18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:14
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Reportaż z Tokio
Bober • 2014-03-18, 11:32
Chyba najlepszy reportaż o Japonii. Jeśli kogoś interesuje kultura dalekiego wschodu to polecam. Co ciekawsze podawane są również ceny produktów/posiłków(dość zaskakujące).
Warto dodać że zarobki w Japonii to około 8-10 tys zł. (tak mówi internet)

Sushi Bar

Dziwne jedzenie

Metro

Muzeum anime

Podobno coś co trzeba spróbować
Zgłoś
Avatar
gucio926 2014-03-18, 14:33
Jeszcze nie ma baneru o jaraniu się Japonią i mangą? Co z wami drodzy Sadole?
Zgłoś
Avatar
Ross94 2014-03-18, 14:34
Najlepsze dokumenty o Japonii robił Jacek Wan w serii "Między wschodem a zachodem".
Zgłoś
Avatar
Dr.Kafar 2014-03-18, 14:34 42
Jak to się ogląda, to się człowiekowi smutno robi, że żyje w tak rozjebanym i smutnym kraju. Gdzie gdyby nie setki idiotycznych politycznych decyzji i trochę więcej serdeczności międzyludzkiej było. Mogłoby być tak samo zajebiście, a nawet lepiej.
Zgłoś
Avatar
ParalitykDance 2014-03-18, 14:37 20
Browaryt napisał/a:

Pojechałbym do starożytnych ziem samurajów. Pomyśleć że kiedy my rzucaliśmy się kamieniami tamci napierdalali się już katanami które do dziś są chyba jednymi z lepszych ostrzy. Nie wiem nie jestem ekspertem.



Aż zalogowałem się by odpisać
Wielka legenda i boskość mieczy katana wywodzi się z... holywood. Miecze te są ostre i piękne, ale nie są dobre. Wszelkie "szczękanie" miecz o miecz jest wyssane z palca. Katana, która była używana w ten sposób była do wywalenia już po pierwszej walce, a biorąc pod uwagę, że taki miecz potrafił kosztować tyle co cała wioska...

Miecze te były ostre, ale były też kruche i posiadały ostrze tylko z jednej strony, co wymusza ograniczenie wszelkich (skutecznych) ruchów do połowy,
Aby nie szukać daleko. Europejskie miecze krótkie z ostrzem dwustronnym i podwójną strukturą metalu ( miękki i elastyczny rdzeń i twarde, łatwe do zaostrzenia krawędzie ) był znacznie lepszy. Nie było mu straszna walka i napieprzanie po metalowych częściach zbroi przeciwnika.

Podsumowując:
W walce ciężko opancerzony samuraj przeciwko ciężko opancerzony wojownik europejski z tego samego okresu stawiałbym w pełni na wojownika europejskiego.

W jednym tylko wygrywają z nami Samurajowie. Kodeks wojownika i całe piękno wszystkiego wokół niego.
Zgłoś
Avatar
GokuSan29 2014-03-18, 14:39 3
Piwko za Japonie i Gonciarza Ale jestem przekonany, ze ten portal schodzi na psy, takich rzeczy nie powinno tu byc -_- Toz to przeciez Sadistic !!
Zgłoś
Avatar
Cycuszenki 2014-03-18, 14:47 14
I znów widać, na podstawie doskonale zorganizowanego kraju, jakim jest Japonia (i wielu, wieeelu innych), jakiej piździe jesteśmy, jaki mamy standard życia. I zaraz odezwą się niby-pseudo-patrioci, którzy rzekną: "jak Ci sie nie podoba, to wypierdalaj, bo PRZECIEŻ w Polsce jest tak zajebiście, a za komuny to nawet było lepiej, a rządzący są mądrzy, prawi i zdolni. I każdy z nas ma wszystko co mu potrzebne (HHAHAHAHA!), a w ogóle to jebać inne kultury, bo po co to na co". A obyście zgnili w własnym syfie, wy kurwy, potomkowie ciapackich świń (ciapaci nie mają własnej kultury, a jedynie oborę i sracz).
Zgłoś
Avatar
Browaryt 2014-03-18, 14:48
@paralityk

Dzięki za sprostowanie hehe
Zgłoś
Avatar
F................6 2014-03-18, 14:48 2
Jeśli dostaniecie wizę turystyczną do Japonii, na okres MAX. 3 miesięcy, to musicie mieć ze sobą jeszcze bilet powrotny, inaczej was nie wypuszczą z japońskiego lotniska.
Zgłoś
Avatar
winyl 2014-03-18, 14:54 7
Furia666 napisał/a:

Jeśli dostaniecie wizę turystyczną do Japonii, na okres MAX. 3 miesięcy, to musicie mieć ze sobą jeszcze bilet powrotny, inaczej was nie wypuszczą z japońskiego lotniska.



A od kiedy trzeba mieć wizę do Japonii? Byłem jakieś 4 lata temu i nikt mnie o wizę nie pytał. Biletu, czy mam powrotny też mi nie oglądali. Patrzyli tylko w paszport i tyle. Owszem, była mowa o tym, że nie mogę bez wizy przebywać dłużej niż 30 dni, ale żebym musiał mieć wizę jadąc tam na wakacje?

Fakt faktem - kraj piękny, ludzie pomocni, zaskoczeniem w Tokio było stado murzynów naganiających na dziwki;)
Zgłoś
Avatar
a ja wiem??? 2014-03-18, 15:07 2
lewacki, burżuj i pedał
Zgłoś
Avatar
Jeadong 2014-03-18, 15:24 3
Ok, sadistic oficjalnie zamienil sie na forum dla kwejkowcow, pozostal tylko hard jesli pedaly go nie przejma...
Zgłoś
Avatar
pireus 2014-03-18, 15:28 5
nigdy nie lubiłem tego ziomka, ale te reportaże z Japonii są naprawdę zajebiste. Sprawiają, że sam bym chętnie tam pojechał, ale nie znam języka no i nie mam pieniędzy ;(
Zgłoś
Avatar
almost.done 2014-03-18, 15:31
Lubie od czasu do czasu obejrzec Krzyśka ale chyba do tej strony to on nie pasuje...
Zgłoś
Avatar
Bober 2014-03-18, 15:42 8
Tak do wszystkich! Wiem że ten materiał nie pasuje do tematyki sadistica ale chciałem się po prostu podzielić czymś ciekawym co znalazłem w necie. Patrząc na ilość piw ludzi to Ciekawi.
p.s jak wrzuciłem konia zastrzelonego pistoletem dostałem bana... dużo razy próbowałem wrzucić coś tutaj w tematyce sadystycznej i prawie zawsze zostało usuwane (nawet nie przerzucane na harda tylko usuwane). To nie wina ludzi, że sadistic robi się jak kwejk to wina adminów. (raz robiłem 3h dość fajny z mojej perspektywy temat sadystyczny i został usunięty po 1 min w tym czasie nawet nie dało się go całego zobaczyć...)
Zgłoś
Avatar
F................d 2014-03-18, 16:13 7
Może mi ktoś wytłumaczyć czemu te zajebane cioty z mentalnością mułu z dna Gangesu co nigdy nie ruchały zwane moderatorami usuwają posty bez żadnej informacji?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie