18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Przebiegły Żydek.
P................n • 2013-11-19, 1:43
Pewien żydek zwęszył interes w antykach. Chodził po wsiach i wypytywał wsiurków o stare, niepotrzebne mebelki po dziadkach. Pewnego dnia trafił na chłopa, który wymieniał niedawno meble na nówki z targu, a do stodoły wypieprzył stare. Wchodzą więc we dwóch, a żydowi oczy niemal wyszły z orbit. Między snopkami z sianem stała masa kilkusetletnich antyków niebagatelnej wartości w całkiem dobrym stanie. Kiedy trochę się opanował, mówi do chłopa bez emocji:
- No, no... Trochę tego pan masz... Chyba wezmę.
- A bier pan, na cholere mie to. Powiedz pan jeno, po co panu takie klekoty?
- Wie pan... - zaczął łgać żydek - Węgiel drogi, a tak jak suchych dech nawiozę, to przez zimę pociągnę.
- Ano.
- To ja panu zapłacę z góry, a jutro jakbym pana nie zastał, to wezmę tak czy inaczej.
I dał chłopu kilka ładnych banknotów.
- Panie, dużo to. Za to wyngla byś pan mioł.
- Nie, nie. Zgadza się wszystko. Miłego dnia życzę.
Następnego dnia żyd zajeżdża szczęśliwy pod stodołę z kilkoma pomocnikami. Rozwiera wrota, a tam, pośród snopków siana sterczy stos dech. Żyd pobladł, a w tym momencie wchodzi uradowany chłop i mówi:
- Tyleś pan za ten opał zapłacił, że se myśle, a co mie tam, porąbie w cenie.
Zgłoś
Avatar
T................h 2013-11-19, 6:32 103
No i dwie pieczenie na jednym ogniu - Chop zarobił a i żyd ujebany.
Zgłoś
Avatar
mesiash 2013-11-19, 9:03 2
Spodziewałem się zupełnie innej pointy po dowcipie o żydach z paleniem w piecu w tle...
Zgłoś
Avatar
F................m 2013-11-19, 9:39 3
Ja tu widzę inny morał - masz frajera to go duś i nie przepłacaj!
Zgłoś
Avatar
s................i 2013-11-19, 9:57 8
Spotkałem się z sytuacją że typowy wiejski debil porąbał i spalił meble z 1900 roku.... a meblościanke z dykty z lat 80 se zostawił bo fajna.... do tej pory mi żal dupe sciska, nie dziękuję, nie chce maści ani nie jestem żydem :p
Zgłoś
Avatar
andrewerty 2013-11-19, 10:07 48

Zgłoś
Avatar
P................3 2013-11-19, 11:46
Zacna postawa
Zgłoś
Avatar
Vadim 2013-11-19, 12:03
Miałem 13 lat i podobnie jezdziłem po wsiach kupując antyki. Prawie zawsze miałem tyle towaru, że ojciec musiał po mnie przyjeżdżać Po 18nastce jak prawko zrobiłem to już konkretnie, dalsze trasy, itp.
Zgłoś
Avatar
miken1200 2013-11-19, 13:25
Ta, super historia - szkoda tylko, że w polskim serialu już dawno temu ją widziałem. Dom nad rozlewiskiem czy coś w tym stylu.
Zgłoś
Avatar
lechuwartygrzechu 2013-11-19, 18:46 2
fejk.. prawdziwy żyd nie dał by chłopu tyle
Zgłoś
Avatar
samolot1993 2013-11-19, 23:42
Tak apropo przebiegłego Żydka mi się przypomniało :
Zgłoś
Avatar
de_ent 2013-11-22, 13:33
Scięgnięte z książki ale że ze słowem drukowanym macie do czynienia tylko dostając paragon w tesco to nie będę się z was nabijał. Zgadnijcie tylko z jakiej i kto był autorem
Zgłoś