18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
... za 1% wartości.

Cytat:

99-procentowa bonifikata

Nowa parafia powstanie w dzielnicy Zwięczyca na nowo wybudowanym osiedlu przy ulicach Architektów i Zawiszy. Tam zostanie wybudowany kościół, a wcześniej przeniesiona drewniana kaplica z ulicy Rejtana, gdzie obecnie znajduje się parafia pw. św. Jadwigi.

18-arowa działka należąca do miasta, na której stanie nowy kościół, decyzją radnych Rzeszowa zostanie sprzedana bez przetargu diecezji rzeszowskiej z 99-procentową bonifikatą. Taka forma transakcji jest zgodna z prawem, jeśli działka jest zbywana na rzecz kościołów lub związków wyznaniowych i przeznaczona pod budowę nowej świątyni.



Jak widzę coś takiego to mi się nóż w kieszeni otwiera. Miasto nie ma co robić z wolnymi działkami? Niech przeznaczą je na cele rekreacyjne, wybudują miejsca, gdzie młodzież będzie mogła spędzić czas ale nie - najlepiej wybudować kolejny kościół żeby stare mohery miały gdzie paciory klepać.
Z drugiej strony - idą wybory więc cały zdewociały elektorat PiSu złoży wielki pokłon temu zacnemu czynowi.

Tutaj macie źródło co byście nie pomyśleli, że gimboateista wyssał sobie z palca te informacje.
Zgłoś
Avatar
makaba 2014-10-29, 19:42 1
labamba333 napisał/a:

Co kurwa?? Że niby komuna ukradła kościołowi ziemię?? Ta zbrodnicza organizacja, przez tysiąc lat, wymuszeniami, szantażem, omamianiem i podżeganiem starych zniedołężniałych ludzi, wymuszała zapisy, przejmowała majątki, pomnażała swoje imperium w tym biednym, zacofanym kraju osiągając szczyt potęgi w dwudziestoleciu międzywojennym, gdzie cieszyła się nieograniczoną swobodą w swoim przestępczym procederze. Komuna tylko wyrównała rachunek. Nikt nie spytał skąd kościół miał tyle ziemi, a tu jest sedno. WYŁUDZIŁ !!



Przepraszam bardzo, masz może jakieś wiarygodne źródła potwierdzające twoje teorie. Jakieś dokumenty urzędowe, akta, itp.?
Zgłoś
Avatar
Radbug 2014-10-29, 19:45
@up
Otóż ktoś się spytał. Wystarczyłoby chodzić od czasu do czasu na zajęcia z historii w szkole podstawowej by wiedzieć o nadaniach ziem dla duchownych,przekazania sporych części majątków od bogatych ziemian dla synów wstępujących do stanu duchownego,fundacji kościołów jako wotum za zwycięstwo/przeżycie bitwy lub po prostu najzwyklejszych zakupach potwierdzonych licznymi legalnymi dokumentami. O wymuszeniach i szantażach kościoła jako organizacji,tylko po to by zdobyć jakiś kawałek ziemi nie słyszałem-oświeć nas panie gimbo-ateuszu jakimiś źródłami na ten temat,bądź przestań się ośmieszać. Jeśli jakaś ziemia rzeczywiście była nielegalnie pod władaniem kościoła to komuna mogła ją słusznie odebrać,ale co z 99,999999% legalnej jego własności? Też wyrównanie rachunku? Pozdrawiam.
Zgłoś
Avatar
contowsky 2014-10-29, 20:03
u nas w kraju to norma
Zgłoś
Avatar
korinogaro 2014-10-29, 20:56
Nie jestem wierzący ale skąd kurwa wiecie że mieszkańcy dzielnicy nie chcieli tam kościoła? Może męczyli radę miasta o kościół w swojej okolicy zwłaszcza że nieużytek był no to rada poszła im na rękę.
Zgłoś
Avatar
wciazszukam 2014-10-29, 21:15 2
Wolf3D napisał/a:

@mazurpl

Nic nie zrobili? Pognali czerwoną zaraze daleko za granice.



Najlepszy żart jaki ostatnio słyszałem. Za jaką kurwa granicę? Kogo pognali?! Przecież wszyscy członkowie PZPR płynnie zasilili szeregi wszelkich instytucji utworzonych po okrągłym stole.

A propos okrągłego stołu, to cytując Pana S. Michałkiewicza: "Trzeba wiele zmienić, żeby wszystko zostało po staremu."

Mam wrażenie, że większość obywateli jest zanurzona w jakimś letargu i nijak nie potrafi dostrzec, a co dopiero zrozumieć, co dzieje się wokół nich.

Macie w telewizji teatrzyk: politycy się kłócą, mają ładne spoty z chwytliwymi sloganami, obiecują, straszą opozycją, krążą wokół chwytliwych acz niekoniecznie ważnych tematów, tratata, itd. Pospólstwo się tym ekscytuje, chodzi na wybory, wierzy w idee przemycone im przez media tylnymi drzwiami i myśli że biorąc udział w tym teatrzyku zmienia świat na lepsze. Takiego chuja!

