18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 7:58
🔥 Poskromienie przygłupa w Pradze - teraz popularne
Filmik z wizyty w Ośrodku badawczo rozwojowym samochodów małolitrażowych Bosmal w Bielsku Białej, który powstał w 1972 roku przy Fabryce Samochodów Małolitrażowych. Jego zadaniem było tworzenie nowych konstrukcji na bazie produkowanych przez FSM pojazdów. Zobaczcie jakie tajemnice polskiej motoryzacji skrywają się za bramami Bosmalu.


Produkcja - Auto Świat
Zgłoś
Avatar
mikollajczak 2013-01-08, 23:08 2
Szkoda że tyle projektów nie wypaliło :/
Zgłoś
Avatar
Kapral Poproszek 2013-01-08, 23:13
Nie wypaliło bo sorry chujowe były, baza malacza czy sraj-ciento klepana w koło Macieju.
Zgłoś
Avatar
mikollajczak 2013-01-08, 23:16 9
Chujowe nie chujowe ale własne, może by sie rozwinęli. Spójrz na hyundai.
Zgłoś
Avatar
trielux 2013-01-08, 23:34
Mamy nawet przyklad bliżej - Skoda
Zgłoś
Avatar
stagger_lee 2013-01-09, 2:27 2
Kurwa, albo taki samochodzik w prototypie był - Beskid. PRL oczywiście nie pomógła w wypchnięciu tego, pomysł przejęło Renault i tak powstało pierwsze Twingo, hit na całą Europę.

@trielux

Skoda to jest chuj, trochę tańszy vw, tyle tam czeskiej techniki co w słońca w dupie.

A Kia czy Hyundai to sami, konsekwentnie, powoli, doszli do całkiem niezłego poziomu.
Zgłoś
Avatar
walentino 2013-01-09, 3:09
Czemu to takie krótkie jest, się pytam?
Zgłoś
Avatar
wympal 2013-01-09, 3:27
@stagger_lee

czeska/czechosłowacka motoryzacja była i jest potęgą w porównaniu do naszej, może dziś skoda jest tylko marką w koncernie ale jest i to znaną na całym świecie. skody polakom głównie kojarzą z modelami, które pochodziły z najbardziej haniebnego dla marki okresu komunizmu, przed II WŚ czesi budowali takie pojazdy że nam się nawet nie śniło.

a prototypy fajne, nawet bardzo fajne zważywszy na czasy w których powstały
Zgłoś
Avatar
stagger_lee 2013-01-09, 3:58
@up

Ja wiem, doceniam, podobają mi się stare Skody, albo Tatry, trzeba lentilkom przyznać, że mieli fajne auta. W poście miałem na myśli Skodę w ostatnich latach, bo gdyby nie vw to podejrzewam, że padliby jak FSO. Bądź co bądź, Favoritka rynku nie podbijała. Dopiero Felicia (już w co-op z vw) podniosła sprzedaż.
Zgłoś
Avatar
fejzez 2013-01-09, 4:04
nie dawno oglądałem reportaż o Koenigsegg'u i jego założycielu, śmiech mnie ogarnia jak widzę te Polskie superprodukcje
Zgłoś
Avatar
BulletRide 2013-01-09, 5:22 1
fejzez napisał/a:

nie dawno oglądałem reportaż o Koenigsegg'u i jego założycielu, śmiech mnie ogarnia jak widzę te Polskie superprodukcje



śmiech mnie ogarnia jak widzę, że nie rozróżniasz sytuacji historyczno-politycznej pomiędzy Polską i Szwecją (w szczególności Szwecją bo Norwegom sie odrobinkę dostało podczas II WŚ ale ci drudzy niewiele później znaleźli ropę)

...napisałem "śmiech"? ...sorry chodziło mi o żal
Zgłoś
Avatar
dziaad 2013-01-09, 8:13
@ Kapral
Sam jesteś chujowy! Sytuacja była jaka była i rzeźbili w czym mieli. Z resztą lepiej kurwa wszystko do gówna porównać, tak jest lepiej, szybciej a na pewno prościej.
Zgłoś
Avatar
mblbn 2013-01-09, 8:23
fajnie się dowiedzieć, że coś takiego istnieje, piwko
Zgłoś
Avatar
Czajol3 2013-01-09, 9:23
Górale? jacy górale nieuku pierd**ony, górale są od Żywca na południe m/w
Zgłoś
Avatar
T................r 2013-01-09, 9:48
redaktor DEBIL.... jestem z BB i nie jestesmy zadnymi goralami. na terenie naszego miasta nie wystepuje zadna gwara, jadac w okoliczne gory nikt tam nie mieszka.... gorale sa w tatrach, a bielsko biala to najzwyklejsza POLSKA, normalnie mowimy, tylko widoki mamy piekniejsze bo góry nas otaczaja
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie