18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Dość satyryczny odcinek
Jednak nie ma najmniejszej wątpliwości, że ZUS to tonący statek - idea socjalizmu w ich wykonaniu to tak naprawdę ich przeciwieństwo.
Pieniądze tak naprawdę trafiają do "cwaniaków", a nie do naprawdę potrzebujących.
RATUJ SWOJE PIENIĄDZE!

Zgłoś
Avatar
lith 2012-05-28, 13:28
@Yasiu99
W tej chwili rolnictwo to biznes jak każdy inny. Przedsiębiorca tez musi utrzymać park maszynowy, maszyny, pomieszczenia, materiały. Nie chodzi mi o rozsypujące się gospodarstwo, gdzie mieszka jakiś dziadek z babcią i mają 3 kury, krowę i trochę pola za domem, a o normalne gospodarstwa rolne, gdzie obraca się na prawdę dużą kasą, drogim i nowoczesnym sprzętem itd. Mam w rodzinie rolników, ale takich co rzeczywiście na serio się tym zajmują, inwestują itd. Oczywiście, że robota ciężka, obowiązków dużo, problemów masa jak w każdej innej branży. Ale nie widzę (i oni także nie widzą) jakichś powodów dla których są traktowani lepiej, jeśli idzie o ubezpieczenia. Tyle, że oni podchodzą do tego na zasadzie- darowanemu koniowi...
Zgłoś
Avatar
seb44 2012-05-28, 14:28
Mam takie pytanie: skoro możecie wytknąć im praktycznie wszystkie błędy, czemu nie zrobicie tego bardziej otwarcie? Autorzy liczą na poparcie 16 latków na facebook'u, bo nie zbyt rozumiem? Następne wybory PIS vs PO, ciekawe na kogo zagłosujecie, może by warto wprowadzić trochę swoich pomysłów w życie, czy cały czas tylko marudzić(chociaż to marudzenie nie jest bez sensu)?
Zgłoś
Avatar
Hannibal_PL 2012-05-28, 15:32 2
@taziu
Czy ty kurwa kiedykolwiek byłeś na wsi? Sam nie wychowałem się na gospodarstwie, ale wiem jak ci ludzie pracują. Pozapierdalaj 3 dni od 5 do 21 z robotą przy oporządzaniu zwierząt, nakarm je, napój i wyprowadź na pole, następnie idź kurwa przeglądnąć maszyny, zrób wszystko porządnie, później wyjedź nimi na pole, zaoraj te 10ha i wróć. Pogadamy wtedy czy to jest taka łatwa i przyjemna praca. A, no i po powrocie oczywiście idź zaprowadź zwierzaki do obory, zabezpiecz wszystko, sprawdź czy nie ma żadnych uszkodzeń i wtedy kurwa pogadamy jak legniesz jak nieżywy do wyra. Owszem jest czas w południe w niektóre okresy kiedy nie ma nic do roboty,ale to rzadkość. Normalny gospodarz zawsze znajdzie coś do roboty oprócz chlania. Poza tym coś mi się widzi że ty te swoje opojskie teorie bierzesz stricte z telewizyjnego rancza do chuja pana. W takim razie sie przypatrz dokładniej czy słynna ławeczka robi w domu cokolwiek w obejściu... Wszędzie są menele. Ale jak chcesz mieć pieniądze z rolnictwa to sory, musisz ostro zapierdalać!
Zgłoś
Avatar
itemeczek 2012-05-28, 16:04 1
Widze sami eksperci. Ja pierdole, nóż sie w kieszeni otwiera jak sie czyta niektóre komentarze. Jedni pierdolą zupełnie bez sensu, inni same truizmy, które w sumie nic nie wnoszą. W większości zgadodze sie z Bloodwarem, tylko jedno ale do poruszonego tematu studiów na kierach medycznych. Dużo ludzi dostaje się bez żadnych układów, po prostu zapierdalają. Szkoda tylko, że (nie wiem jak w innych miastach) większość to studenci z krajów islamskich czy zwykłe murzynki Bambo. Dzieci z 'dobrych domów', tzn rodzin lekarskich itp. zapierdalają na wieczorowe, bo ich kurwa zwyczajnie stać, żeby zapłacić te 12k pln/semestr.
Co do ZUSu, to faktycznie pierdolone zło, ale nikt z tym nie zrobi, bo Wy przedstawiacie Wasze błyskotliwe plany ratowania jebiącego sie kraju na forum dla zwyroli, a ludzie faktycznie mający władze mają to w dupie. Bo to jest bardziej opłacalne. Dla nich i ich pierdolonych rodzin i znajomych, bo nepotyzmu i jebanego kumoterstwa się po prostu nie da wyplenić - to wszystko zależy od wychowania, jedyna przyszłosć w dzieciach. Szkoda kurwa, że czarna przyszłość, jeśli dzieci dorastają i wychowują się w takim zjebanym środowisku. Błędne koło. Można ewentualnie czekać na kataklizm, który rozpierdoli jakimś trafem zamieszanych w polityke. Albo na bohaterów rodem z zimnej północy.
Zgłoś
Avatar
Attero132 2012-05-28, 17:23
Kolejny material mowiacy prawde ale chuj z tego. Nic sie nie zmieni jeśli nic nie zrobimy.
Zgłoś
Avatar
Yasiu99 2012-05-28, 20:40
@lith
Zdaje sobie sprawę i mam porównanie pomiędzy przedsiębiorcą, nawet rzemieślnikiem (ja akurat na przykładzie zakładu stolarskiego) a rolnikiem i uwierz że rolnik naprawdę wydaje dużo więcej niż przedsiębiorca żeby zarobić. Powiedzmy taki stolarz wyda te 40-50 tysięcy na wyposażenie w podstawowy sprzęt zakładu i miesięcznie około 1-3 tysięcy na wszystkie materiały (taki jednoosobowy zakład stolarski) i może zarobić około 3 na rękę po podatku. Rolnik żeby mieć około 3 na łapkę musi obrócić około 12 tysięcy. A żeby taki obrót zrobić, to sprzęt bądź wyposażenie budynków gospodarczych myślę że oscyluje wokół kilkuset tysięcy.
Zgłoś
Avatar
Zaloguj się 2012-05-28, 20:53
do politycznych poprawnie:
-skoro wiecie jak ma to wygladac czemu tego nie zmienicie ?!?!?
-czemu wyborow nie wygrywacie ?!??!