Jedyny sposób, aby na tym świecie było lepiej, to wypiąć się na tych pierdolonych darmozjadów piastujących stanowiska (bo pracą tego nazwać nie można), olać wybory, olać TV, olać podatki i robić swoją robotę. Gdyby te świnie się nagle zorientowały że źródełko się urwało, wpadliby w panikę - to byłby piękny widok.

Tutaj zacznie się socjalistyczne pierdolenie lemingów: "aaa, a co z opieką zdrowotną, z emeryturami, z drogami, z orlikami, ze szkołami, z wojskiem, itd." Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie. Czy zawsze musicie mieć wszystkie rozwiązania podane na tacy? Zawsze pani reporter musi wam powiedzieć co macie sądzić o materiale, który przed chwilą zobaczyliście w dzienniku? Nie możecie sami wyciągać wniosków i posługiwać się logiką?

Uczciwi ludzie, którzy nie boją się pracy, zawsze dadzą sobie radę. Pasożyty natomiast powinny wyzdychać z głodu. Ludzkość powinna powrócić do korzeni i przywrócić selekcję naturalną. Słabe jednostki nie powinny się mnożyć i przekazywać genów dalej. Obecnie chronimy słabych i głupich. Kto mnoży się najszybciej? Patologia na socjalu - 6 dzieci to standard. Dzieci, z których większość zostanie modelowymi idiotami jak tatuś i mamusia. Porządny, uczciwy i dobry człowiek nie będzie miał dziecka, jeśli wie, że ciężko będzie mu to dziecko utrzymać. Niestety w socjalizmie jest w chuj ciężko, bo trzeba łożyć hajs na armię urzędasów i kolejną armię nierobów i nieudaczników. Dalsze podtrzymywanie światowego socjalizmu zaprowadzi ludzkość donikąd.
Zgłoś
Avatar
ellsworth 2014-10-29, 21:43 2
Prze skurwysyny w tych czarnych sukienkach są! Jezus w ubóstwie żył, a oni sobie pałace budują jeszcze mówią, ze na chwałę bożą! Ale to jeszcze nic w porównaniu do absolutnie bezkresnej, rzekłbym nieskończonej niczym ich bóg, głupoty stada baranów, które jeszcze wspierają tą złodziejską instytucję uznając się za jej wyznawców.
Mam nadzieję, że w końcu dojdzie do tego, że jakiś oszołom co się do władzy dorwie za taki 1% sprzeda np. Warszawskie Łazienki i powstanie w ich miejsce jebutny meczet. Może wtedy się stado debili ocknie do czego prowadzi plucie na Konstytucję mówiącą o świeckości państwa, ale wtedy będzie już pewnie za późno. Na pohybel temu zjebanemu krajowi i jego debilnym mieszkańcom.
Zgłoś
Avatar
Zbyszek998 2014-10-29, 22:27 1
Heh, My klechy przynajmniej żyjemy jak ludzie
Zgłoś
Avatar
Pabjan 2014-10-29, 22:41
Podkarpacie to ja i tak bym oddał za darmo Ukraińcom. Jak tam jeździłem przez kilka lat , w robocie dość często. To zauważyłem, że za Tarnowem Polska się kończy.
Zgłoś
Avatar
darnok112 2014-10-30, 7:17
Nie chciałbym tutaj jakoś bronić kościoła w Rze, ale musicie wiedzieć zanim się wypowiecie ile miasto najpierw zapierdoliło kościołowi terenu. Nie znacie tematu drodzy sadole.

zajmijcie się lepiej tym co działo się np w kolbuszowej (specjalnie z małej) oddano za 1zł meczet, który został wyremontowany, by po 2 latach kupić jego ruinę za 200 tyś złotych z kieszeni podatników!!!

Pabjan napisał/a:

Podkarpacie to ja i tak bym oddał za darmo Ukraińcom. Jak tam jeździłem przez kilka lat , w robocie dość często. To zauważyłem, że za Tarnowem Polska się kończy.



Ja ci kurwa oddam jakikolwiek teren, zdrajco. Takich jak ty powinniśmy rozstrzelać w pierwszej kolejności jak przyjdzie wojna. W 39' też tak myśleli. Sląsk też oddasz? Zauważ że tu wszyscy walczyli za kraj, praliśmy się z ukraińcami a oni robili nam masakry, W każdym nawet niewielkim miasteczku był stawiany opór najeźdźcy, było tego tyle że w Internecie nie można znaleźć informacji o wielu bitwach. Zawsze tu był patriotyzm, moje miasteczko do tej pory nie odbudowało się po wojnie. (mimo że korupcja tu jest wielka teraz).
Zgłoś
Avatar
le_Roi_des_fous 2014-10-30, 8:31
Pabjan napisał/a:

Podkarpacie to ja i tak bym oddał za darmo Ukraińcom. Jak tam jeździłem przez kilka lat , w robocie dość często. To zauważyłem, że za Tarnowem Polska się kończy.

To zabawne jestem z podkarpacia troche kraju zwiedziłem i takich wioch jakie widziałem na zachodzie kraju na podkarpaciu niema. Przestałem również narzekać na drogi bo to co widziałem w innych regionach kraju to masakra.
Zgłoś