18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Prosty test na IQ
gazlzawiacy • 2010-02-18, 20:11
Pytania są prościutkie, ale musicie odpowiadać na nie w miarę szybko, 30 sekund na każde. Najlepiej odpowiedzi notować na kartce po to by później łatwiej było sprawdzić odp. Zaczynamy!

1. Niektóre miesiące mają 30 dni, niektóre 31. A ile jest miesięcy które mają 28 dni ?

2. Jeśli lekarz daję Ci 3 tabletki i mówi, żebyś brał jedną co pół godziny, to po jakim czasie połkniesz wszystkie ?

3. Kładziesz się spać o godzinie ósmej, a budzik nastawiasz na godzinę 9.00 rano. Ile godzin będziesz spał zanim zadzwoni?

4. 30 podziel przez pół i dodaj dziesięć. Co otrzymasz ?

5. Rolnik miał 17 owiec. Wszystkie poza dziewięcioma zdechły. ile żyjących owiec zostało rolnikowi ?

6. Wchodzisz do ciemnego i zimnego pokoju, w którym są grzejnik gazowy, lampa naftowa i świeczka. Co zapalisz najpierw?

7. Pewien człowiek wybudował dom w kształcie kwadratu. Wszystkie ściany były skierowanie zewnętrzną stroną na południe. Koło domu pojawił się niedźwiedź. Jaki kolor miała jego sierść ?

8. Weź dwa z trzech jabłek. Ile masz jabłek ?

9. Po ile zwierząt z każdego gatunku Mojżesz zabrał na Arkę ?

10. Jedziesz autobusem z 43 pasażerami- na pierwszym przystanku wysiadło 7 osób, a wsiadło 5, na następnym wysiadło 8 pasażerów, a wsiadło 4. Dojazd do celu zajął 20 godzin. jak ma na imię kierowca

Odpowiedzi: (nie podglądajcie wcześniej)

1. Wszystkie! Każdy miesiąc ma przynajmniej 28 dni.

2. 1 godzina, jeśli bierzesz pierwszą pigułkę np. o godzinie 1.00, wtedy drugą o 1.30, a trzecią o 2.00

3. 1 godzinę. A kto powiedział, że kładłeś się wieczorem ? Poza tym ten zegarek nie ma ustawień AM i PM!

4. 70. Dzielisz 30 przez pół, czyli 0,5 (nie na pół!)- to tak, jakbyś mnożył przez 2

5. 9 owiec żyje

6. Zapałkę !

7. Biały. Jeśli wszystkie ściany były skierowane zewnętrzną stroną na południe, dom musi być na biegunie północnym.

8. 2 jabłka. Ja mam 3 jabłka, TY bierzesz 2.

9. Ani jednego!. To był Noe, nie Mojżesz.

10. Zauważyłeś, że masz pasażerów? Zatem to TY jesteś kierowcą...
Zgłoś
Avatar
h................d 2010-02-19, 0:06
w 4 bedzie 80 ludzie... trzeba jeszcze dodac 10 po przemnozeniu... :/ ile mam za to odkrycie iq?
Zgłoś
Avatar
Zkirtaem 2010-02-19, 0:14
8/10. To raczej test na spostrzegawczość, nie na IQ.

@up:
Jakoś mi się nie widzi. 30/0,5=60. 60+10 = 70.
Zgłoś
Avatar
szefooo 2010-02-19, 0:32
Zkirtaem napisał/a:


Jakoś mi się nie widzi. 30/0,5=60. 60+10 = 70.



30 / 0,5 = 30 : 1/2 = 30 * 2/1 = 30 * 2 = 60
Zgłoś
Avatar
mesiash 2010-02-19, 0:41
szefooo -jeszcze dodaj 10

poza tym pierwsze jest nieprecyzyjne tak samo jak to z autobusem i jabłkami
Zgłoś
Avatar
jonek00 2010-02-19, 1:10 8
1. pytanie było ile miesięcy liczy 28 dni, a nie co najmniej 28 dni, więc odpowiedź ni hooya nie pasuje
2. odpowiedziane przez poprzedników
3. 1 albo 13, pytanie nieprecyzyjne
4. 70 i trzeba być matołem z matmy żeby tego nie policzyć
5. jak ktoś umie czytać to odpowiedział bez problemu
6. a czemu nie zapalniczkę?
7. nie mógł wybudować domu w kształcie kwadratu, bo kwadrat to figura na płaszczyźnie, mógł najwyżej narysować sobie taki dom. to pytanie było wymyślone na siłę po pijaku w kiblu.
8. to zależy czy te jabłka były moje. jeśli moje były wszystkie 3 to mam 3, jeśli żadne nie było moje, to nie mam żadnego, chociaż trzymam 2.
9. a skąd wiesz że Mosze nie miał arki?
10. to akurat jest stara zagadka więc moja odpowiedź się nie liczy

