18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:41
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 2024-07-04, 11:38
Avatar
rapidu 2015-10-17, 21:59 45
ilość rąk zgadza się na początku i na końcu filmiku - nie oglądać ;P
Zgłoś
Avatar
Dzisiaj 2015-10-17, 22:29 2
"Ma facet farta, ze ma ręce" wiem wiem wolalbys by miał 120 gadzetów ochronnych, przeszedl odpowiednie szkolenie, zostal certyfikat i uprawnienia...
Zgłoś
Avatar
C................r 2015-10-17, 22:38 3
fajna maszynka, tyle że facet uprzednio powinien sobie przygotować na pile tarczowej deski odpowiedniej szerokości, bo jak widać na końcu filmiku coś mu nie poszło po jego myśli
Zgłoś
Avatar
PhantomMask 2015-10-17, 22:41 1
a dlaczego ma farta ? To każdy pracujący przy wszelakich tokarkach, frezarkach, piłach czy też heblarkach też ma farta że ma ręce ?
Zgłoś
Avatar
maderfakermen 2015-10-17, 23:12 10
@up tokarki to chuje. kiedyś jedna prawie mnie trafiła kluczem w łeb.
Zgłoś
Avatar
Krzysiek14199 2015-10-17, 23:27 5
Wyżej wypowiadający się, pracowaliście kiedyś przy takiej maszynie? Wiecie jak to chujostwo lubi odbić deską,kołkiem? zobacz co się dzieje z jego ręką gdy wkłada deskę wystarczy żeby się cofnęła i już ręki nie ma. A wystarczy dorobić wałek podający który w razie cofnięcia sie deki zatrzyma ją.
Zgłoś
Avatar
carlos232323 2015-10-17, 23:55 2
@Maderfakermen

klucz się ściąga a osłonę zakłada przed obróbką długo nie pożyjesz
Zgłoś
Avatar
Lysack 2015-10-18, 0:00 8
Myślę, że wystarczyłby też +/- metrowy tunel dospawany z blachy.

Po pierwsze nawet przy pociągnięciu ręki przez deskę zatrzyma się ją poprzez oparcie barkiem o krawędź tunelu.
Po drugie nawet jeśli jakiś sęk odstrzeli to nie poleci w losowym kierunku, tylko zatrzyma się w tunelu.
Po trzecie nie będzie się dało włożyć deski szerszej niż szerokość robocza.

Tunel można zamontować na zawiasie i opuszczać jak maszyna nie pracuje, żeby zajmowała mniej miejsca. Wtedy można też pomyśleć o zamontowaniu odcięcia zasilania, jeśli tunel nie będzie założony.

Bałbym się mieć coś takiego jak na filmiku u siebie na podwórku. Przy tak odsłoniętym mechanizmie wystarczyłoby, że dziecko sąsiadów nieświadome zagrożenia uruchomi sprzęt i zostanie zmielone - z jednej strony selekcja naturalna i dobry materiał na harda, ale z drugiej można pójść siedzieć za coś takiego. W końcu to właściciel ponosi odpowiedzialność za sprzęt jeśli nie posiada odpowiednich zabezpieczeń.
Zgłoś
Avatar
kaiel 2015-10-18, 1:00 5
węże można by tym ciapać a jakby te węże powiązać to by można ciapać liniowo,
ciap,ciap,ciap...pociapać świat
Zgłoś
Avatar
RockyWood 2015-10-18, 1:15
aa to pewnie w USA albo Australii - w UE już by go policja chciała zamknąć za nieprzestrzeganie BHP i narażanie zdrowia.
Zgłoś
Avatar
e555 2015-10-18, 1:20 1
Nie masz wersji, w której operator rębaka nosi krawat?
Zgłoś
Avatar
mesjasz19 2015-10-18, 2:50 1
Przy takiej robocie nie nosi się rękawic zwykłych. Jedna drzazga zaczepi o oczko w rękawiczce i nagle nam wciągnie rękę w maszynkę...
Przy każdej maszynie z wirującymi elementami jest zakaz noszenia rękawic. Lepiej mieć jedną drzazgę w łapie niż stracić 5 palców.
Zgłoś
Avatar
marynarz83 2015-10-18, 7:37
zrobić większe i podjechać tym na Wiejską w Warszawie
Zgłoś
Avatar
jessjess 2015-10-18, 9:19 2
To jest jak z dziewczyną, trzeba po prostu przestać pchać w odpowiednim momencie, to żadnego ryzyka nie ma
Zgłoś