18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 3 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Raspberry Pi
DFM • 2013-10-30, 4:39
Cześć , chciałbym Wam przedstawić Raspberry Pi czyli urządzonko które możemy nazwać mini komputerem

Tutaj z pomocą przychodzi ciocia WiKi a więc :

Cytat:

Raspberry Pi – platforma komputerowa stworzona przez Raspberry Pi Foundation. Premiera urządzenia miała miejsce 29 lutego 2012 roku[2].

Urządzenie oparte jest na układzie Broadcom BCM2835 SoC[3], który składa się z procesora ARM1176JZF-S 700 MHz, VideoCore IV GPU i 256 lub 512[4][5] megabajtów (MB) pamięci RAM. Urządzenie nie ma dysku twardego, ale w celu załadowania systemu operacyjnego i przechowywania danych[6] oferuje złącze dla kart SD. Raspberry Pi ma również złącze USB do podłączenia dowolnych urządzeń zewnętrznych.

Urządzenie działa pod kontrolą systemów operacyjnych opartych na Linuksie[1] oraz RISC OS[7].



Wygląda tak :



A teraz pytanie po chuj mi to ? Zobacz do czego możesz wykorzystać malinkę

Centrum multimedialne :



Sterowanie stacjami dyskietek :



Jako komputer do starych gier :





Sama platforma malinki wcale nie jest taka droga :

Cytat:

Producent: Raspberry

Cena brutto:
169,10 PLN



Cytat:

Raspberry PI model B wersja 2.0 (512MB)
Single-board computer with Broadcom BCM2835 processor, 700MHz, ARM1176JZF-S core, RAM 512MB, Ethernet, HDMI, 2xUSB, RoHS

The Raspberry Pi is a credit card sized single-board computer developed in the UK by the Raspberry Pi Foundation with the intention of stimulating the teaching of basic computer science in schools.
The Raspberry Pi has a Broadcom BCM2835 system on a chip (SoC), which includes an ARM1176JZF-S 700 MHz processor, VideoCore IV GPU, and 512 megabytes of RAM. It does not include a built-in hard disk or solid-state drive, but uses an SD card for booting and long-term storage.



Dla niektórych temat może okazać się zjebany ale siedzę na kurewnym kacu i dzielę się tym czym się interesuję.

Pozdro Bartek z pewnością trafisz na ten temat
Zgłoś
Avatar
hetmanjiiis 2013-10-30, 17:51 1
Super jest RaspberryPi- mam swoja, dokupilem jeszcze modul PiFaces i moge sterowac np. silnikiem 230V ponadto jak ktos jest pasjonatem to mozna zastosowac do fajnych rzeczy- zastanawiam sie nad takim zastosowaniem, wsadzic do samochodu, zasilic z akumulatora, wsadzic modem 3g z Aero2, wsadzic modul GPS, napisac prosta aplikacje do wysylania na dany serwer danych GPS i jak ci zlozieje ukradna samochod to w 5 minut bedziesz wiedziec gdzie est auto
Zgłoś
Avatar
Gnoyek1990 2013-10-30, 18:05
hetmanjiiis napisał/a:

Super jest RaspberryPi- mam swoja, dokupilem jeszcze modul PiFaces i moge sterowac np. silnikiem 230V ponadto jak ktos jest pasjonatem to mozna zastosowac do fajnych rzeczy- zastanawiam sie nad takim zastosowaniem, wsadzic do samochodu, zasilic z akumulatora, wsadzic modem 3g z Aero2, wsadzic modul GPS, napisac prosta aplikacje do wysylania na dany serwer danych GPS i jak ci zlozieje ukradna samochod to w 5 minut bedziesz wiedziec gdzie est auto



Lol gościu zajebista sprawa to łebski pomysł

Można również wsadzić aero2 i w samochodzie cieszyć się radiem internetowym
Zgłoś
Avatar
joystik1337 2013-10-30, 18:11
Kurwa czemu mnie tego nie uczą na studiach ? Tylko jakieś kurwa vhdl zjebane...
Zgłoś
Avatar
BuszującyWeZwłokach 2013-10-30, 18:12
habumbabum napisał/a:

sadistic w chuj.



