18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:43
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
🔥 Sportowe osiągnięcie - teraz popularne
Rafał Sonik i Rajd Egiptu
Moodyxcore • 2014-05-27, 0:13

Cytat:

Rafał Sonik zakończył Rajd Faraonów potrójnym sukcesem. W stawce quadów zdeklasował konkurentów, w cuglach wygrywając konkurencję i umacniając się w fotelu lidera Pucharu Świata FIM. Jednocześnie stał się pierwszym quadowcem, który zdołał stanąć na podium w łącznej klasyfikacji motocyklowej. Co więcej krakowianin sięgnął po koronę rajdów FIM, wygrywając we wszystkich lokalizacjach, gdzie w przeciągu ostatnich pięciu lat odbywały się przystanki cyklu.

Ostatni, etap Rajdu Faraonów prowadził ponownie przez malownicze tereny piaszczystych wydm, doprowadzając rajdowców wprost na metę pod piramidami w Gizie. Rafał Sonik tym razem w rywalizacji z motocyklistami zajął piąte miejsce, ale to wystarczyło, by o dziesięć minut wyprzedzić Stafano Chiuso w klasyfikacji generalnej. Tym samym „SuperSonik” stał się pierwszym w historii quadowcem, który stanął na podium klasyfikacji łącznej.

W Egipcie zabrakło co prawda motocyklowych gwiazd, bo z udziału zrezygnowali tacy zawodnicy jak Marc Coma, Paulo Goncalvez, czy Jordi Villadoms. Gdyby jednak każdy z nich przyjechał do Egiptu, z pewnością zdziwiłby się nie tylko poziomem rywalizacji, ale również trudnością trasy. Tak wymagających odcinków specjalnych już dawno nie było w cyklu Pucharu Świata. Próby nie wytrzymywali kierowcy oraz ich maszyny, które „sypały się” niczym saharyjski piasek.

W klasie quadów Sonik był na każdym etapie bezkonkurencyjny i dodał kolejne 20 punktów do swojego konta w klasyfikacji Pucharu Świata. Co więcej, Rajd Faraonów był ostatnim brakującym rajdem do kolekcji jego „skalpów”. Krakowianin przynajmniej raz wygrał zmagania we wszystkich miejscach, w których w ostatnich pięciu latach FIM organizował zmagania czterokołowców w ramach Pucharu Świata.

- Ten rajd był piękny i widowiskowy, ale też trudny oraz bezwzględny. Wejście na wspólne podium z motocyklistami było dla mnie bardzo znaczące i zapamiętam tę chwilę do końca życia. Ze zdobycia korony rajdów nawet nie zdawałem sobie sprawy. Dopiero mój zespół przekazał mi tę informację, która była taką wisienką na torcie i ukoronowaniem fantastycznych pięciu dni na Saharze – podsumował Rafał Sonik.

Wyniki 5. etapu:
1. Rafał Sonik (POL) 3:57.02
2. Cavadonga Fernandez Suarez +1:00.33
3. Eduardo Marcos Echaniz (ESP) + 1:08.30

Klasyfikacja generalna na zakończenie rajdu:
1. Rafał Sonik (POL) 21:06.41
2. Stefano Dalla Valle (ITA) + 13:59.58
3. Eduardo Marcos Echaniz (ESP) + 22:19.49



WIELKIE BRAWA I KRATA PIWA DLA RAFAŁA

Ps a i tak dalej piłka nożna sportem narodowym wtf ?
Zgłoś
Avatar
RockyWood 2014-05-27, 0:17 1
brawo brawo - gratuluję mu mimo nawet tego, że w jego galerii obok mnie jest ohydnie drogo
Zgłoś
Avatar
lewoskrzydlowy 2014-05-27, 0:56 4
Wielkie brawa dla Sonika!

Odnośnie PS. Tak - piłka nożna sportem narodowym bo każdy małolat grał w piłkę na podwórku, a nie jeździł na kładach. Chyba, że Ty urodzony już po powstaniu demotywatorów to szczerzę współczuję.

pozdrawiam serdecznie
Zgłoś
Avatar
T................X 2014-05-27, 1:08
Moodyxcore napisał/a:

Ps a i tak dalej piłka nożna sportem narodowym wtf ?



A co zapierdalanie na quadzie?
Zgłoś
Avatar
panchamityle 2014-05-27, 1:46 1
Kolejny rewolucjonista, sport narodowy będzie ustalał zgodnie z odnoszonymi sukcesami. Pogódź się z tym, że to piłka wywołuje emocje w największej grupie ludzi w Polsce i nie zapowiada się na zmiany. Skoro poziom jest tak chujowy i od 30 lat dalej to ludzi fascynuje, to tak będzie do końca. Amen, alleluja. A Sonikowi piwko
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2014-05-27, 9:54
dobry koles. zastanawia mnie czemu dalej wciskaja tam czachora i dabworskiego bo juz ich czas chyba minalk, na poczatku szlo im jeszcze jako tako ale teraz to raczej slabiutko, napewnoznalazloby sie troche swiezej krwi ktora chcialaby sie wykazac
Zgłoś
Avatar
alpha33 2014-05-27, 18:00
Brawa i gratulacje, oby tak dalej i oby udało mu sie zdobyć 1 miejsce w nastepnym dakarze.
Zgłoś
Avatar
Panich 2014-05-27, 18:01
co to kurwa teleexpress do chuja?
Zgłoś
Avatar
kuba1233 2014-05-27, 18:06 1
Klasyfikacja generalna na zakończenie rajdu:
1. Rafał Sonik (POL) 21:06.41
2. Stefano Dalla Valle (ITA) + 13:59.58

czy ja dobrze rozumiem 14 godzin kurwa straty

"Co więcej krakowianin sięgnął po koronę rajdów FIM, wygrywając we wszystkich lokalizacjach, gdzie w przeciągu ostatnich pięciu lat odbywały się przystanki cyklu."
zagadka się wyjaśniła pewnie maczety na trasie rozrzucał i reszta musiała prowadzić quady
tak serio to brawa i gratulacje panie Sonik. Nawet nazwisko ma dobre do zapierdalania
Zgłoś
Avatar
shavo123 2014-05-27, 18:37
Kuba Giermaziak wygrał 2 dni temu GP Monako w Porshe SuperCup i media milczo
Zgłoś
Avatar
Promek 2014-05-27, 18:42 3
@up bo juz niedlugo bedzie jaranie sie nasza gowniana reprezentacja, ktora pewnie przegra mecz towarzyski z dziecmi z bulerbyn...
Zgłoś
Avatar
Nihilista 2014-05-27, 20:01 1
Moodyxcore napisał/a:



Ps a i tak dalej piłka nożna sportem narodowym wtf ?


Masz 100% rację - od dziś Rajd Faraonów polskim sportem narodowym! Domagajmy się referendum i zmieńmy to, bo raz gdzieś komuś coś wyszło. Jakie to logiczne..
Zgłoś
Avatar
dmnkzl 2014-05-27, 20:04
Gdybym miał tyle kasy co Sonik, też całe życie popierdalałbym po Egiptach i w końcu pewnie by się udało. Sonik dobry na piaskach, ale jako pracodawca straszna sknera.
Zgłoś
Avatar
xxTeDYxx 2014-05-28, 11:38 1
Sonik nazwa mówi sama za siebie, zapierdala
Zgłoś