18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Prosty test na IQ
gazlzawiacy • 2010-02-18, 20:11
Pytania są prościutkie, ale musicie odpowiadać na nie w miarę szybko, 30 sekund na każde. Najlepiej odpowiedzi notować na kartce po to by później łatwiej było sprawdzić odp. Zaczynamy!

1. Niektóre miesiące mają 30 dni, niektóre 31. A ile jest miesięcy które mają 28 dni ?

2. Jeśli lekarz daję Ci 3 tabletki i mówi, żebyś brał jedną co pół godziny, to po jakim czasie połkniesz wszystkie ?

3. Kładziesz się spać o godzinie ósmej, a budzik nastawiasz na godzinę 9.00 rano. Ile godzin będziesz spał zanim zadzwoni?

4. 30 podziel przez pół i dodaj dziesięć. Co otrzymasz ?

5. Rolnik miał 17 owiec. Wszystkie poza dziewięcioma zdechły. ile żyjących owiec zostało rolnikowi ?

6. Wchodzisz do ciemnego i zimnego pokoju, w którym są grzejnik gazowy, lampa naftowa i świeczka. Co zapalisz najpierw?

7. Pewien człowiek wybudował dom w kształcie kwadratu. Wszystkie ściany były skierowanie zewnętrzną stroną na południe. Koło domu pojawił się niedźwiedź. Jaki kolor miała jego sierść ?

8. Weź dwa z trzech jabłek. Ile masz jabłek ?

9. Po ile zwierząt z każdego gatunku Mojżesz zabrał na Arkę ?

10. Jedziesz autobusem z 43 pasażerami- na pierwszym przystanku wysiadło 7 osób, a wsiadło 5, na następnym wysiadło 8 pasażerów, a wsiadło 4. Dojazd do celu zajął 20 godzin. jak ma na imię kierowca

Odpowiedzi: (nie podglądajcie wcześniej)

1. Wszystkie! Każdy miesiąc ma przynajmniej 28 dni.

2. 1 godzina, jeśli bierzesz pierwszą pigułkę np. o godzinie 1.00, wtedy drugą o 1.30, a trzecią o 2.00

3. 1 godzinę. A kto powiedział, że kładłeś się wieczorem ? Poza tym ten zegarek nie ma ustawień AM i PM!

4. 70. Dzielisz 30 przez pół, czyli 0,5 (nie na pół!)- to tak, jakbyś mnożył przez 2

5. 9 owiec żyje

6. Zapałkę !

7. Biały. Jeśli wszystkie ściany były skierowane zewnętrzną stroną na południe, dom musi być na biegunie północnym.

8. 2 jabłka. Ja mam 3 jabłka, TY bierzesz 2.

9. Ani jednego!. To był Noe, nie Mojżesz.

10. Zauważyłeś, że masz pasażerów? Zatem to TY jesteś kierowcą...
Zgłoś
Avatar
Hans Olo 2010-02-19, 12:34
Część z pytań to jedynie wykaz braku inteligencji i znajomości gramatyki u autora. Są zwyczajnie nieprecyzyjne.
Zgłoś
Avatar
DizZay 2010-02-19, 18:27
Osoba z najwyższym ilorazem inteligencji, wcale nie rozwiąże tego beznadziejnego "TESTU".
Po co ten chłoptaś wrzuca to na sadistic, lepiej wrzuć to synuś obok słit foci na nk czy na fotce.
Zgłoś
Avatar
~Conscribo 2010-02-19, 19:36
Denerwuja mnie takie tendencyjne pytania, które są po prostu niekonkretne i celowo wprowadzają w błąd.

kierowca fiata miał brata, brat kierowcy fiata nie miał brata, kim był kierowca fiata dla brata.

a teraz zagadka tego typu jak z tematu - też stara i też głupia -
co to jest, ma 16 kół i jest czarno białe, czarno biale.. itd. ?
Zgłoś
Avatar
m................n 2010-02-20, 13:09
Rozkmina ja na wiedza.pl
Zgłoś
Avatar
zenek135 2010-02-20, 16:21
jezoos napisał/a:

Ziemia ma kształt zbliżony do kuli, więc okrągła nie jest, jak coś to kulista.
poza tym kształt ten zwą geoidą czy jakoś tak.

Ziemia ma kształt zbliżony do kuli (nie okręgu )
poza tym kształt ten zwą geoidą jeżeli się nie mylę.



No, chociaż jedna osoba na sadistic wie, jaki kształt ma nasza planeta.
Dzięki za odpowiedź, bo już powoli zacząłem tracić wiarę w ludzką inteligencję i wiedzę.
Musiałem zadać to pytanie, bo wiele razy, gdy słyszałem, że ziemia jest okrągła to dostawałem szewskiej pasji. (Okrąg to figura 2D a ziemia przecież nie jest płaska)
Zgadza się, Nie wdając się w szczegóły można powiedzieć, że ziemia jest kulista a jeżeli będziemy chcieli określić to dokładniej to powiemy, że to geoida lub elipsoida.
(Najwyraźniej johnyzlampy tego nie wiedział i stąd ta ironia).
Zgłoś
Avatar
s................t 2010-02-20, 16:35
johnyzlampy, ale z es Pratchettowo odpowiedzial
Zgłoś
Avatar
jonek00 2010-02-20, 22:13
Cytat:

Musiałem zadać to pytanie, bo wiele razy, gdy słyszałem, że ziemia jest okrągła to dostawałem szewskiej pasji.



kiedyś czytałem że ziemia ma kształt sześcianu ale wiedzą o tym tylko kosmonauci i narody żyjące po kątach.
Zgłoś
Avatar
zenek135 2010-02-21, 2:18
jonek00 napisał/a:



kiedyś czytałem że ziemia ma kształt sześcianu ale wiedzą o tym tylko kosmonauci i narody żyjące po kątach.



To teraz będę dostawał szewskiej pasji, gdy będę słyszał, że nasza planeta ma kształt sześcianu!
No cóż, zawsze to jakaś odmiana.
.
No to, jaki jeszcze kształt ma nasza planeta? Macie jakieś nowe pomysły?
Zgłoś
Avatar
speeedySC 2010-02-27, 21:27
6/10 ;/
Zgłoś