Typowa kobieta, bez zainteresowań i pasji (chyba, że zainteresowania = zakupy, pasja = kasa).
Zgłoś
Avatar
dozek 2013-10-30, 19:15
Piszę na tym prace inżynierską. Komputer fajny ale z punktu widzenia developera to troche upierdliwy.
Zgłoś
Avatar
k................s 2013-10-30, 19:38
luck0 napisał/a:


Po pierwsze cena. Po drugie znajdz mi telefon z dolnej półki z 2 wejściami USB i bez ekranu na którym można będzie grać w Q3.
PS.
Twórca IBM również twierdził, że komputery przenośne nie mają przyszłości. Więc lamusy cicho i idź sprawdź plan lekcji.



No i co ty człowieku pierdolisz za przeproszeniem ? Lg gt 520 Z systemem android kosztuje juz 150 zł więc cena za to rasberygówno jest za duza ponieważ lg ma prawie identyczne parametry a w dodatku ekran a i co mało po co smartfonowi wejscie usb jak piszesz? PO CO ?! ma mikro usb do podlączenia kompa do wymieniania zdjec itp nie to co to gówno ktoremu potrzebna jeszcze klawiatura mysz i karta pamieci, bo co z tym zrobisz bez tych rzeczy ? I co z nowu pieprzysz ze wyczytaleś gdzieś ze jakis tworca ibm mowil cos o tym ze komputery przenosne nie maja przyszlosci. Po 1 są to brednie wyczytane z dupy, po 2 jeśli nawet tak on powiedział to przecież stworzył komputer stacjonarny wiec co mial zachwalac laptopy barania łąko? po 3 wyjdz z domu zacofany tępaku i spójrz czy komputery przenosne nie mają przyszlosci. Wszedzie gdzie nie spojrzysz gwarantuje Ci ze zobaczysz same smartfony, laptopy na wystawach i od chujstwa gpsów i kamer do samochodów więc weś mi tu nie pierdol o tym rasbery co jest zrobione tylko po to aby pokazać że mozna stwrzyc mini kompa. Ale co to za komp z takimi parametrami bez chlodzenia podzespolów itp. Zgadzam sie z przedmówca smartfony dawno przebily ten szit. pozdro
Zgłoś
Avatar
auliszek 2013-10-30, 21:48
Jak dla mnie to jest o tyle fajny, że jest popularny. Raczej dla ludzi którzy z elektroniką mają mało wspólnego. Jak się chce używać poważnej platformy, to bardziej polecam coś z Cortexem M4.
STM F4 Discovery kosztuje 150 zł i ma wyświetlacz i żyroskop. A dodatkowe usb i inne cuda można sobie samemu dokładać jak się na tym zna.
A przewaga jest taka, że Cortex M4 jest lepszy.

I też jestem Bartek i też trafiłem na ten post.
Zgłoś
Avatar
Jagi_gda 2013-10-30, 21:51
mikrokontroler.pl/content/nowe-atrakcyjne-zestawy-raspberry-pi-w-oferc...

Możesz zrobić swój własny monitoring. Do RB masz sporo akcesoriów do zabawy. Kupić kamerkę i LCD(można bez matrycy pojemnościowej) i stworzyć własny aparat cyfrowy i kamere, wideofon jeżeli masz własny dom lub po prostu postawić na dachu kamerę i obserwować okolice (na elektrodzie koleś pokazywał podobny projekt ale wykorzystał aparat cyfrowy).

