18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Dokumentalne Popularne Losowe Szukaj Forum Ranking Odznaki
Zarejestruj się Zaloguj się

Prototypowy ekran Fujitsu.
Garrone • 2014-02-27, 22:44
Ekran Fujitsu imituje fakturę wyświetlanych obrazów. Piasek jest szorstki, jedwab gładki i delikatny, a skóra aligatora ma wyraźną strukturę. Przesuwając palcem po wirtualnej gitarze, wyraźnie wyczuwa się, jak opuszki dotykają strun. Wrażenie jest niesamowite.

Za ekranem Fujitsu stoi dość skomplikowana technologia. Wrażenie gładkiej faktury jest uzyskane dzięki zmniejszeniu tarcia. Ultradźwiękowe wibracje wytwarzają na powierzchni ekranu warstwę powietrza pod wysokim ciśnieniem, po którym palce gładko się ślizgają. Wrażenie wypukłości lub szorstkości jest wywoływane przez szybkie, cykliczne zmienianie właściwości tarcia w odpowiedzi na informacje zbierane przez warstwę dotykową.



Technologia była znana wcześniej, ale wymagała dużych ilości energii. Fujistu rozwiązało ten problem, dzięki czemu możliwe było stworzenie prototypu wielkości tabletu.


2014-02-27, 22:48
Wkrotce bedziemy czyms innym miziali tablet a nie palcem... :D

2014-02-28, 00:23
Swoją drogą, wystarczy tylko poczekać, aż do tabletów podołączają urządzenia rozprzestrzeniające zapach... nowy wymiar fapowania - oculus rift, zapach kobiety i jej dotyk :D tablety za 20 lat pewnie jeszcze loda zrobią i żarcie z kuchni a wtedy to ujemny przyrost naturalny mamy murowany haha

2014-02-28, 09:37
@up
A Sadole wprowadzą aktualizację do oprogramowania, i taki rudy nie por*cha nawet na tablecie.

2014-02-28, 10:38
Taki trochę ekran dla niewidomych ;]

2014-02-28, 10:59
Ale po ch*j to komu? Nie rozumiem. Kiedy ja se myślę skąd wziąć kase na karnet na basen bo chce se popływać to jakiś gościu maca kineskop i kręci o tym filmy.

2014-02-28, 11:12
@Endiegs, może nie jest to dobry przykład bo świadczy o głupocie, ale próbowałeś kiedyś napisać smsa na ekranie dotykowym prowadząc samochód? W telefonach z klawiszami nie był to problem bo nie trzeba było patrzeć na ekran i można było dalej skupić się na drodze, a teraz w dotykowych trzeba na ekran patrzeć bo nie czuć klawiszy pod palcami. Choćby do tego przydałby mi się telefon z takim ekranem :)

CJ...........ac
2014-02-28, 11:18
@up to może ku*** wróć do starego telefonu

2014-02-28, 11:18
Ciekawe jak ze zdjęciem c**y.

2014-02-28, 12:43
Gdybym potrafił to już bym pisał apke która zmienia tekst na stronach na braila... tyle kasy...

P.S. zatrudnie handlowca - umiejętność wykłuwania oczu wymagana :)

2014-02-28, 13:40
I to wszystko po to aby się rozj***ł digitizer po pierwszym upadku.

2014-02-28, 14:12
ale się będzie do tego walić :D Czekam na wersje 4d :O

2014-02-28, 15:36
Czekam na wirtualną c*pkę do miziania.

2014-02-28, 18:47
Garrone napisał/a:

Wrażenie jest niesamowite.



Dotykałeś, że stwierdzasz?

2014-03-03, 18:37
The.prophecy napisał/a:



Dotykałeś, że stwierdzasz?



No pewnie, że nie. Koleś który nagrał ten filmik tak stwierdził :samoboj: