18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 11:03
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 8:55
Avatar
ZiZU 2013-01-06, 23:30 1
sopeluk napisał/a:



Ale pierdolisz farmazony... Kupujesz sobie dobrą karte i procesor i masz z głowy kilka lat!! Ja mam GTX 560 Ti z AMD 4100 i jak narazie wszystko mi hula na full grafice z 16x MSAA co jest cholernie wymagające. To jest jebany mit ze trzeba co rob wymieniac części, no ale jak kupujesz chujowe komponenty to rezultat masz tylko jeden.



Dlatego kurwa właśnie napisałem że "chociaż NIE trzeba wymieniać komputera co rok(...)" Nie wiem czy pamiętasz te czasy, ale kupując komputer w 2002-2005r. trzeba się było spodziewać że za rok/dwa będzie on chuja warty. Jeszcze tych kilka lat temu rynek sprzętu desktop'owego rozwijał się fhui szybko, teraz jest to proces coraz wolniejszy, tzn. dalej się rozwija, ale już nie w kierunku grafiki, a bardziej w kierunku magazynów danych - USB 3.0, coraz powszechniejsze dyski ssd, standaryzacja blu-ray...
Szczerze powiedziawszy to na high-end'owym sprzęcie sprzed 5 lat nadal pogramy w większość gier na full detalach. A Twoja 560Ti będzie na szczycie listy cena/wydajność jeszcze przez około rok, gdzie karta wyszła na rynek ok. 08.2011r.
Teraz wydając na desktop'a ~3000zł mamy zestaw który w dobrej rozdziałce będzie rozpierdalał praktycznie wszystkie gry na full przez następne 5 lat.
Wyobrażasz sobie że na karcie grafiki z 2002 pogramy w jakieś dobre gry w 2007? Całkowicie inna technologia, nie tylko gra nie będzie działać na full - w ogóle się nie odpali.

shin69 napisał/a:

@up Mam trochę starszy zestaw z 2007, tj. C2D E6420, 9800GTX+ z 1GB i 6GB DDR2 (swoją drogą nic prawie nie wydałem na dwa ostatnie podzespoły, GPU "pożyczone" z komputera kuzynki a kostki RAM wyjęte z niby uszkodzonego kompa, też od rodzinki ) i jak na razie mocy nie brakuje, w większości nowe gry chodzą na maksimum. Wymienię go, jak się sam zepsuje albo dojdzie duża ilość gotówki (w co raczej wątpię).



Sam miałem bardzo podobny zestaw, który kupiłem ok. 5-6 lat temu. Owszem większość gier chodzi na full. To właśnie pokazuję jak technologia stoi w miejscu, gdzie jeszcze kilka lat temu zmieniała się w zastraszającym tempie.
Zgłoś