Życzyć mogę jedynie wytrwałości. Ja jak znajde chwilę czasu wolnego to dalej będę dziobał w STM32F4 discovery z cortex 4.
Zgłoś
Avatar
FreddieManson 2013-10-30, 22:27
Kambodzas,
Idz spakuj plecak, jutro do gimnazjum.
Zgłoś
Avatar
Wurt 2013-10-31, 0:05
Nie czytałem komentarzy poprzednich ale to małe gówienko ma za mało ramu ale równie dobrze może służyć jak multimedia center w domu z czego kilku moich ziomków z IBM już dawno ma, fajnie że w polsce tylko 160 zł ku... no cóż można to kupić za 25 jurków przynajmniej w ie ma wile możliwości jeden minus linux wszyscy normal users nie szczają pozdro dla gików ah jaki ten śiat piękny jak patrze przez okno i render się nie zje,,,
Zgłoś
Avatar
pietreksz 2013-10-31, 0:06
gówno z lasu to ustrojstwo. Już lepiej zainwestować w np. MK-808 lub pochodne:
aliexpress.com/wholesale?SearchText=mk-808&catId=&initiative_i...
Dużo wydajniejsze niż raspberry
Zgłoś
Avatar
Wurt 2013-10-31, 0:08
teraz przeczytałem komentarze buahahah ziomale pozdro ode mnie Bartłomiej K :LD
Zgłoś
Avatar
grzyb_33 2013-10-31, 0:54
koniczynka skąd jesteś?
Zgłoś
Avatar
DFM 2013-10-31, 6:18
grzyb_33 napisał/a:

koniczynka skąd jesteś?



Z Nibylandii
Zgłoś
Avatar
devilsplaything 2013-10-31, 9:29
hgh napisał/a:

- centrum multimedialne
- inteligentny dom (z pakietem motion i specjalną do Pi kamerką full HD z alledrogo można zrobić monitoring)
- TOR hidden service
- zabawka do łamania wifi w samochodzie (z jakimś 12 dBi)
- serwer www/serwer kopii zapasowych/shellownia dla znajomych która nie żre dużo prądu
- roboty RC

dajcie znać co jeszcze z tego wydłubaliście.



Samba
MPD
XBMC
Open VPN
Transmission

kambodzas napisał/a:



No i co ty człowieku pierdolisz za przeproszeniem ? Lg gt 520 Z systemem android kosztuje juz 150 zł więc cena za to rasberygówno jest za duza ponieważ lg ma prawie identyczne parametry a w dodatku ekran a i co mało po co smartfonowi wejscie usb jak piszesz? PO CO ?! ma mikro usb do podlączenia kompa do wymieniania zdjec itp nie to co to gówno ktoremu potrzebna jeszcze klawiatura mysz i karta pamieci, bo co z tym zrobisz bez tych rzeczy ? I co z nowu pieprzysz ze wyczytaleś gdzieś ze jakis tworca ibm mowil cos o tym ze komputery przenosne nie maja przyszlosci. Po 1 są to brednie wyczytane z dupy, po 2 jeśli nawet tak on powiedział to przecież stworzył komputer stacjonarny wiec co mial zachwalac laptopy barania łąko? po 3 wyjdz z domu zacofany tępaku i spójrz czy komputery przenosne nie mają przyszlosci. Wszedzie gdzie nie spojrzysz gwarantuje Ci ze zobaczysz same smartfony, laptopy na wystawach i od chujstwa gpsów i kamer do samochodów więc weś mi tu nie pierdol o tym rasbery co jest zrobione tylko po to aby pokazać że mozna stwrzyc mini kompa. Ale co to za komp z takimi parametrami bez chlodzenia podzespolów itp. Zgadzam sie z przedmówca smartfony dawno przebily ten szit. pozdro



Nie wierze, ze mozna być tak ograniczonym koniem i jeszcze tak bardzo ze swoją indolencją obnosić. Myszka i klawiatura? po chuj? skoro działa cec, ssh, www i wywrotka smartfonowych aplikacji. Mylisz człowieku pojęcia. Smartfon to urządzenie końcowe, samo gówno może, a jego magia polega na tym, ze potrafi korzystać z usług które wystawiają znacznie bardziej interesujące urządzenia, bez kolorowych dotykowych wyswietlaczy, kamerek, lampek. Ale TY wiesz lepiej bo przeciez masz w swoim Lg gt 520 już cały internet nagrany...i przez usb zdjecia zgrywasz. Gdybyś sie tematem zainteresował głębiej, wiedziałbyś, ze wiele przydatnych usług mógłbyś zrobić sobie sam, we własnym domu i sie tym cieszyć. A wszystko za 3,5 W prądu.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie