18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (8) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:31
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Raspberry Pi
DFM • 2013-10-30, 4:39
Cześć , chciałbym Wam przedstawić Raspberry Pi czyli urządzonko które możemy nazwać mini komputerem

Tutaj z pomocą przychodzi ciocia WiKi a więc :

Cytat:

Raspberry Pi – platforma komputerowa stworzona przez Raspberry Pi Foundation. Premiera urządzenia miała miejsce 29 lutego 2012 roku[2].

Urządzenie oparte jest na układzie Broadcom BCM2835 SoC[3], który składa się z procesora ARM1176JZF-S 700 MHz, VideoCore IV GPU i 256 lub 512[4][5] megabajtów (MB) pamięci RAM. Urządzenie nie ma dysku twardego, ale w celu załadowania systemu operacyjnego i przechowywania danych[6] oferuje złącze dla kart SD. Raspberry Pi ma również złącze USB do podłączenia dowolnych urządzeń zewnętrznych.

Urządzenie działa pod kontrolą systemów operacyjnych opartych na Linuksie[1] oraz RISC OS[7].



Wygląda tak :



A teraz pytanie po chuj mi to ? Zobacz do czego możesz wykorzystać malinkę

Centrum multimedialne :



Sterowanie stacjami dyskietek :



Jako komputer do starych gier :





Sama platforma malinki wcale nie jest taka droga :

Cytat:

Producent: Raspberry

Cena brutto:
169,10 PLN



Cytat:

Raspberry PI model B wersja 2.0 (512MB)
Single-board computer with Broadcom BCM2835 processor, 700MHz, ARM1176JZF-S core, RAM 512MB, Ethernet, HDMI, 2xUSB, RoHS

The Raspberry Pi is a credit card sized single-board computer developed in the UK by the Raspberry Pi Foundation with the intention of stimulating the teaching of basic computer science in schools.
The Raspberry Pi has a Broadcom BCM2835 system on a chip (SoC), which includes an ARM1176JZF-S 700 MHz processor, VideoCore IV GPU, and 512 megabytes of RAM. It does not include a built-in hard disk or solid-state drive, but uses an SD card for booting and long-term storage.



Dla niektórych temat może okazać się zjebany ale siedzę na kurewnym kacu i dzielę się tym czym się interesuję.

Pozdro Bartek z pewnością trafisz na ten temat
Zgłoś
Avatar
master2711 2013-10-30, 11:29
2012? A nie tak dawno temu mial premiere Xi3 (tani nie jest) ale platforma Steam uzywa go jako podstawe do swojej konsoli. Jest nieco wiekszy, ale przynajmniej da sie pograc i ma fajne gadzety.
Zgłoś
Avatar
Czipsy 2013-10-30, 11:40 2
Do pracy/grania/przeglądania neta mam komputer stacjonarny. Odpalę na nim quake 3 a nawet jakieś 2letnie tytuły. Do tego mogę otworzyć 20 zakładek w przeglądarce i wszystko chodzi płunnie.
Do centrum multimedialnego mam malutki komputerek na Atomie + ION. Chodzi na nim FTP, SVN, klient torrenta i najważniejsze - DLNA. Mogę się raczyć filmami X264 w każdym urządzeniu które może się podłączyć. Czy to malutkie gówno da radę przesłać mi na telewizor film X264 bez przycięć? Bo jeżeli nie, to centrum multimedialnym tego nazwać nie mogę.

Tyle słyszę o tym raspberry a nikt w praktyce tego na stałe nie używa. Ludzie których znam i którzy to zakupili traktują to jako zabawkę z którą teoretycznie można zrobić parę rzeczy, ale w praktyce służy jedynie jako zabawka.

Obecnie wiele firm jest w stanie wyprodukować dużo lepszy sprzęt za niższą cenę co widać chociażby po masowej ilości chińskich tabletów, ale czemu tego nie robią? Bo nie ma na to zbytu. Na dłuższą metę nie nadaję się do niczego, poza może zarządzaniem inteligentnym domem, ale i to na chwilę obecną nie jest dostępne dla dla szarego kowalskiego.

