18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 4 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Raspberry Pi
DFM • 2013-10-30, 4:39
Cześć , chciałbym Wam przedstawić Raspberry Pi czyli urządzonko które możemy nazwać mini komputerem

Tutaj z pomocą przychodzi ciocia WiKi a więc :

Cytat:

Raspberry Pi – platforma komputerowa stworzona przez Raspberry Pi Foundation. Premiera urządzenia miała miejsce 29 lutego 2012 roku[2].

Urządzenie oparte jest na układzie Broadcom BCM2835 SoC[3], który składa się z procesora ARM1176JZF-S 700 MHz, VideoCore IV GPU i 256 lub 512[4][5] megabajtów (MB) pamięci RAM. Urządzenie nie ma dysku twardego, ale w celu załadowania systemu operacyjnego i przechowywania danych[6] oferuje złącze dla kart SD. Raspberry Pi ma również złącze USB do podłączenia dowolnych urządzeń zewnętrznych.

Urządzenie działa pod kontrolą systemów operacyjnych opartych na Linuksie[1] oraz RISC OS[7].



Wygląda tak :



A teraz pytanie po chuj mi to ? Zobacz do czego możesz wykorzystać malinkę

Centrum multimedialne :



Sterowanie stacjami dyskietek :



Jako komputer do starych gier :





Sama platforma malinki wcale nie jest taka droga :

Cytat:

Producent: Raspberry

Cena brutto:
169,10 PLN



Cytat:

Raspberry PI model B wersja 2.0 (512MB)
Single-board computer with Broadcom BCM2835 processor, 700MHz, ARM1176JZF-S core, RAM 512MB, Ethernet, HDMI, 2xUSB, RoHS

The Raspberry Pi is a credit card sized single-board computer developed in the UK by the Raspberry Pi Foundation with the intention of stimulating the teaching of basic computer science in schools.
The Raspberry Pi has a Broadcom BCM2835 system on a chip (SoC), which includes an ARM1176JZF-S 700 MHz processor, VideoCore IV GPU, and 512 megabytes of RAM. It does not include a built-in hard disk or solid-state drive, but uses an SD card for booting and long-term storage.



Dla niektórych temat może okazać się zjebany ale siedzę na kurewnym kacu i dzielę się tym czym się interesuję.

Pozdro Bartek z pewnością trafisz na ten temat
Zgłoś
Avatar
borys_ru 2013-10-31, 15:25
Słyszałem o tym, w sumie ciekawe jako serwer do sieci domowej, podpinasz pod USB dysk przenośny kablem do rutera. Wyjdzie trochę taniej.
Zgłoś
Avatar
djp 2013-10-31, 16:32
polecam również rpi bo jest tani jak barszcz, mam kilka w domu - jeden robi jako monitoring - 3 czujniki ruchu i camera module, drugi za telewizorem obsługuje ambilight i jako centrum xbmc trzeci obecnie jako repeater wifi
Zgłoś
Avatar
devilsplaything 2013-10-31, 17:50
djp napisał/a:

polecam również rpi bo jest tani jak barszcz, mam kilka w domu - jeden robi jako monitoring - 3 czujniki ruchu i camera module, drugi za telewizorem obsługuje ambilight i jako centrum xbmc trzeci obecnie jako repeater wifi



gdzie dostałes WS2801?
Zgłoś
Avatar
tranzystor 2013-11-01, 14:47
koniczynka napisał/a:

...

A teraz pytanie po chuj mi to ....



Nie, pytanie - po chuj to wstawiasz tutaj? Czy to elektroda.pl?
Zgłoś
Avatar
djp 2014-10-11, 20:15
devilsplaything napisał/a:



gdzie dostałes WS2801?



Adafruit
Zgłoś