i jesli ktos mi tu pierdoli ze polski zus jest slaby niech jedzie za granice tam ZUSY obsypuja ludzmi emeryturami !!! zlotem chyba - albo zoltym moczem

UK 64 Funty tygodniowo - bez wzgledu ile odkladales klsadek , pod warunkiem ze nie masz osczednosci lub majatku wartego kilkaset tysiecy funtow.

Australia - 97 dolarow australijskich , nie mozna miec majatku wiekszego niz 6tysiecy dolarow.

powodzenia z susem i popierdolonymi pseudo lewackimi wyliczeniami.

aha w uk jest 68 lat - emerytalny...
Zgłoś
Avatar
Apollon 2012-05-28, 22:18
Pierdolicie te mądrości, aż się rzygać chce...
Co z tego, że będziecie się przekrzykiwać na forum, jak ZUS nie śpi i już trzeci raz w tym roku zrobił podwyżkę składek... Tego jakoś nikt nie zauważył!!!
Zgłoś
Avatar
rafaltargonski 2012-05-29, 1:47
kup 1 ha ziemi i spłać go po 16 miesiącach powodzenia zycze jak ci sie uda podrzuc patent dokupie sobie troche i bede pracował 1 godzin dziennie(jak to napisał taziu) i bede miał miliony pln ów orząć, spręrzynująć, siejąc, kosząć i znowu orząc i tak przez cały rok a i jeszcze w przerwie wydoję krowy i gnuj wywale:]

dziekuję
Zgłoś
Avatar
taziu 2012-05-30, 17:04
Cytat:

Pozapierdalaj 3 dni od 5 do 21 z robotą przy oporządzaniu zwierząt, nakarm je, napój i wyprowadź na pole



red1791, zdaję sobie sprawę z tego że Twój wizerunek wsi może być nieco upośledzony, ale nie wiedziałem że do tego stopnia. Napojenie zwierzyny to jakieś 30 sekund (tyle potrzeba, żeby najpierw spuścić starą wodę a następnie odkręcić kurek który wleje świeżą wodę do koryta), tyle samo czasu trzeba aby otworzyć zapadnię z ziarnem. Wyprowadzanie na pole to także niesamowita robota - otworzyć wrota, złapać za łańcuch, przejść z kilkoma krowami sto metrów, wpiąć je. Kury po podwórku zapierdalają same, to samo inne ptactwo. Wystarczy nalać do michy wody, sypnąć ziarnem po podwórku... I można iść na winiacza. PS: Zwierząt nie wyprowadza się na pole tylko na łąkę.

Myślę, że filmy dla zjaranych w których zwierzęta przestawiają jako paniska siedzące przy stołach a rolników jako roznoszących sztućce i zapierdalających przy zwierzętach 24/7 powinieneś odstawić. Teraz rolnik nawet nie kwapi się, żeby sprawdzać zwierzynę bo wezwanie weterynarza w tych czasach jest po prostu bardziej opłacalne.

Cytat:

następnie idź kurwa przeglądnąć maszyny



Korzystam z samochodu codziennie a mimo tego nie przeglądam go codziennie. Daje Ci to do myślenia?

Cytat:

później wyjedź nimi na pole, zaoraj te 10ha i wróć.



Orka pola codziennie? Gratuluję idiotyzmu.

Cytat:

A, no i po powrocie oczywiście idź zaprowadź zwierzaki do obory



Odpięcie krów i zaprowadzenie je na noc to jakieś 10 minut.

Cytat:

zabezpiecz wszystko, sprawdź czy nie ma żadnych uszkodzeń



Wszyscy - oprócz "nowobogackich rolników" którzy nastawieni są na zysk i rzeczywiście mają jakieś pojęcie o pracy - jeżdżą traktorami i kombajnami do momentu aż się nie zjebie/nie wygotuje/nie przestanie orać. Poza tym - codziennie traktora i kombajnu nie używają, tylko w Twojej urojonej łepetynie może tak być.

