18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Avatar
qhash 2012-11-29, 20:29
MUodyy napisał/a:

A ja nie rozumiem ani tego tekstu ani tych cyferek.. Wytłumaczy ktoś?



w szkole nie nauczyli alfabetu i cyferek?
Zgłoś
Avatar
depechepl 2012-11-29, 20:45
To nie fake, mam rodzine w Małym Płocku. To miejscowość oddalona 18 km od Łomży. Proboszcz bardzo specyficzny człowiek, o ile pamiętam zdarzały się kilka lat temu sytuacje, że wyczytywał kto ile do koperty wsadził po mszy a kto nie Na koniec każdej mszy czyta też nazwiska osób które obdarowały kościół datkiem pod "przykrywką" osób w których rodzin intencji się modlą hehe koniec świata
Zgłoś
Avatar
Loaloa 2012-11-29, 21:13 4
Czarna mafia będzie ludzi dymać w dupska (w przenośni i dosłownie) tak długo, jak długo ludie jej na to pozwolą. Klecha sobie na takie zagrywki pozwala, bo nikt mu niczego nie powie, nikt nie jebnie w pysk, nikt nie przestanie finansować biznesu zwanego Kościołem Rzymskokatolickim. Za to każdy trzęsie portkami, bo z jednej strony w domu bida piszczy, a z drugiej głupio przez skąpstwo w niełaskę u dobrodzieja popaść. Więc bydło płaci i się modli, żeby ostatniego miejsca na liście nie zająć.
Zgłoś
Avatar
rusofil 2012-11-29, 21:38
Inaczej niż "ja pierdolę" tego skomentować się nie da.
Zgłoś
Avatar
Kakushkin 2012-11-29, 23:03 2
Takie małe pytanko, skoro 'bóg jest wszędzie' to po chuj iść do kościoła, żeby się do niego pomodlić?
Zgłoś
Avatar
Got 2012-11-30, 1:59
Damundo napisał/a:

Takie małe pytanko, skoro 'bóg jest wszędzie' to po chuj iść do kościoła, żeby się do niego pomodlić?



Dlatego, że świątynia(dowolnej religii, chodzi o zasadę) jest - w największym skrócie oczywiście - miejscem specjalnie przystosowanym do "odczuwania" istoty boskiej.

Analogia - jeść możesz wszędzie, ale w jadalni przy stole jest najwygodniej.

Świątynie, czy też raczej - miejsce/teren uświęcony(budynek nie ma właściwie znaczenia, jest najwyżej "granicą", plus oczywiście pokazuje chwałę i potęgę boga) ma pomóc w odczuwaniu wszechobecnej boskości i kontaktowaniu się z nią.

Oczywiście, tyle w teorii, biorąc pod uwagę metafizykę, duchowość i okultyzm. Wątpię żeby ryty przy uświęcaniu współczesnych kościołów były odprawiane, nie odklepywane. No i część ateistów raczej nie przyjmie takiego wytłumaczenia, albo z racji niewiary(co zrozumiałe), albo z racji swojej "mądrości"(mam na myśli tych "ale oni głupi bo wierzą, ja jestem mądrzejszy")

Mam nadzieję że pomogłem, polecam się na przyszłość.
Zgłoś
Avatar
qhash 2012-11-30, 10:01
Got napisał/a:



Dlatego, że świątynia(dowolnej religii, chodzi o zasadę) jest - w największym skrócie oczywiście - miejscem specjalnie przystosowanym do "odczuwania" istoty boskiej.

Analogia - jeść możesz wszędzie, ale w jadalni przy stole jest najwygodniej.

Świątynie, czy też raczej - miejsce/teren uświęcony(budynek nie ma właściwie znaczenia, jest najwyżej "granicą", plus oczywiście pokazuje chwałę i potęgę boga) ma pomóc w odczuwaniu wszechobecnej boskości i kontaktowaniu się z nią.

Oczywiście, tyle w teorii, biorąc pod uwagę metafizykę, duchowość i okultyzm. Wątpię żeby ryty przy uświęcaniu współczesnych kościołów były odprawiane, nie odklepywane. No i część ateistów raczej nie przyjmie takiego wytłumaczenia, albo z racji niewiary(co zrozumiałe), albo z racji swojej "mądrości"(mam na myśli tych "ale oni głupi bo wierzą, ja jestem mądrzejszy")

Mam nadzieję że pomogłem, polecam się na przyszłość.



nie ma to jak kolejne nieudolne próby wytłumaczenia całej tej religii
to mi zawsze poprawia humor

Damundo napisał/a:

Takie małe pytanko, skoro 'bóg jest wszędzie' to po chuj iść do kościoła, żeby się do niego pomodlić?



dlatego, że w kościele daje się na tace
Zgłoś
Avatar
Firanka 2012-11-30, 11:37
Jakiś czas temu znajomi brali ślub i jak się okazało za mało dali na tacę, w konsekwencji czego mieli msze bez kazania. Wstyd na całą wieś... =]
Zgłoś
Avatar
Got 2012-11-30, 12:01
qhash napisał/a:



nie ma to jak kolejne nieudolne próby wytłumaczenia całej tej religii
to mi zawsze poprawia humor



Wskaż mi proszę gdzie tłumaczyłem "całą tą religię", bo chyba ominąłem ten fragment mojego posta. Zdawało mi się że chciałem wyjaśnić sprawę kościołów, a nie całych religii. Pewnie że nieudolnie, może pan sam spróbuje?
Zgłoś
Avatar
qhash 2012-11-30, 14:33
Got napisał/a:



Wskaż mi proszę gdzie tłumaczyłem "całą tą religię", bo chyba ominąłem ten fragment mojego posta. Zdawało mi się że chciałem wyjaśnić sprawę kościołów, a nie całych religii. Pewnie że nieudolnie, może pan sam spróbuje?



chodziło mi o to, że każdą bzdurę wierzący starają sobie wytłumaczyć, tak samo jak właśnie chodzenie do kościoła, to tam jest "bliżej"

ps. to nie było bezpośrednio do Ciebie
Zgłoś
Avatar
MuchozorD 2012-11-30, 15:11
sMieciu napisał/a:


Na wsiach to potrafią jeszcze na mszach z nazwiska wymienić która rodzina ile dała



U mnie tak jest, co tydzień ksiądz pieprzy w ogłoszeniach ile rodzina ile dała na składke. Zajmuje to z 20 minut łacznie. To jet chore.
Zgłoś
Avatar
j................� 2012-11-30, 15:18 1
Jebana manipulacja jebanych czarnych kurw. NA wsiach ludzie liczą się z tym co powiedzą o nich inny i jak ich będą postrzegać stąd te jebane listy kto ile razy dał na tacę,ile się spowiada i ile dał po kolędzie, wyjebać ich w pizdu i cholera.
Zgłoś
Avatar
Got 2012-12-01, 0:03
qhash napisał/a:



chodziło mi o to, że każdą bzdurę wierzący starają sobie wytłumaczyć, tak samo jak właśnie chodzenie do kościoła, to tam jest "bliżej"

ps. to nie było bezpośrednio do Ciebie



Ach, a to przepraszam

Po za tym, jak wspominałem, kościół, w sensie budynek, nie jest konieczny. No, nie był. Kiedyś chrześcijanie zbierali się po domach i jaskiniach prawda?
Zgłoś