczej liczyć nie mogą.



I w tym problem. Co z tego, że potrafimy skonstruować coś dobrego skoro nie potrafimy tego dostosować do rynku ? Karabin TOR i Alex umrą śmiercią naturalną, bo nikt oprócz WP tego nie kupuje.

Poza nielicznymi przykładami nasz przemysł zbrojeniowy ssie. Każda szanująca się armia korzysta ze sprzętu krajowej produkcji. Nasza kupuje demobil naszych sojuszników zabijając polski rynek zbrojeniowy. A mamy kilka perełek, które mogłyby się sprawdzić.

Co do H&K to ta firma jest światową czołówką. Niemcy po prostu zajebiście znają się na zbrojeniówce i potrafią zdziałać cuda za równo z nowymi konstrukcjami, jak i modernizacją tych starszych. To co zrobili z M4 to po prostu majstersztyk - Amerykanie długo myśleli, jak usprawnić tą konstrukcję i chuj, nic nie wymyślili... No może tylko L85 im nie wyszło(choć i tak zrobili przynajmniej z tego karabinu coś, czego można od biedy używać), co w zasadzie świadczy tylko o tym, jak chujowa jest ta brytyjska konstrukcja...
Zgłoś
Avatar
Kannibal992 2013-07-25, 0:34
Czyli już wiedzą że przekręt z unią powoli leci na pysk i trzeba się przygotować na rozwiązanie siłowe, które zaczęli w 39 ale im nie wyszło.
Zgłoś
Avatar
KMD 2013-07-25, 0:48
A do Polaków strzelam tak:
Zgłoś
Avatar
HariDee 2013-07-25, 1:04
Nawet fajna kopia m249..
Zgłoś
Avatar
Lord_Rzeźnik 2013-07-25, 1:16 1
Nie ten klimacik, co MG 34. Ale grunt, że pozwala na komfortowe mielenie do ciapatych.
Zgłoś
Avatar
Prospect0r 2013-07-25, 1:38
Pewnie na kapiszony..
Zgłoś
Avatar
Elanez 2013-07-25, 6:12
sebastiaann napisał/a:

My tu gadu gadu a niemcy się zbroją..



Spokojnie!
Jeden czołg już mamy.
Zgłoś
Avatar
korndravin 2013-07-25, 7:28 1
szer.Lucjan napisał/a:

wszyscy potrafią kurwa zrobić.... tylko polska jebana w dupę przez rząd udupiający kazdy projekt i zamykający zaklady zbrojeniowe...



Cudze chwalicie, swego nie znacie:

MSBS - Polski karabin
Zgłoś
Avatar
Krak 2013-07-25, 9:05
Szkoda,że co chwilę trzeba go poić, bo u ciapatych raczej sucho jest
Zgłoś
Avatar
EduardHill 2013-07-25, 10:37
@Lord_Rzeźnik - do dzisiaj w szwabskim wojsku jest używana wersja rozwojowa MG 42 a nie MG 34
A co do samego karabinu - Amerykanie już od 40 lat poszukują następcy dla Browninga M2HB (ta słynna "półcalówka" albo "pięćdziesiątka"), podstawowego wkm-u w armii USA i nie są w stanie wynaleźć niczego lepszego, chociaż wspomniany Browning to konstrukcja z lat 20, co więcej, będąca po prostu powiększoną wersją jeszcze starszego ckm-u Browninga z 1917 roku.

Co z tego wynika?

Może się okazać, że i z ekonomicznego punktu widzenia i z punktu widzenia potrzeb szwabskiej armii nie ma sensu wymieniać dobrego ukm-u chociaż opiera się na 71 letniej konstrukcji.
Zgłoś
Avatar
kubczyk 2013-07-25, 11:19
To już wiadomo co dostaniemy w prezencie od kraju partnerskiego, stare M3
Zgłoś
Avatar
Ranger 2013-07-25, 13:10
Cytat:

To już wiadomo co dostaniemy w prezencie od kraju partnerskiego, stare M3



Co i tak będzie lepsze niż nasze jeszcze starsze PK...

Cytat:

Cudze chwalicie, swego nie znacie:

MSBS - Polski karabin



Tak się zastanawiałem, czy ktoś wyskoczy z tym gównem... MSBS jest akurat hańbą polskiego przemysłu zbrojeniowego i nie ma tutaj, co chwalić. Szczególnie, że szansa na to, że ten karabin rzeczywiście zostanie przyjęty do uzbrojenia WP jest bardzo mała.
Zgłoś
Avatar
kmm101 2013-07-25, 14:02
Wygląda jak MG4 o.O
Zgłoś
Avatar
Babcia w kapciach 2013-07-25, 16:31
Wiedziałem żeby się uczyć niemieckiego na wypadek wojny
Zgłoś
Avatar
KumanPL 2013-07-25, 19:50
Wszystko fajnie ale tym gównem nie powinni zastępować MG3. Mam zamiar służyć jako żołnierz wsparcia ogniowego (D.D. kaemista) w Bundesweh'rze więc wiem że żołnierze wsparcia powinni dzierżyć broń szybkostrzelną, bo jak nie to, to co skutecznie przygwoździ do ziemi piechotę wroga. Celną broń powinni mieć strzelcy (karabiny szturmowe). Karabiny maszynowe swoją szybkostrzelnością mają miażdżyć wrogą piechotę lub osłaniać odwrót gradem pocisków .
TAK SZYBKOSTRZELNOŚĆ SIĘ LICZY.

(Proszę mnie niezwłocznie zjebać jak psa )
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie