jak się nie przewrócisz to sie nie nauczysz...
wszystkim ekspertom podaję przykład przykład wtryskarki CNC
Że ktoś pozwolił na pracę z otwartymi drzwiami
Że ktoś pozwolił na pracę z otwartymi drzwiami
przecież to wtryskarka nie żadne cnc
Dlaczego nikt wtryskarki nie nazywa CNC. Dlatego, że w przeciwieństwie do plotera, tokarki i frezarki, do niej nie robi się projektów w programach CAD-owskich. Wystarcza obsługa przez panel. Pilarka pozioma może mieć sterowanie komputerowe do ustawienia wymiaru, czy konta cięcia, ale nikt tego CNC nigdy nie nazwie. Panelówka potnie ci całą płytę na formatki, ale też nikt jej nie nazwie CNC. TERAZ NAWET KIBLE MAJĄ STEROWANIE KOMPUTEROWE i co? I gówno, nie jest to CNC. Proponuję najpierw sprawdzić, jak definiuje się urządzenie numeryczne, a później pierdolić głupoty. Same biurowy się tu udzielają.
Wracając do wtryskarek, mamy obecnie wtryskarki CNC, ale oprócz odlania i wysrania "miski' na taśmociąg, mogą one jeszcze dany element dodatkowo obrobić.
Masa urządzeń posiada sterowanie za pomocą mikroprocesorów, ale w nazwie nie wystąpi CNC. Nazywanie wszystkiego co ma komputer (np. maszynek do lodów) CNC, to tak jak by mówić lekarz, czy informatyk, na całą gamę specjalistów.
Zabezpieczenie zdjęte, lub zablokowane, nastawiacz grzebie przy maszynie i se "ułatwił" pracę.
Ale sterowana numerycznie łeśle
Wszystko. Ustawiam wtryskarki już kilka lat i jeżeli nie mówimy o jakiś starociach z lat '70 (które są nc) to praktycznie każdą wartość wybierasz za pomocą cyferek na "komputerze" - dlatego "CNC".
Przynajmniej ogarnięty majster wie jak zluzować nacisk, a nie jak u chińczyków wszyscy biegają, bo jedyny jako tako znający zasadę działania rozpłaszcza się pod ramieniem robota.
Trzeba patrzeć gdzie się ręce wkłada i też dupne z mostkowanie tych drzwi żeby produkcja była szybsza