no, to pochwaliłem się niebywałą wiedzą, kocim sprytem i czujnością chrabąszcza, teraz możecie mnie z zazdrości opluć w komentarzach
Zgłoś
Avatar
DeMonica 2010-02-19, 1:30
Średnia IQ użytkowników sadistica zawstydziła Mensę. Strach się teraz bać tych wszystkich inteligentnych komentarzy, które się tu będą pojawiać.
Zgłoś
Avatar
pasholvon88 2010-02-19, 2:49
nie podobało mi się, póki nie zobaczyłem komentarzy-
Zgłoś
Avatar
Łukasz 2010-02-19, 3:23 1
gazlzawiacy napisał/a:

Pytania są prościutkie, ale musicie odpowiadać na nie w miarę szybko, 30 sekund na każde. Najlepiej odpowiedzi notować na kartce po to by później łatwiej było sprawdzić odp. Zaczynamy!

1. Niektóre miesiące mają 30 dni, niektóre 31. A ile jest miesięcy które mają 28 dni ?

2. Jeśli lekarz daję Ci 3 tabletki i mówi, żebyś brał jedną co pół godziny, to po jakim czasie połkniesz wszystkie ?

3. Kładziesz się spać o godzinie ósmej, a budzik nastawiasz na godzinę 9.00 rano. Ile godzin będziesz spał zanim zadzwoni?

4. 30 podziel przez pół i dodaj dziesięć. Co otrzymasz ?

5. Rolnik miał 17 owiec. Wszystkie poza dziewięcioma zdechły. ile żyjących owiec zostało rolnikowi ?

6. Wchodzisz do ciemnego i zimnego pokoju, w którym są grzejnik gazowy, lampa naftowa i świeczka. Co zapalisz najpierw?

7. Pewien człowiek wybudował dom w kształcie kwadratu. Wszystkie ściany były skierowanie zewnętrzną stroną na południe. Koło domu pojawił się niedźwiedź. Jaki kolor miała jego sierść ?

8. Weź dwa z trzech jabłek. Ile masz jabłek ?

9. Po ile zwierząt z każdego gatunku Mojżesz zabrał na Arkę ?

10. Jedziesz autobusem z 43 pasażerami- na pierwszym przystanku wysiadło 7 osób, a wsiadło 5, na następnym wysiadło 8 pasażerów, a wsiadło 4. Dojazd do celu zajął 20 godzin. jak ma na imię kierowca

Odpowiedzi: (nie podglądajcie wcześniej)

1. Wszystkie! Każdy miesiąc ma przynajmniej 28 dni.

2. 1 godzina, jeśli bierzesz pierwszą pigułkę np. o godzinie 1.00, wtedy drugą o 1.30, a trzecią o 2.00

3. 1 godzinę. A kto powiedział, że kładłeś się wieczorem ? Poza tym ten zegarek nie ma ustawień AM i PM!

4. 70. Dzielisz 30 przez pół, czyli 0,5 (nie na pół!)- to tak, jakbyś mnożył przez 2

5. 9 owiec żyje

6. Zapałkę !

7. Biały. Jeśli wszystkie ściany były skierowane zewnętrzną stroną na południe, dom musi być na biegunie północnym.

8. 2 jabłka. Ja mam 3 jabłka, TY bierzesz 2.

9. Ani jednego!. To był Noe, nie Mojżesz.

10. Zauważyłeś, że masz pasażerów? Zatem to TY jesteś kierowcą...



Ad. 1
Pytanie nieprecyzyjne. Ten kto myśli precyzyjnie czyli większość umysłów ścisłych odpowie tu, że tylko 1 i nie można powiedzieć by było to mnie poprawne od tego, że każdy zawiera w sobie 28 dni

2,3,4,5 dobrze swoją drogą 5-10 sekund spokojnie wystarcza na takie pytania...

Ad. 6
A może zapalniczkę?

