18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:22
🔥 Polak patriota wygania ukraińca - teraz popularne
🔥 TVN dostaje bęcki - teraz popularne
Avatar
Fedek 2013-03-05, 21:14 3
kurwa gnoje co wy wiecie o czyszczeniu broni. Spazmok napisał prawidłowo
Zgłoś
Avatar
kraz34 2013-03-05, 21:20 3
Spazmok ,Fedek , widze ze niewiele os. mialo tak na prawde stycznosc z bronia !! jestem za przywroceniem sluzby zasadniczej !!
Zgłoś
Avatar
mazinaterki 2013-03-05, 21:23 5
Patrząc na komentarze jestem za przywróceniem zasadniczej służby wojskowej tylko Spazmok wie o co chodzi w użytkowaniu AK-47
Zgłoś
Avatar
kucopony 2013-03-05, 21:23
sprawdza czy lufa jest czysta....
Zgłoś
Avatar
paticzek 2013-03-05, 21:29
Pirat za 3..2..1..
Zgłoś
Avatar
Lumpy1 2013-03-05, 21:41 1
mazinaterki napisał/a:

Spazmok wie o co chodzi w użytkowaniu AK-47


skarbie dojebałeś "bąbę" na maxa. AK-47 nie ma czegoś takiego
u sąsiadów używa się AK-74 z kalibrem 5.45mm AK-47 to właściwie AKGN. zetka wróci po gimbazie czekać będzie na was
Zgłoś
Avatar
stanleus 2013-03-05, 21:44 3
Spazmok napisał/a:

O broń trzeba dbać jak o żonę, żeby Cie nie zawiodła w krytycznej sytuacji.


i żeby nie zaszła

RDZĄ!
Zgłoś
Avatar
AHAHAHA_NO 2013-03-05, 21:47
@Spazmok
może cieli koszty?
Zgłoś
Avatar
rai87 2013-03-05, 21:53 7
Oj biedna "zmamusiała" młodzieży... Spazmok wyjaśnił, a ja pójdę o krok dalej... to co leży na na stole: taka flaszeczka to olejarka - znajduje się w niej olej (najczęściej przepracowany z BWP), szmata (czyt. czyściwo) - podarta w wąskie paseczki wtykana jest w wycior (to ten cienki pręcik pod lufą), moczona w oleju i ogień..., broń - u jegomościa sprawdzającego czystość przewodu lufy jest pozbawiona paru elementów, tj. brak jej pokrywy komory zamkowej, mechanizmu powrotnego ze sprężyną, suwadła z tłokiem gazowym, zamka z iglicą, łoża, rury gazowej z nasadką (bądź osobno), wyciora, oraz przede wszystkim magazynka. Ktoś tam wspomniał, że krzywdy nie zrobi bo nie ma magazynka... jednostka ognia o ak to 121 sztuk... 4x30 oraz 1 w komorze nabojowej... i mimo braku magazynka niejednego miszcza bez ZSW bym uciszył. Wybacz autorze, ale chciałeś ośmieszyć ruska, a sam się ośmieszyłeś... a teraz droga młodzieży "capstrzyk,capstrzyk, capstrzyk! gaszą światła w salach, wystawiają buty ba korytarz!" a jutro "pobudka, pobudka wstać!, przygotowanie do wyjścia do gimbazy 10 minut!" dobranoc
Zgłoś
Avatar
mazinaterki 2013-03-05, 21:58
Lumpy1 napisał/a:


skarbie dojebałeś "bąbę" na maxa. AK-47 nie ma czegoś takiego
u sąsiadów używa się AK-74 z kalibrem 5.45mm AK-47 to właściwie AKGN. zetka wróci po gimbazie czekać będzie na was



Może i kolego masz racje ale mi to wygląda na kałacha a jeśli chodzi o oznaczenie to typy: AK-46, AK-47 i AK-48 dotyczą wyłącznie poszczególnych odmian rozwojowych karabinu. W armii rosyjskiej, karabin zawsze występował jako AK lub AKS. Bez oznaczenia roku. W naszym rodzimym wojsku kazali nam używać nazw AKMS a z tego co pamiętam u nas AKGN to polska modernizacja AK-47 ale jeśli sie myle to mnie popraw
Zgłoś
Avatar
Stinger8 2013-03-05, 21:59
Oczywiście obowiązkowo palce na spustach ;d
Zgłoś
Avatar
rai87 2013-03-05, 22:02
mazinaterki napisał/a:

Płeć Lumpy1
mazinaterki napisał/a:

Spazmok wie o co chodzi w użytkowaniu AK-47

skarbie doj***łeś "bąbę" na maxa. AK-47 nie ma czegoś takiego

Może i kolego masz racje ale mi to wygląda na kałacha a jeśli chodzi o oznaczenie to typy: AK-46, AK-47 i AK-48 dotyczą wyłącznie poszczególnych odmian rozwojowych karabinu. W armii rosyjskiej, karabin zawsze występował jako AK lub AKS. Bez oznaczenia roku. W naszym rodzimym wojsku kazali nam używać nazw AKMS a z tego co pamiętam u nas AKGN to polska modernizacja AK-47 ale jeśli sie myle to mnie popraw



ak-47 jest niepoprawną nazwą... nazwy radzieckie są tak jak mówisz, ale w WP można spotkać jak już kbkAK (bardzo żadko), kbkAKM (modyfikacja zamka i rozpoznawczy znak - tłoczona pokrywa komory zamkowej oraz nakręcany osłabiacz podrzutu), kbkAKMN (szyna do noktowizji - NSP-3 oraz w zestawie tłumik - PBS), kbkAKMS (to samo co AKM, tyle że kolba jest stalowa, składana), kbkAKMSN (modernizowany, składana kolba stalowa, szyna do NSP-3), kbkAKG (wersja AK z granatnikiem Pallad)
Zgłoś
Avatar
korinogaro 2013-03-05, 22:19 2
Państwo nie przywróci obowiązkowej służby wojskowej bo za bardzo się boi idei obywateli którzy wiedzą jak obsługiwać broń.
Zgłoś
Avatar
dg. 2013-03-05, 22:21
Wszystko fajnie. Tylko pierwsza zasada !!! Nigdy nie kieruj broni do ludzi, zwierząt itd... Nie ważne czy złożona czy rozłożona. Tyle w temacie. понять спасибо
Zgłoś
Avatar
Dopek 2013-03-05, 22:21
Dodam od siebie ze sa jeszcze AKGN. Sam takiego JESZCZE posiadam na stanie :/...
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie