18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 46 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Publiczny rejestr pedofilów
t................1 • 2015-12-10, 16:01
Nienawidzę polityki i zawsze unikam tematów z nią związanych, a tym bardziej nie udostępniam tych pierdół. Jednak ten temat mnie mocno zaciekawił i myślę, że warto wam sypnąć kilka cytatów.
Chodzi o publiczny rejestr pedofilów, do którego każdy z nas będzie mógł zajrzeć za pośrednictwem internetu i sprawdzić, czy sąsiad nie jest przypadkiem podczłowiekiem.

Cytat:

Projekt przewiduje, że "instytucje zajmujące się dziećmi będą zobowiązane sprawdzać w rejestrze, czy kandydaci do pracy są karani za przestępstwa pedofilskie" Ponadto "sprawcy dopuszczający się przestępstw pedofilskich ze szczególnym okrucieństwem oraz w recydywie będą objęci publicznym rejestrem dostępnym dla każdego".



Słowa wiceministra sprawiedliwości, Patryka Jakiego, w wywiadzie dla Radia ZET:
Cytat:

...przygotowaliśmy projekt ustawy, który był wczoraj prezentowany na konferencji prasowej i on jest oparty, ten projekt ustawy jest na rozwiązaniach, które już funkcjonują we Francji i w Wielkiej Brytanii, tzn. stworzymy rejestr pedofilów, to znaczy taki rejestr, do którego każdy z nas ja, pani będzie mógł zaglądnąć i sprawdzić.

Że jeżeli na przykład w moich okolicach, gdzie moje, bądź pani dzieci, bądź rodzina przebywa pojawi się jakiś nowy sąsiad, wydaje się miły, itd., ale zaprasza gdzieś dziecko, to każdy z nas w internecie będzie mógł zobaczyć, sprawdzić, czy to jest osoba, która wcześniej była skazana na przykład za przestępstwa pedofilskie ze szczególnym okrucieństwem, bądź popełniała je w recydywie.



źródło: di.com.pl/rzad-szykuje-internetowy-publiczny-rejestr-pedofilow-53924
Zgłoś
Avatar
Kuriki 2015-12-10, 23:45
Niby fajnie ale jednak można się włamać na serwer (już nie wspominając o tym, że pani urzędniczka Grażyna się zagada z Basią i się pomyli i wstawi nie to nazwisko co trzeba) i wpisać nazwiska ludzi, którzy są totalnie niewinni. Mogą też pojawić się nadużycia w stylu grożenia, że jak się pan/pani X nie zgodzi na coś (np sprzedaż firmy za symboliczną sumę) to w tym rejestrze wyląduje jego/jej nazwisko i zdjęcie. Więc ja nie jestem "za".
Zgłoś
Avatar
miggyac 2015-12-13, 23:23
Kuriki napisał/a:

Niby fajnie ale jednak można się włamać na serwer (już nie wspominając o tym, że pani urzędniczka Grażyna się zagada z Basią i się pomyli i wstawi nie to nazwisko co trzeba) i wpisać nazwiska ludzi, którzy są totalnie niewinni. Mogą też pojawić się nadużycia w stylu grożenia, że jak się pan/pani X nie zgodzi na coś (np sprzedaż firmy za symboliczną sumę) to w tym rejestrze wyląduje jego/jej nazwisko i zdjęcie. Więc ja nie jestem "za".



Wydaje mi się, a nawet jestem pewien że szary człowiek nie miałby dostępu do edycji osób. Bylibi ludzie za to odpowiedzialni, Grażyna z Basia jedynie będą mogły wpisać dane podejrzanej osoby i sprawdzić czy widnieje na liście.
Zgłoś
Avatar
t................1 2015-12-13, 23:34
miggyac napisał/a:



Wydaje mi się, a nawet jestem pewien że szary człowiek nie miałby dostępu do edycji osób. Bylibi ludzie za to odpowiedzialni, Grażyna z Basia jedynie będą mogły wpisać dane podejrzanej osoby i sprawdzić czy widnieje na liście.



Chodzi o to, że na każdy serwer da się włamać i np. zmodyfikować dane na nim się znajdujące. Kwestia tego, jak się zabezpieczą i kiedy pojawi się ktoś z odpowiednio dużą wiedzą i umiejętnościami, żeby to zrobić.
Zgłoś