Ad. 7
Nie wpadłem na to w ciągu 30 sekund

8 dobrze

Ad. 9
Nie każdy na tyle interesuje się religią by o tym wiedzieć

Ad. 10
Jechać oznacza tylko, tyle, że się przemieszczałeś w tym autobusie.
Nie można stwierdzić, przy tak ułożonym zdaniu, że się prowadziło ten autobus. Nie można też stwierdzić, że się go nie prowadziło.
Zgłoś
Avatar
zenek135 2010-02-19, 4:10
1. Pytanie powinno brzmieć: "ile jest miesięcy, które mają co najmniej 28 dni" aby odpowiedź autora była prawdziwa. Po za tym nie jest określony przedział czasowy jaki interesuje autora, więc za mało danych aby można było odpowiedzieć na pytanie.
2. Nie jest powiedziane, od jakiego momentu zaczyna się mierzyć czas (czy od momentu wizyty od lekarza czy od momentu połknięcia pierwszej tabletki) znów za mało danych.
3. Wiadomo, że możliwości są dwie, prawie tak jak z pierwiastkiem kwadratowym z liczby 4
4. Zadanie z czwartej klasy podstawówki. Nie ma o czym mówić.
5. Miał 17 (…) wszystkie poza dziewięcioma zdechły (…) ??? Zdechły wszystkie poza większością? Było we wsi 100 osób, z powodu epidemii zmarli wszyscy poza dziewięćdziesięcioma osobami(...) :/ ?
6. A kto mi zabroni użyć zapalniczki?. Po za tym jest tam też palnik acetylenowo-tlenoty i kuchenka gazowa. W pytaniu nie było napisane, że jest TYLKO grzejnik gazowy, lampa naftowa i świeczka!
7. Wybudował dom w kształcie kwadratu? Kolego! Żyjesz w świecie trójwymiarowym czy na kartce papieru w dwóch wymiarach? On wybudował dom w kształcie prostopadłościanu!!! (Ale chwyt z lokalizacją był dobry)
8. Zadanie dla 1 klasy podstawówki…
9. Opisywani w starym testamencie Noe jak i Mojżesz nigdy nie istnieli tak jak Abraham czy Adam i Ewa, więc żaden z nich nie brał na arkę zwierząt. (Pozdrawiam wierzących w mitologię chrześcijańską).
10. A czy w pytaniu jest powiedziane, kim jestem? Powinno być „ze SWOIMI pasażerami”!
.
To teraz ja mam JEDNO pytanie, po którym WAS ocenię!
.
Czy planeta, na której żyjemy jest okrągła?
Zgłoś
Avatar
johnyzlampy 2010-02-19, 4:50 3
nie, ma kształt dysku, który trzymają słonie stojący na żółwiu:P a tak na poważnie to jest płaska
Zgłoś
Avatar
kicek016 2010-02-19, 4:59
1. kazdy miesiac ma 28 dni.. niektore maja wiecej, co z tego. pytanie jak najbardziej poprawne imo
2-4. tez wiedzialem
5. 8, odjalem jak idiota te owce (czytanie ze zrozumieniem tiaa :p )
6. zapalka, heh
7. na poczatku odpowiedzialem ze dom powinien byc szescianem, no ale mis bedzie bialy jak cos
8. 2
9. arka to sciema wiec ani jednego
10. tu sie zlapalem znowu i poddalem

8/10

wzor na iq do tego testu(mojego autorstwa):
((wasze pkty)/10)*200*0
Zgłoś
Avatar
jezoos 2010-02-19, 11:04 1
Ziemia ma kształt zbliżony do kuli, więc okrągła nie jest, jak coś to kulista.
poza tym kształt ten zwą geoidą czy jakoś tak.

Ziemia ma kształt zbliżony do kuli (nie okręgu )
poza tym kształt ten zwą geoidą jeżeli się nie mylę.
Zgłoś
Avatar
kolumbijskisen 2010-02-19, 11:11
1. każda odpowiedź może być dobra i każda może być zła. zależy, który punkt widzenia obrać.
3. a kto powiedział, że nie kładłam się wieczorem? i kto powiedział, że ten zegarek nie ma ustawień AM i PM. to jest pytanie typu podstawówka się bawi.
4. wyższa matematyka więc poległam. ale pytanie samo w sobie jest ok.
6. idąc tokiem myślenia z pytań 1 i 3 latarkę. bo kto powiedział, że nie mam przy sobie latarki?

reszta ok, chociaż śmiem podejrzewać, że ze sprawdzaniem IQ ten test ma niewiele wspólnego.
Zgłoś
Avatar
yabos 2010-02-19, 11:56
pytania nieprecyzyjne, poza tym wszystkie były chyba w pierwszym numerze kaczora donalda. suchar.
Zgłoś
Avatar
kolumbijskisen 2010-02-19, 12:26
aexalven napisał/a:


Latarką zapalisz wszystkie wymienione przedmioty? Brawo.



ale gdzie jest powiedziane, że mam zapalać te wszystkie przedmioty?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie