18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 3 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Avatar
Andrzejas 2023-12-17, 19:02 1
Kesmin napisał/a:

Masz film jako dowod, ze nie bylo tam psa ani mojej starej wiec generalnie wypierdalaj brake check w niektorych krajach jest karany i to bradzo



No dobrze. Więc powodem nagłego hamowania była awaria hamulców. Nie wiem... ABS przyświrował. Bez różnicy.
W niektórych krajach to jest karane, ale nie u nas. U nas zawsze jesteś winny, jak wjedziesz komuś w dupę, bo masz pierdolony obowiązek zachować bezpieczną odległość w razie potrzeby takiego nagłego hamowania. A już na pewno powinien podpowiadać to rozsądek, kiedy jedziesz na dwóch kółeczkach stykających się z asfaltem na powierzchni 4 cm2.

Low- napisał/a:

wyrok Sądu Okręgowego w Poznaniu z 20 kwietnia 2021 r. (IV Ka 255/21) dokladnie takie było tłumaczenie w tej sprawie. w polsce za takie działanie do 5 k grzywny.



Apelacja i do śmieci ten wyrok. Mam prawo hamować na drodze do zera, bo mam prawo mieć np awarię, jak opisałem to w powyższym, drugim, przykładzie. Jak jedziesz za mną i się we mnie wjebiesz, to ZAWSZE jest twoja wina. ZAWSZE.
Przecież nikt temu z tyłu nie kazał się wpierdalać w tego z przodu! Sam w niego wjechał!
kurde... co wy pierdolicie?
Zgłoś
Avatar
R................N 2023-12-17, 19:41
Andrzejas napisał/a:

No dobrze. Więc powodem nagłego hamowania była awaria hamulców. Nie wiem... ABS przyświrował. Bez różnicy.
W niektórych krajach to jest karane, ale nie u nas. U nas zawsze jesteś winny, jak wjedziesz komuś w dupę, bo masz pierdolony obowiązek zachować bezpieczną odległość w razie potrzeby takiego nagłego hamowania. A już na pewno powinien podpowiadać to rozsądek, kiedy jedziesz na dwóch kółeczkach stykających się z asfaltem na powierzchni 4 cm2.
Apelacja i do śmieci ten wyrok. Mam prawo hamować na drodze do zera, bo mam prawo mieć np awarię, jak opisałem to w powyższym, drugim, przykładzie. Jak jedziesz za mną i się we mnie wjebiesz, to ZAWSZE jest twoja wina. ZAWSZE.
Przecież nikt temu z tyłu nie kazał się wpierdalać w tego z przodu! Sam w niego wjechał!
kurde... co wy pierdolicie?



Mylisz się Andrzejku, takie hamowanie musi być uzasadnione, każdy policjant zapyta się ciebie z jakiego powodu wykonałeś awaryjne hamowanie. Możesz sobie kłamać dowoli, jeśli policjant uzna, że wykonałeś ten manewr bez konkretnej przyczyny, to leżysz i kwiczysz a ubezpieczalnia może odmówić wypłaty odszkodowania. Tak jest synuś w Polsce a jak w innych krajach, to nie wiem.
Zgłoś
Avatar
Juzwa 2023-12-17, 19:51 2
Andrzejas napisał/a:

Sam w niego wjechał!
kurde... co wy pierdolicie?



Pierdolą, bo mają prawo jazdy na rowerek "Bobo" wystawione przez mamusię.
Art. 19. - [Bezpieczna prędkość. Odstęp między pojazdami] - Prawo o ruchu drogowym.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2023.1047 t.j.Akt obowiązujący
Wersja od: 28 października 2023 r. do: 31 grudnia 2023 r.
Art. 19. [Bezpieczna prędkość. Odstęp między pojazdami]
1. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.
2. Kierujący pojazdem jest obowiązany:
1) jechać z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierującym;
2) hamować w sposób niepowodujący zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia;
3) utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu.
3. Poza obszarem zabudowanym, na jezdniach dwukierunkowych o dwóch pasach ruchu, kierujący pojazdem objętym indywidualnym ograniczeniem prędkości albo pojazdem lub zespołem pojazdów o długości przekraczającej 7 m jest obowiązany utrzymywać taki odstęp od pojazdu silnikowego znajdującego się przed nim, aby inne wyprzedzające pojazdy mogły bezpiecznie wjechać w lukę utrzymywaną między tymi pojazdami. Przepisu tego nie stosuje się, jeżeli kierujący pojazdem przystępuje do wyprzedzania lub gdy wyprzedzanie jest zabronione.
3a. Kierujący pojazdem podczas przejazdu autostradą i drogą ekspresową jest obowiązany zachować minimalny odstęp między pojazdem, którym kieruje, a pojazdem jadącym przed nim na tym samym pasie ruchu. Odstęp ten wyrażony w metrach określa się jako nie mniejszy niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący, wyrażonej w kilometrach na godzinę. Przepisu tego nie stosuje się podczas manewru wyprzedzania.
4. Poza obszarem zabudowanym w tunelach o długości przekraczającej 500 m, kierujący pojazdem jest obowiązany utrzymywać odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż:
1) 50 m - jeżeli kieruje pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t lub autobusem;
2) 80 m - jeżeli kieruje zespołem pojazdów lub pojazdem niewymienionym w pkt 1.
5. Organ zarządzający ruchem na drogach może zmniejszyć lub zwiększyć za pomocą znaków drogowych dopuszczalny odstęp, o którym mowa w ust. 4, w zależności od obowiązującej w tunelu dopuszczalnej prędkości.
Zgłoś
Avatar
L................z 2023-12-17, 20:15 1
Juzwa napisał/a:

Pierdolą, bo mają prawo jazdy na rowerek "Bobo" wystawione przez mamusię.
Art. 19. - [Bezpieczna prędkość. Odstęp między pojazdami] - Prawo o ruchu drogowym.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2023.1047 t.j.Akt obowiązujący
Wersja od: 28 października 2023 r. do: 31 grudnia 2023 r.
Art. 19. [Bezpieczna prędkość. Odstęp między pojazdami]
1. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.
2. Kierujący pojazdem jest obowiązany:
1) jechać z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierującym;
2) hamować w sposób niepowodujący zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia;
3) utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu.
3. Poza obszarem zabudowanym, na jezdniach dwukierunkowych o dwóch pasach ruchu, kierujący pojazdem objętym indywidualnym ograniczeniem prędkości albo pojazdem lub zespołem pojazdów o długości przekraczającej 7 m jest obowiązany utrzymywać taki odstęp od pojazdu silnikowego znajdującego się przed nim, aby inne wyprzedzające pojazdy mogły bezpiecznie wjechać w lukę utrzymywaną między tymi pojazdami. Przepisu tego nie stosuje się, jeżeli kierujący pojazdem przystępuje do wyprzedzania lub gdy wyprzedzanie jest zabronione.
3a. Kierujący pojazdem podczas przejazdu autostradą i drogą ekspresową jest obowiązany zachować minimalny odstęp między pojazdem, którym kieruje, a pojazdem jadącym przed nim na tym samym pasie ruchu. Odstęp ten wyrażony w metrach określa się jako nie mniejszy niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący, wyrażonej w kilometrach na godzinę. Przepisu tego nie stosuje się podczas manewru wyprzedzania.
4. Poza obszarem zabudowanym w tunelach o długości przekraczającej 500 m, kierujący pojazdem jest obowiązany utrzymywać odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż:
1) 50 m - jeżeli kieruje pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t lub autobusem;
2) 80 m - jeżeli kieruje zespołem pojazdów lub pojazdem niewymienionym w pkt 1.
5. Organ zarządzający ruchem na drogach może zmniejszyć lub zwiększyć za pomocą znaków drogowych dopuszczalny odstęp, o którym mowa w ust. 4, w zależności od obowiązującej w tunelu dopuszczalnej prędkości.


