18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 20 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
own33333d7 2014-01-05, 14:52
kurwa przypadkiem dałem piwo
Zgłoś
Avatar
kamuha 2014-01-05, 15:17 3
maniek1340 napisał/a:

@up. Już nie bądź taki qrwa mądry. Pytań nie mam żadnych, do pani Skłodowskiej-Curie szacunek mam duży, ale pierwiastek to ona co najwyżej odkryła a nie wynalazła. Głąbie



no dobra widzę że mam do czynienia z prof Miodkiem (jakich tu pełno).
Gówno mnie obchodzi twoj szacunek to p. Skłodowskiej. Nic o niej nie napisałem ani o odkrytym przez nią pierwiastku.
Dla twojej wiadomości istnieje pierwiastek 112 - Copernicium (Cn)
Odkryć można coś co istnieje. Ponieważ pierwiastek ten rozpada się po ułamku sekundy, nie występuje w ogóle w naturze, a jego istnienie można udowodnić jedynie przy pomocy wyjątkowo szybkich i czułych metod analizy.
Dlatego napisałem że został wynaleziony.

Szach mat
Zgłoś
Avatar
vang 2014-01-05, 15:55 1
@kamuha ale to dalej odkrycie, nie wynalezienie... po prostu ludzie nie wiedzą w jakich warunkach ten pierwiastek jest stabilny ;P Na pewno gdzieś w kosmosie sobie ten pierwiastek pije piwko z kolegami i się nie rozpada po chwili (wiec ten twój szach mat trochę jest jak ten pierwiastek). A co do robala to bym nie wytrzymał gdyby mi coś takiego pod skórą chodziło, zaraz bym czymś walną (najlepiej klapkiem).
Zgłoś
Avatar
wodzu11 2014-01-05, 16:08 1
@kamucha

Dokładnie o to mi chodziło co napisał maniek1340 , pierwiastków się nie WYNAJDUJE, ale ODKRYWA, bo jak kurwa można coś wynaleźć, co już istnieje, wyjątkiem są może związki chemiczne, ale tu bardziej chodzi o metodę uzyskiwania niż o sam związek. A co do "sztucznych" pierwiastków, to kurwa jakbyś wiedział czym definiuje się podstawowe pierwiastki ( na chemii będziesz MOŻE mieć to prędzej czy później) chodzi mi o tzw. LICZBĘ ATOMOWĄ która określa ile jest protonów w danym pierwiastku. I tak liczba jest zależna od danego pierwiastka, i nie ma chuja, a twój przykład: Copernicum, to kurwa tak samo jak pluton, powstaje z rozpadu, nie występuje w naturze, ale ma określona liczbę atomową i kurwa JEST, nikt go nie wymyślił, zbudował czy kurwa skonstruował.

I nie kłóć się z mądrzejszymi od siebie tylko wypierdalaj do książek douczyć się, gimbusie, bo wiek w profilu masz na bank fałszywy.
Zgłoś
Avatar
kamuha 2014-01-05, 16:59
przede wszystkim. Strzelasz z dupy o potencjalne błędy stylistyczne (językowe) nie wnosząc nic do meritum wypowiedzi.
Konkrety poproszę.

wodzu11 napisał/a:


I nie kłóć się z mądrzejszymi od siebie ...


poniżej odnośniki do słownika synonimów dla tych "mądrzejszych".

"wynaleźć:
odnaleźć, znaleźć, wyszukać, wyszperać, odkryć, odszukać, wykopać"


synonim.net/synonim/wynale%C5%BA%C4%87

i kolejny:
"wynaleźć {czas.} (też: odkryć, odkrywać, odnajdować, doszukać)"

pl.bab.la/slownik/polski-angielski/wynale%C5%BA%C4%87

i jeszcze jeden:

"Synonimy frazy wynaleźć:
Grupa 1
odkryć odnaleźć, odszukać, wykopać, wyszperać, wyszukać, znaleźć
Grupa 2
odkryć"


p.s. mój wiek nie ma tu nic do znaczenia. Nawet gdybym był Głąbem i gimbem to twoja dyskusja jest beznadziejnie niemerytoryczna.
p.s. dopracuj tą swoją mądrość bo nie wzbudzisz szacunku gimbów.

Szach mat
Zgłoś
Avatar
PoMaluchu 2014-01-05, 19:44
kolejny ch...chciał nas w chuja zrobić...nie ładnie !
Zgłoś
Avatar
Noxford 2014-01-06, 20:35
Zajebista scena. Film Ewolucja to dobra beka.
Zgłoś