18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:10
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 16:10
Przepychanki statków
pazuzu • 2024-08-31, 20:28
Incydent taranowania miał miejsce po raz kolejny na Morzu Zachodniofilipińskim, gdzie filipiński statek straży przybrzeżnej, BRP Teresa Magbanua (MRRV-9701), został staranowany co najmniej trzy razy przez statki należące do chińskiej straży przybrzeżnej, gdy działały w pobliżu Sabina Shoal, zaledwie 123 mil morskich od wyspy Palawan na Filipinach. To drugi incydent taranowania, który miał miejsce w ciągu mniej niż 48 godzin w pobliżu Sabina Shoal.
Morze Południowochińskie uznawane jest za jeden z najbardziej zapalnych punktów Azji Wschodniej. Chiny uznają prawie całe to morze za swoje własne terytorium i spierają się z szeregiem innych państw, w tym z Filipinami, o poszczególne jego obszary.



Zgłoś
Avatar
donkapusta 2024-08-31, 20:36 21
Od kiedy Czesi mają dostęp do morza?
Zgłoś
Avatar
juderaus 2024-08-31, 20:42 5
donkapusta napisał/a:

Od kiedy Czesi mają dostęp do morza?



Mniej więcej od czasu kiedy Szczecin stał się miastem nadmorskim.
Zgłoś
Avatar
TrzeciaPyraNaTaczce 2024-08-31, 20:44 17
Coś czuję, że jak tam jebnie to może być naprawdę gorąco nawet u nas. Sam Tajwan trzyma połowę produkcji podzespołów i procesorów do wszelkich podręcznych urządzeń.

donkapusta napisał/a:

Od kiedy Czesi mają dostęp do morza?



Przecież zaanektowali po referendum Królewiec, jakoś 1.5 roku temu
Zgłoś
Avatar
Siriuz 2024-08-31, 23:31 11
TrzeciaPyraNaTaczce napisał/a:

Coś czuję, że jak tam jebnie to może być naprawdę gorąco nawet u nas. Sam Tajwan trzyma połowę produkcji podzespołów i procesorów do wszelkich podręcznych urządzeń.



Amerykanie pośpiesznie przenoszą te fabryki, a nam zostanie albo 10x drożej brać od Amerykanów, albo pokazać im palec i brać 10x taniej od Chińczyków.
Zgłoś
Avatar
xXPeinXx 2024-09-01, 1:19 10
Gra w statki na wyższym poziomie..
Zgłoś
Avatar
vvariat 2024-09-01, 9:29 3
Bardzo dobrze,niech sobie robią więcej wrogów,nie będziemy musieli się z nimi męczyć w przyszłości
Zgłoś
Avatar
smc 2024-09-01, 14:21 2
Siriuz napisał/a:

Amerykanie pośpiesznie przenoszą te fabryki, a nam zostanie albo 10x drożej brać od Amerykanów, albo pokazać im palec i brać 10x taniej od Chińczyków.



10x od Jankesów. Branie od żółtków to paserstwo. Powinniśmy odciąć ich od rynku zbytu i zagłodzić.
Zgłoś
Avatar
Siriuz 2024-09-01, 14:46 4
smc napisał/a:

10x od Jankesów. Branie od żółtków to paserstwo. Powinniśmy odciąć ich od rynku zbytu i zagłodzić.



To Ty bierz od Amerykanów i odcinaj się od Chin Wyrzuć może już dzisiaj wszystko "made in china"
Zgłoś
Avatar
smc 2024-09-01, 15:12
Wbrew Twoim wyobrażeniom mam niewiele przedmiotów z tego kraju. Samochody, zegarki, ubrania, meble i inne rzeczy codziennego użytku wyższej klasy nie są produkowane w Chinach.
Myślę, że ograniczenie eksportu o 50% wystarczająco ograniczyłoby ekspansję tego państwa, a wraz z nim jego sojuszników.
Zgłoś
Avatar
elim 2024-09-01, 16:16
donkapusta napisał/a:

Od kiedy Czesi mają dostęp do morza?



generalnie to Czesi mają dostęp do morza w porcie W Hamburgu od 1929 roku, a także przez chwilę mieli dostęp do morza w porcie w Szczecinie, stało się to na mocy traktatu wersalskiego na okres 99 lat (za 4 lata ich kontrola nad kawałkiem portu w Hamburgu wg tego wygaśnie).
Zgłoś
Avatar
donkapusta 2024-09-01, 16:18
elim napisał/a:

generalnie to Czesi mają dostęp do morza w porcie W Hamburgu od 1929 roku, a także przez chwilę mieli dostęp do morza w porcie w Szczecinie, stało się to na mocy traktatu wersalskiego na okres 99 lat (za 4 lata ich kontrola nad kawałkiem portu w Hamburgu wg tego wygaśnie).



Tak wiem, chodzi o "wybrzeże czeskie", ale chyba już z niego zrezygnowali jakiś czas temu.
Zgłoś
Avatar
viking19 2024-09-01, 18:23
smc napisał/a:

ograniczenie eksportu o 50% wystarczająco ograniczyłoby ekspansję tego państwa, a wraz z nim jego sojuszników



generalnie to jeden z chujowszych gównonarodów, jeśli chodzi o wyjebanie na wszelkie prawa i reguły.
gównoludzie i tyle, tfu.
Zgłoś
Avatar
Siriuz 2024-09-01, 20:51 1
smc napisał/a:

Myślę, że ograniczenie eksportu o 50% wystarczająco ograniczyłoby ekspansję tego państwa, a wraz z nim jego sojuszników.



Widzę, że tęsknisz za PRLem i pustymi półkami. Ciekaw jestem jak w Twoim kraju nazwali by Pewexy z chińszczyzną
Zgłoś
Avatar
smc 2024-09-01, 21:10
Siriuz napisał/a:

Widzę, że tęsknisz za PRLem i pustymi półkami. Ciekaw jestem jak w Twoim kraju nazwali by Pewexy z chińszczyzną



Pełno jest sklepów z chińszczyzną, Mediamarkt, Ikea, Biedronka, Volvo.

Chodzi o to, aby było więcej sklepów z lokalnym towarem.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie