18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (8) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:31
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Amerykanin pojechał do Rosji. Tam przekroczył prędkość i nadział się na drogówkę. Milicjant, policjant, czy co oni tam mają, mówi:
- Puszczę pana wolno, ale trzeba oświadczenie napisać. Po rosyjsku.
Amerykanin odpowiada:
- Proszę pana, cyrylicy nie znam, nie dałoby się inaczej?
Po czym nieśmiało podaje funkcjonariuszowi 50 dolarów.
Funkcjonariusz bierze pieniądze i stwierdza:
- Niby cyrylicy pan nie zna, a oświadczenie do połowy pan już napisał...
Zgłoś
Avatar
wowka01 2012-08-22, 15:14
W Rosji nie używa się cyrylicy.
Zgłoś
Avatar
Prometheus_Coprophagus 2012-08-22, 15:25 39
wowka01 napisał/a:

W Rosji nie używa się cyrylicy.



Grażdanka jest formą cyrylicy, czy tego chcesz, czy nie. Równie dobrze mógłbyś uznać, że do zapisu języka polskiego nie używa się alfabetu łacińskiego, bo przecież nasze znaki diakrytyczne jakoś tam nie pasują. Paleografia i neografia się kłaniają (polecam szczególnie: K. Pietkiewicz, Cyrylica, Poznań 1996, od biedy też T. Rott - Żebrowski, Historia pisma ruskiego, Kraków 1959, chociaż o zmianach osiemnastowiecznych będzie tam dość mało).
Pozdrawiam.
Zgłoś
Avatar
snq321 2012-08-22, 15:53 9
Prometeus Coprophagus napisał/a:



Grażdanka jest formą cyrylicy, czy tego chcesz, czy nie. Równie dobrze mógłbyś uznać, że do zapisu języka polskiego nie używa się alfabetu łacińskiego, bo przecież nasze znaki diakrytyczne jakoś tam nie pasują. Paleografia i neografia się kłaniają (polecam szczególnie: K. Pietkiewicz, Cyrylica, Poznań 1996, od biedy też T. Rott - Żebrowski, Historia pisma ruskiego, Kraków 1959, chociaż o zmianach osiemnastowiecznych będzie tam dość mało).
Pozdrawiam.



I to się nazywa udana riposta
P.S Riposta (wł. risposta - odpowiedź) - celna i bezzwłoczna odpowiedź na czyjś komentarz lub pytanie.
Zgłoś
Avatar
DyRiusz 2012-08-22, 17:23
@snq321 Nie drażnij lwa
Zgłoś
Avatar
exother 2012-08-22, 18:57 1
Prometeus Coprophagus napisał/a:



Grażdanka jest formą cyrylicy, czy tego chcesz, czy nie. Równie dobrze mógłbyś uznać, że do zapisu języka polskiego nie używa się alfabetu łacińskiego, bo przecież nasze znaki diakrytyczne jakoś tam nie pasują. Paleografia i neografia się kłaniają (polecam szczególnie: K. Pietkiewicz, Cyrylica, Poznań 1996, od biedy też T. Rott - Żebrowski, Historia pisma ruskiego, Kraków 1959, chociaż o zmianach osiemnastowiecznych będzie tam dość mało).
Pozdrawiam.



Zgłoś
Avatar
kietong 2012-08-22, 20:45
Hehe, ciekawe ile osób przeczytało "Cyrylicę" i "Historię pisma ruskiego" poza autorem i tłumaczami.
Zgłoś
Avatar
kacper_IK160P 2012-08-22, 22:03
Yyyy... ja? Shit, jestem popierdolony o_O
Zgłoś
Avatar
Eddies 2012-08-22, 22:07 1
No to już wiadomo, że po kulturoznawstwie można chociaż ripostować na sadistic'u.
Zgłoś
Avatar
BlackWiz 2012-08-22, 22:23 1
A nie wydało się Wam dziwne, że Amerykanin wie jak się nazywa pismo rosyjskie?
Zgłoś
Avatar
Prometheus_Coprophagus 2012-08-22, 22:53
Eddies napisał/a:

No to już wiadomo, że po kulturoznawstwie można chociaż ripostować na sadistic'u.



Nigdy nie studiowałem kulturoznawstwa. Strzelaj dalej, może trafisz.
exother, czy urocze zwierzątko na zamieszczonym przez Ciebie obrazku jest nawiązaniem do tego, że pod moim nickiem widnieje dopisek "populistyczny wieprz"?
Zgłoś
Avatar
k................r 2012-08-23, 0:29
Bylibyscie w wojsku to byscie wiedzieli czemu jest cywilna ochrona
Zgłoś
Avatar
milk_powder 2012-08-23, 21:55
@BlackWiz
celna uwaga, ale niechcący postawiłam piwo Eddiesowi.
Zgłoś