Kurwa. Do wszystkich napinaczy co
Maja prawko jeszcze na listki klonowym. To co się tam odjebalo było na drodze publicznej miejskiej czy jak to nazwiecie. Hamuje do zera bo
Mi wyskoczył pies kot, nawet jak ki się wydawało ze przebiegł bo miałem chwilową pomroczność jasną… to ten z tylu ma zachować odleglosc i ostrożność. Policjant może wam obciągnąć co najwyżej. Kto wjeżdża w dupe winny. Nie tylko pedalstwa ale kolizji. Za co macie prawo jazdy? Gala na egzaminie?
Zgłoś
Avatar
0................1 2023-12-18, 3:36 1
juz sie nie zesrajcie, napomne ze ten motorek kosztuje tylko 140tys zl w salonie
Zgłoś
Avatar
eMJay8086 2023-12-18, 20:41
@ 001
Ale to są Stany
A to auto kosztuje tam więcej niż ten motorek.
Tylko co z tego?
Zgłoś
Avatar
Neferette 2023-12-19, 0:23
Proste, wina kierowcy auta, że zatrzymał się bez wyraźnego powodu - mandacik, a Pan motocyklista nie zachował bezpiecznej odległości, cyk mandacik i sprawca wypadku
Zgłoś
Avatar
Andrzejas 2023-12-19, 17:58
RobsoN napisał/a:

Mylisz się Andrzejku (...)



Low- napisał/a:

wyrok Sądu Okręgowego w Poznaniu z 20 kwietnia 2021 r. (IV Ka 255/21) (...).



juderaus napisał/a:

Nieuzasadnione ostre hamowanie. (...)



Dobra koledzy, mądrale. User Juzwa przytoczył akty prawne potwierdzające moją rację. Co macie teraz do powiedzenia? Bo mnie nie interesują wasze wspomnienia mięczaków, którzy dali sobie wmówić jakieś bzdury przez pierwszego lepszego policjanta.

Nie ma czegoś takiego, jak nieuzasadnione hamowanie, bo można je uzasadnić na tysiąc sposobów, których nikt nie jest w stanie zweryfikować. Jeśli zeznam, że zahamowałem, bo miałem przez chwilę mroczki w oczach, to nawet biegły lekarz sądowy nie jest w stanie tego podważyć. Mogę sobie zatem hamować do zera gdzie tylko mi się spodoba, bo to jazda jest warunkowa, a nie stanie w miejscu, gamonie! Nie muszę mieć żadnych powodów, aby się zatrzymać, ale za to muszę mieć powody, aby jechać.

RobsoN napisał/a:

To dla tych co nie wiedzą, ten motocykl to BMW 1000RR za bagatela 100tys zł. Zajebałbym skurwysyna z Subaru gołymi rękami… Na szczęście chłopak miał kamerkę i jakieś pieniądze z ubezpieczenia dostanie, szkoda tylko moto.



Co to za różnica ile ta pierdziawka kosztuje? Jakby dobrał sobie motorynkę adekwatnie do umiejętności, to byłby stratny 200 zł a nie tysiące. Jak idziesz do obory, to też się na galowo ubierasz, żeby potem obwiniać krowy, że smoking sobie gównem ujebałeś?
No i to nagranie nie działa na jego korzyść, bo widać na nim, jak pojazd go poprzedzający hamuje, a ten się w niego wpierdala, co czyni go winnym. Lepiej dla niego, żeby jednak usuną to nagranie i ubezpieczalni kity wkręcał, że strzeliła mu opona i się przewrócił.
Zgłoś
Avatar
Low- 2023-12-22, 15:14
Andrzejas napisał/a:

Dobra koledzy, mądrale. User Juzwa przytoczył akty prawne potwierdzające moją rację. Co macie teraz do powiedzenia? Bo mnie nie interesują wasze wspomnienia mięczaków, którzy dali sobie wmówić jakieś bzdury przez pierwszego lepszego policjanta.
Nie ma czegoś takiego, jak nieuzasadnione hamowanie, bo można je uzasadnić na tysiąc sposobów, których nikt nie jest w stanie .



Ale Ty głupoty pierdolisz to jest szok. Oczywiście że jest coś takiego jak nieuzasadnione hamowanie a potwierdzają to wyroki sądów. A jeszcze bardziej Ci piana z pyska poleci jak Ci napisze że wcale nie musi dojść do kolizji żeby ukarać typa mandatem który hamuje "na złość" xd teraz cytuje osobe siedzącą w tym - "Ten gosciu musi jeszcze troche chlebka zjeść bo robi z siebie debila w internecie" koniec cytatu
Zgłoś