18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 1:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-09-13, 13:31
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:33
Filmik z wizyty w Ośrodku badawczo rozwojowym samochodów małolitrażowych Bosmal w Bielsku Białej, który powstał w 1972 roku przy Fabryce Samochodów Małolitrażowych. Jego zadaniem było tworzenie nowych konstrukcji na bazie produkowanych przez FSM pojazdów. Zobaczcie jakie tajemnice polskiej motoryzacji skrywają się za bramami Bosmalu.


Produkcja - Auto Świat
Zgłoś
Avatar
eeelo 2013-01-09, 9:55
Komunizm u nas zablokowal produkcje wielu ciekawych rzeczy nie tylko samochodow. W tamtych czasach to Rosja w ZSRR byla najważniejsza i taki kraj jak Polska nie mogl sie wybic. Jak mialem praktyki w FSO to wam powiem ze bardzo zaawansowane prototypy polonezow w latach 70 - 80 mielismy. Jezeli wujek Donald nie dokonczy dziela Stalina, to za nascie lat dogonimy europe. Wezcie pod uwage ze tak na prawde zaczelismy sie rozwijac po upadku komunizmu u nas czyli w 89 (23 lata) a nie jak zachod od konca wojny czyli 1945 (67 lat). Mam angielski system i brak znakow pl
Zgłoś
Avatar
Z................y 2013-01-09, 12:11 1
Brzydkie, chujowe, przaśne... Nie zamierzam słodzić tylko dlatego że "polskie".
Zgłoś
Avatar
Rottensparrow 2013-01-09, 13:25
samochody nie mają narodowości idioci
Zgłoś
Avatar
iceman_ 2013-01-09, 16:42
"asienaebaem"
Zgłoś
Avatar
B................B 2013-01-09, 17:35 2
@krakuSzAgh @Czajol3
I przez takich ignorantów i debili jak Wy nazywają nas hanysami.
Bielsko leży w górach na podbeskidzu więc jak się chcesz nazywać ?
Góral to nie Polak ?
Mamy tak samo położone miasto jak Żywiec nawet mamy bliżej do gór niż oni.
Gwara nie oznacza ze sie jest góralem czy hanysem albo kaszubem.

A co do OBR to mają więcej tylko chyba program nie miał tyle czasu antenowego.
A Ci którzy mówią że chujowe niech wytłumaczą co w tym jest chujowego ?
OBR powstał przy FSM-ie i mieli badać i rozwijać to co produkował FSM to nie była oddzielna firma projektowa tylko Ośrodek BADAWCZO-ROZWOJOWY !
A ze czasy były jakie były nie ich wina na pewno ludzi mieli takich którzy by potrafili.
A co do Beskida to Renault nie wzięło projektu tylko go bezczelnie zajebało i to żadna tajemnica.
OBR do dzisiaj istnieje i testuje samochody które jeszcze nie weszły do produkcji jeżdżą po mieście zamaskowane. Fajna firma ja tam lubie zawsze jeździć.
Zgłoś
Avatar
Rottensparrow 2013-01-09, 18:07
B-B napisał/a:

@krakuSzAgh @Czajol3
I przez takich ignorantów i debili jak Wy nazywają nas hanysami.
Bielsko leży w górach na podbeskidzu więc jak się chcesz nazywać ?
Góral to nie Polak ?
Mamy tak samo położone miasto jak Żywiec nawet mamy bliżej do gór niż oni.
Gwara nie oznacza ze sie jest góralem czy hanysem albo kaszubem.

A co do OBR to mają więcej tylko chyba program nie miał tyle czasu antenowego.
A Ci którzy mówią że chujowe niech wytłumaczą co w tym jest chujowego ?
OBR powstał przy FSM-ie i mieli badać i rozwijać to co produkował FSM to nie była oddzielna firma projektowa tylko Ośrodek BADAWCZO-ROZWOJOWY !
A ze czasy były jakie były nie ich wina na pewno ludzi mieli takich którzy by potrafili.
A co do Beskida to Renault nie wzięło projektu tylko go bezczelnie zajebało i to żadna tajemnica.
OBR do dzisiaj istnieje i testuje samochody które jeszcze nie weszły do produkcji jeżdżą po mieście zamaskowane. Fajna firma ja tam lubie zawsze jeździć.



hanys to polak i góral też polak
Zgłoś
Avatar
B................B 2013-01-09, 20:02
Rottensparrow napisał/a:



hanys to polak i góral też polak



Wybacz ale czytając wypociny RAŚ-u jak i znając gware śląską Moim zdaniem bliżej im do Niemca.
Z resztą to nie Moja opinia że hanysy to w większości volksdeutsche.
Zgłoś
Avatar
Rottensparrow 2013-01-09, 21:07
B-B napisał/a:



Wybacz ale czytając wypociny RAŚ-u jak i znając gware śląską Moim zdaniem bliżej im do Niemca.
Z resztą to nie Moja opinia że hanysy to w większości volksdeutsche.



no tak, to opinia jarka
Zgłoś
Avatar
T................r 2013-01-10, 1:28
B-B napisał/a:

@krakuSzAgh @Czajol3
I przez takich ignorantów i debili jak Wy nazywają nas hanysami.
Bielsko leży w górach na podbeskidzu więc jak się chcesz nazywać ?
Góral to nie Polak ?
Mamy tak samo położone miasto jak Żywiec nawet mamy bliżej do gór niż oni.
Gwara nie oznacza ze sie jest góralem czy hanysem albo kaszubem.



sam jesteś ignorantem, moja rodzina pochodzi z okolic bb sam jestem z bb i nikt nie czuje sie goralem, jestesmy Polakami... spytaj jakiego kolwiek Bielszczanina czy jest goralem czy hanysem to na Ciebie popatrzy sie jak na debila.... to 100% miasto bez zadnego podzialu.... tak samo jak wkurwia mnie ruch autonomi slaska ktory niby chcialby odlaczyc caly slask od polski bo my slazaki a nie polacy tak samo wkurwia mnie nazywanie goralem czy hanysem.... chuj chuj i raz jeszcze chuj jestem POLAKIEM bo jestem z Bielska Białej i smiac mi sie chce z kazdego buraka ktory zyjac na naszych ziemiach nazywa sie slazakiem kaszubem goralem i ki pieron wie jakie jeszcze tam maja przynaleznosci.... a jak komus zle to niech spierdala jak zydzi na bliski wschod... ze swoja podnacja zawsze zagospodaruje jakis kawalek pustyni
Zgłoś