Cytat:

Poza tym coś mi się widzi że ty te swoje opojskie teorie bierzesz stricte z telewizyjnego rancza do chuja pana.



Bad shot. Kilka dobrych lat temu przeprowadziłem się na wieś i znam to co piszę z autopsji.

Cytat:

Ale jak chcesz mieć pieniądze z rolnictwa to sory, musisz ostro zapierdalać!



Nie, to nie jest tak. Bazą dla zarobku rolnika w dzisiejszych czasach jest normalna robota na 8 godzin w budowlance/usługach typu koszenie trawy, wyrąb drzew, prace porządkowe. Generalnie fizyczka. Pole i zwierzyna służy do ściągania dotacji z UE i dodatkowych zysków, które mają się nijak do tego co zarobi on konwencjonalnymi metodami. Jest pewna grupa rolników (na moje oko jakieś 1-3% gospodarstw) gdzie naprawdę widać i myślenie ekonomiczne i inwestycje. Nowe maszyny, pracownicy, duże areały pól i łąk, ubezpieczenie, itd ale zawsze są to ludzie z pomysłem, wykształceniem i często nie mający nic wspólnego ze wsią.
Zgłoś
Avatar
Hannibal_PL 2012-06-07, 0:57
taziu napisał/a:



red1791, zdaję sobie sprawę z tego że Twój wizerunek wsi może być nieco upośledzony, ale nie wiedziałem że do tego stopnia. Napojenie zwierzyny to jakieś 30 sekund (tyle potrzeba, żeby najpierw spuścić starą wodę a następnie odkręcić kurek który wleje świeżą wodę do koryta), tyle samo czasu trzeba aby otworzyć zapadnię z ziarnem. Wyprowadzanie na pole to także niesamowita robota - otworzyć wrota, złapać za łańcuch, przejść z kilkoma krowami sto metrów, wpiąć je. Kury po podwórku zapierdalają same, to samo inne ptactwo. Wystarczy nalać do michy wody, sypnąć ziarnem po podwórku... I można iść na winiacza. PS: Zwierząt nie wyprowadza się na pole tylko na łąkę.

Myślę, że filmy dla zjaranych w których zwierzęta przestawiają jako paniska siedzące przy stołach a rolników jako roznoszących sztućce i zapierdalających przy zwierzętach 24/7 powinieneś odstawić. Teraz rolnik nawet nie kwapi się, żeby sprawdzać zwierzynę bo wezwanie weterynarza w tych czasach jest po prostu bardziej opłacalne.

Korzystam z samochodu codziennie a mimo tego nie przeglądam go codziennie. Daje Ci to do myślenia?

Orka pola codziennie? Gratuluję idiotyzmu.

Odpięcie krów i zaprowadzenie je na noc to jakieś 10 minut.

Wszyscy - oprócz "nowobogackich rolników" którzy nastawieni są na zysk i rzeczywiście mają jakieś pojęcie o pracy - jeżdżą traktorami i kombajnami do momentu aż się nie zjebie/nie wygotuje/nie przestanie orać. Poza tym - codziennie traktora i kombajnu nie używają, tylko w Twojej urojonej łepetynie może tak być.

Bad shot. Kilka dobrych lat temu przeprowadziłem się na wieś i znam to co piszę z autopsji.

Nie, to nie jest tak. Bazą dla zarobku rolnika w dzisiejszych czasach jest normalna robota na 8 godzin w budowlance/usługach typu koszenie trawy, wyrąb drzew, prace porządkowe. Generalnie fizyczka. Pole i zwierzyna służy do ściągania dotacji z UE i dodatkowych zysków, które mają się nijak do tego co zarobi on konwencjonalnymi metodami. Jest pewna grupa rolników (na moje oko jakieś 1-3% gospodarstw) gdzie naprawdę widać i myślenie ekonomiczne i inwestycje. Nowe maszyny, pracownicy, duże areały pól i łąk, ubezpieczenie, itd ale zawsze są to ludzie z pomysłem, wykształceniem i często nie mający nic wspólnego ze wsią.




Jak otworze własne gospodarstwo chce Cię człowieku mieć u siebie! Nawet dobrze Tobie zapłacę, całe 7zł/h. No przecież sam mówisz że to nie jest ciężka praca to ooo cooo chodzi? Podobno szybko się ze wszystkim uwiniesz... Normalnie złoty pracownik.

Wiesz co? z takim pierdoleniem.

PS.
Och. Oczywiście zapomniałem dodać że wszystkie maszyny po przyjeździe z pola mają być czyste, a krowy czy też konie(whatever) spędzone z pola(pole to jest łąka tak btw. jeno niezaorane panie znawca) w 10 minut panie rolnik kilkuletnio doświadczony.Nie muszę nadmieniać,że wszystkie? Zobaczymy jak Pan se z tym poradzisz.

Kurwa,jak ja nie lubie takich ludzi.
Zgłoś