18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
Refleks
o................9 • 2012-07-20, 11:20
Było blisko

Zgłoś
Avatar
S4jm0n 2012-07-20, 17:37 1
majkelson napisał/a:

@ S4jm0n

Trzeba było od razu powiedzieć, że chcesz sie pochwalić historyjką. Gratuluję ci, to dobrze, że się udało. Nie mniej, typ tu odjebał niesamowitą robotę.



Nie, nie chciałem, padło pytanie - dałem odpowiedź.
Ja wciąż jestem zdania, że więcej tutaj było szczęścia niż umiejętności kierowcy.

Umiejętności macie tutaj (tak, oczywiście, że kontrola trakcji na pewno pomogła, ale kierownica sama się nie kręciła tak jak trzeba):
Zgłoś
Avatar
161ZT650 2012-07-20, 18:11 2
S4jmon w filmiku który przedstawiłeś to audi nie posiada systemu stabilizacji toru jazdy bo o ten system Ci chodziło ESP.

Kontrola trakcji jest ASR możeby byc DTC(BMW) zależy która firma jak to nazywa. Różnica polega na tym że ASR nie pozwala na zerwanie przyczepnosci w trakcie ruszania/przyspieszania a ESP nie pozwala na wpadnięcie w poślizg przyhamowując odpowiednie koło.
Zgłoś
Avatar
S4jm0n 2012-07-20, 18:35 1
161ZT650 napisał/a:

S4jmon w filmiku który przedstawiłeś to audi nie posiada systemu stabilizacji toru jazdy bo o ten system Ci chodziło ESP.

Kontrola trakcji jest ASR możeby byc DTC(BMW) zależy która firma jak to nazywa. Różnica polega na tym że ASR nie pozwala na zerwanie przyczepnosci w trakcie ruszania/przyspieszania a ESP nie pozwala na wpadnięcie w poślizg przyhamowując odpowiednie koło.



Masz rację, mój błąd
Co do filmiku, faktycznie z ESP wyglądałoby nieco inaczej ratowanie się z takiego poślizgu. Takie kontry więcej by zaszkodziły aniżeli pomogły.
Zgłoś
Avatar
LikeThis 2012-07-20, 19:35
mare30ks napisał/a:

takie wybiegajace zza samochodu kurwy trzeba rozjezdzac, nawet jak biegna po pasach


Dobra jak bedziesz miał dzieci napewno je rozjadę
Zgłoś
Avatar
Phallucifer 2012-07-20, 21:42
przy dojezdzaniu do przejscia dla pieszych kierowca jest zobowiazny zachwoac szczegolna ostroznosc, po drugie istnieje pojecie ograniczonego zaufania. Uwazajacie w takich sytuacjach, noga z gazu.
Zgłoś
Avatar
Krysteeek 2012-07-21, 0:30
masakra - nie udeżył auta w końcowej fazie ślizgu - fart :o
Zgłoś
Avatar
mcmt 2012-07-24, 1:10
S4jm0n napisał/a:



Nie, nie chciałem, padło pytanie - dałem odpowiedź.
Ja wciąż jestem zdania, że więcej tutaj było szczęścia niż umiejętności kierowcy.

Umiejętności macie tutaj (tak, oczywiście, że kontrola trakcji na pewno pomogła, ale kierownica sama się nie kręciła tak jak trzeba):


1. Umiejętności na głównym filmiku w temacie (tym z Ładą czy czymś podobnym), można rozpoznać po puszczeniu hamulca w odpowiednim momencie. To, że auto odskoczyło zbyt mocno, niestety jest też związane z kiepskim zawieszeniem, tragicznym wyważeniem i na pewno "świetnym" układem kierowniczym, lepsze zawieszenie wybaczyłoby zbyt głęboką kontrę.
2. Filmik podany przez "mądralę" komentowany wielokrotnie... Umiejętności kierowcy oceniam na bardzo podstawowe - spóźnione kontry i odbicia nie zaoowocowały dachowaniem lub barierką tylko i wyłącznie przez włączony system stabilizacji. Generalnie z uślizgu można było wyść szybciej, ale w takich ekstremalnych przypadkach teorię trudno zaaplikować perfekcyjnie w życie.

Reasumując, w pierwszym filmiku kierowca popisał się większymi umiejętnościami opanowywując miękkie, bujające zawieszenie bez nawet abs'u, gdy w drugim widać ewidentnie bardzo istotne opóźnienia w reakcjach, na szczęście pełna elektronika wszystko wybaczyła.
Zgłoś
Avatar
161ZT650 2012-08-01, 17:40
@up

czy Ty jeździłeś kiedykolwiek autem z ESP ?

Takie poślizgi jak na tym filmiku nie są możliwe przy włączonym systemie.
Zgłoś