18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 20:00
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Przeciążenie ok. 9g...
Orlik • 2012-11-10, 12:34
...i jesteś jak warzywo.



Podobne przeciążenie możecie uzyskać kichając - ok. 2,9G, albo kaszląc - ok. 3,5G.
Zgłoś
Avatar
rolerek 2012-11-11, 0:14
Tam nie ma więcej niż 7,5g. Samolot to F/A-18D Blue Engels którego system kontroli lotu (FCS) nie pozwala na uzyskanie większych przeciążeń. Oczywiście można go przestawić ale to wymaga ingerencji techników.
Zgłoś
Avatar
DeJotPe 2012-11-11, 0:15
Tak, tylko ze 173km/h do zera na 66 centymetrach to te 180g miał przez 0,002 sekundy, a tutaj można sobie zaaplikować 9g nawet i przez 20 sekund.
Takie porównanie jest z d*py, bo co innego walnąć w ścianę (uderzenie = obrażenia), a co innego wyciskać z głowy krew ważąc 800kg. Sama ręka wtedy ze 100kg waży, niejeden z was by jej nawet na drążku nie utrzymał...

PS: w Ił-2 sturmovik wycisnąłem 27G: przy lecąc pionowo w dół f-86 sabre uzyskałem prędkość 1 Mach, a potem wyrównałem lot do poziomu tak szybko jak tylko się da. Niestety nie przeżyłem, bo się skrzydła urwały
Zgłoś
Avatar
contowsky 2012-11-11, 0:45
to co mają astronauci powiedzieć
Zgłoś
Avatar
gumol 2012-11-11, 0:59
wpuszczając go z tą gumą do żucia w pysku pokazali, że zależy im na bhp
Zgłoś
Avatar
job_twaju_mać 2012-11-11, 1:02
DeJotPe napisał/a:

Tak, tylko ze 173km/h do zera na 66 centymetrach to te 180g miał przez 0,002 sekundy, a tutaj można sobie zaaplikować 9g nawet i przez 20 sekund.
Takie porównanie jest z d*py, bo co innego walnąć w ścianę (uderzenie = obrażenia), a co innego wyciskać z głowy krew ważąc 800kg. Sama ręka wtedy ze 100kg waży, niejeden z was by jej nawet na drążku nie utrzymał...

PS: w Ił-2 sturmovik wycisnąłem 27G: przy lecąc pionowo w dół f-86 sabre uzyskałem prędkość 1 Mach, a potem wyrównałem lot do poziomu tak szybko jak tylko się da. Niestety nie przeżyłem, bo się skrzydła urwały



0,002 sekundy wystarczyły, żeby połamać mu tyle kości. Przecież nawet jest filmik na sadisticu, gdzie koleś przeżył 46G i nie uderzył w ścianę, tylko szybko wyhamował. Miał rany na plecach od drobinek kurzu w kombinezonie, a wewnątrz ciała wszystko mu się podusiło. Chciałeś zabłysnąć, ale coś nie wyszło.
Zgłoś
Avatar
pepcoh 2012-11-11, 1:02 1
Orlik( napisał/a:

...i jesteś jak warzywo.

Podobne przeciążenie możecie uzyskać kichając - ok. 2,9G, albo kaszląc - ok. 3,5G.



hmm więc kichając jestem w 1/3 warzywem?!
Zgłoś
Avatar
P................e 2012-11-11, 20:09
dzisiaj nad Katowicami 2 latały i robiły masę hałasu. Ktoś coś o tym wie?
Zgłoś
Avatar
pepcoh 2012-11-11, 21:02
@ up no własnie słyszałem jakieś dziwne hałasy za oknem, ale nie chciało mi się nawet wyglądać przez okno...
Zgłoś
Avatar
DeJotPe 2012-11-17, 17:56
Cytat:

0,002 sekundy wystarczyły, żeby połamać mu tyle kości. Przecież nawet jest filmik na sadisticu, gdzie koleś przeżył 46G i nie uderzył w ścianę, tylko szybko wyhamował. Miał rany na plecach od drobinek kurzu w kombinezonie, a wewnątrz ciała wszystko mu się podusiło. Chciałeś zabłysnąć, ale coś nie wyszło.



Chciałeś zrozumieć, ale coś nie wyszło. Co innego uderzenie, gdzie jest dużo G przez ułamki sekundy, a co innego latanie, gdzie masz kilka G, które powoli wyciska ci krew z mózgu.
Zgłoś