Jak już się bawić, to dużo lepszym pomysłem jest chociażby arduino. Dużo mniej zasobów, ale jak już człowiek ogarnie co i jak, to za 10 zł kupuje kontroler i faktycznie może sobie zrobić chociażby sterownik bramy wjazdowej.

[quote]Twórca IBM również twierdził, że komputery przenośne nie mają przyszłości.[\quote]
Nie komputery przenośne tylko komputery domowe. Dla każdej rodziny osobno.
Zgłoś
Avatar
uFo125 2013-10-30, 13:20
w odpowiedzi jest odpowiednik ale na androidzie GOCLEVER nanoDROID X1

Zgłoś
Avatar
Bezem 2013-10-30, 13:23
Siemano, jestem Bartek i trafiłem na ten temat. Pozdrawiam
Zgłoś
Avatar
Lukaniek 2013-10-30, 13:31
Dalej nie wiem na chuj mi to...
Zgłoś
Avatar
benn1002 2013-10-30, 13:32 14
Posiadam i polecam. Bardzo dobry sprzęt w przypadku kiedy potrzebujemy niedużych rozwiązań serwerowych. Ja mam na nim głównie postawiony serwis www, serwer głosowy mumble oraz serwer svn. Jednocześnie podłączony do telewizora służy także jako media center.

Ponadto przydaje się do przeprowadzania monotonnych kilkutygodniowych obliczeń algorytmów złożonych. Przy średnim poborze mocy 4W nie wyobrażam sobie uruchamiania tego na poczciwym blaszaku, tym bardziej, że mam jeszcze asekuracyjnie podłączoną baterie 2600mAh w razie braku głównego zasilania.

Jeżeli ktoś pisze, że rpi do niczego się nie nadaje to znaczy, że jest ograniczony umysłowo i sam nie wie w jaki sposób jest/byłby w stanie go wykorzystać.
Zgłoś
Avatar
ketoprom 2013-10-30, 13:33
Najlepesze w tym cuedeńku jest taki np. XBMC i mamy tv za free
Zgłoś
Avatar
habumbabum 2013-10-30, 13:33 1
sadistic w chuj.
Zgłoś
Avatar
Lordzik92 2013-10-30, 13:54
No i oczywiscie do miningu... gdzie chyba najlepiej spelnia swoje zadanie.
Zgłoś
Avatar
MrYeni 2013-10-30, 14:57 1
@habumbabum

nie od dziś wiadomo, że w kuchni Ci się to nie przyda.
Zgłoś
Avatar
silon 2013-10-30, 15:10
Ja pierdole, wykopałeś to z czeluści internetu czy co? Stare w chuj.
Zgłoś
Avatar
thefanatic 2013-10-30, 15:14 1
Skoro paru fanow rpi sie znalazlo to dodam do czego ja go wykorzystuje
U mnie na R-Pi smiga openelec openelec.tv/ do tego dysk NAS Synology w szafie i 1TB Filmow + Muza. Sterowanie takim multimedia box przez Iphona badz androida. Wszystkie CD leza i sie kurza bo cala muza lezy na dysku .... Do tego Youtube FullHD o wiele lepszy niz to co servuje samsung jako wgbudowany klient youtuba.
Zgłoś
Avatar
qwachu 2013-10-30, 16:06 1
Ja zaczynam zabawę z tym urządzeniem, mam pomysł na co najmniej 15 urządzeń na tym kontrolerze (tak dla tych, co piszą, że to zabawka dla dzieci - chyba pomylili z systemem lego ).
Zgłoś
Avatar
Earl Grey 2013-10-30, 16:59
campgrounds teraz tylko na premium
Zgłoś
Avatar
Gnoyek1990 2013-10-30, 17:20 1
Zajebista sprawa, można postawić serwerek, podłączyć większą pamięć i walić torrenty widze mnóstwo zastosowań
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie